Skocz do zawartości

[przerzutka] Sram x9 rear derailleur long cage mod by szliri 220g


szliri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić Wam przerzutkę którą od dłuższego czasu użytkuje w swoim rowerze MTB. Model pochodzi gdybam z 2007 roku ponieważ posiada następujące kółka :

sram-x9-jockey-wheels.jpg

 

Waga katalogowa wynosi 230g (wg. Bikekatalog.pl) , mnie łatwym sposobem i nie dużym kosztem udało się urwać całe 10g :D przy czym przerzutka znacznie zyskała na wyglądzie :

 

481b40ba06b2c55bgen.jpg

Dodatkowo usunąłem napis na korpusie przerzutki który nie był już pierwszej świeżości :

a35a13240f69e883gen.jpg

 

Zamierzam jeszcze kilka gramów zrzucić na :

- 2 śruby kółek przerzutki na aluminium

- śruba główna mocująca na aluminium

- na korpusie jest sporo powierzchni którą można zeszlifować

 

Poniżej fotki na wadze :

86b1dd16f6ff4545gen.jpg

 

f69505bea81f01f2gen.jpg

 

34d688b46a8f1a42gen.jpg

 

929dedff20d36f1bgen.jpg

 

780a87135defc595gen.jpg

 

Jeśli macie jakieś pomysły na dalsze odchudzanie to śmiało :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

z ciekawości tylko zapytam, dlaczego piszesz, że nietypowe kółka? to był chyba standard w grupie X7/X9 do 2010r.

 

teraz montują takie kółka, które wydają się być sporo lżejsze, ale koszt jest niemały

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=49729

 

karbonowy wózek też tani nie będzie, więc rodzi się pytanie, czy cała sprawa jest opłacalna, czy może lepiej zainwestować w nową przerzutkę? waga tylnej X9-ki to, wedle tego co podaje producent 204g

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=55243

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na light-bike-u jest kilka projektów(ale ja ze względu na swoją świeżo kupiona maszynę szukałem shimano). Można duzo urwać na nitach owszem... Mozna wymienić sprężyne... owszem można pobawić sie w wózek i powiercić pociąć. Jednak nie wiem czy jest sens. Jasne, tuningowanie sprawia wielką frajdę, nadaje nie powtarzalności itp, ale szczerze mówiąc dla mnie ma to sens przy przerzutkach w wadze ok 200g. Tutaj... zapłacisz połowe tego co wydasz na tuning i wyjdzie Ci na to samo wagowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...