Skocz do zawartości

[Amortyzator]Widelec do Downhillu ,,Marzocchi 55r 2008"


Mietek98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie poszukuje dla siebie amorka do DH jestem poczatkujacym i moj poziom jest na najnizzszym poziomi.

Moja waga to ok. 90kg, rama w jakiej amor bedzie siedzial to LF Dragstar z 2005 r bodajze. Moj budzet to +/- 800zł.

 

Zastanawiam się nad Marzocchi 55r 160mm skoku 2008r cos mi powiecie o tym amortyzatorze bo ogulnie to malo o nim mozna sie dowiedziec i wiekszosci sa to negatywne opinie moglby sie ktos wypowiedziec kto ma ten amor, a nie, ze slyszal, ze zdzisiu stefanowi mowil, ze jego wujka kolega tego nie chwalil.

 

Na czym polegaja te wady tego amortzatora ile takowy po serwisie jest wart bo znajomy ma do sprzedania za ok. 800zł

Drugi natomiast ma za 650zł do sprzedania tez 55 tylko ze czarne i 140skoku no i jak dla mnie to troche malo bo tylko 1cm wiecej w porownaniu do mojego obecnego amortyzatora czyli do duro.

 

Jakies inne macie propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywne opinie wynikają z przenosin produkcji firmy do Azji, rocznik 2008 był dotknięty skutkami tego. Typowe problemy to: luzy na goleniach, trzeszczące korony, kiepskie uszczelki, marny materiał poszczególnych bebechów.

800 zł za czteroletni, najniższy w hierarchii tej serii widelec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co byś w takim razie polecił bo nadal jestem za 55 bo nic innego mi sie nie podoba a 66 vf ?

 

I moglbys okreslic wartosc tych amortyzatorw za ile mozna by je kupic a za ile to glupota ?

Edytowane przez Schwefel
regulamin - nie cytuj poprzedzającego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro ide popatrzec na jakies amorki do znajmego no wlasnie a co bys powiedzial na takie ? Marzocchi 66 VF 170mm super stan! (2891560962) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. warte 950zł ?bo moze bym stargowal jeszcze troche

Edytowane przez Schwefel
regulamin - nie cytuj poprzedzającego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem i ma do sprzedania :

 

Marzocchi 66 rc3 stan wizualnie nówka - 1200zł (regulacje będą chczyć więc odpada),

 

Marzocchi 55 rs stan tak jak wyzej jak wyjety z nowego roweru - 600zł

 

Rock Shox Domain 302 160mm skoku i mowił że można go zrobić na 180mm - 900zł,

 

Z tego co się od niego dowiedziałem to wg. znajomego najlepszy był by Domain bo najtańszy w serwisie i ogulnie szczerze mówiąc nie jestem przekonany do rock shox'a a tez mi on pasuje jeszcze w nast srode pokaze mi na zywo te 66 rv co we wczesniejszym poscie pokazalem.

 

Jaka jest wasza opinia na temat tych amortyzatorów, który najsensowniejszy bo podkreślam, ze jestem poczatkujacym i na razie mam duro i jakos mega nie narzekam, ale denerwuje mnie to ze kiedy trzeba to nie pracuje, a przy locie za bardzo na przod dobija i mi sie najbardziej podobaja marzocchi 66 vf i ten domain co o nich sadzicie cena w sumie podobna bo jeszcze nie jestem pewien jaka za te 66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu jest mały problem bo osoba od której planuje zakupic ten wideł nie jest chętna do targowania i myśle, że byłoby to max 50zł i czytam opinie o tym amortyzatorze i większość jest negatywnych nawet gdzieś znalazłem, że 55 są już lepsze, a ile taki jest wart wg. ciebie/was chodzi mi o rock shoxa i natknalem sie na kolejny problem z rodzicami ktorzy sa przeciwni czesciami do mojego roweru za ponad tysiac zl, wiec najprawdopodobniej bedzie to jakiś amorek w granicach 800zl maksymalnie czyli ten np. ten domain, ktorego sie boje bo nie mam milych wspomnien z rock shockiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 ciężko u mnie dostać, 302 będę mogło testować przez 2 tyg. a później zapłacić, 66 są za drogie dla mnie, i haczyć będą dragu.

 

I o tyle ode mnie, myślałem, że na tym forum będzie ktoś mądrzejszy ode mnie, ale się myliłem.

 

Temat do zamknięcia !

Edytowane przez Schwefel
regulamin - nie cytuj poprzedzającego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amorków jeżeli szukasz jedno półki to polecam ci Rs totem (lecz nie wiem jak u ciebie z serwisem bo totem wymaga częstego serwisowania), polecam też 66 a zwłaszcza modele z 2007 rocznika, co do domainów 302 straszne gnioty i się szybko zacierają więc zostają domainy 318. Według mnie wybór jest prosty 66 z 2k7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amorków jeżeli szukasz jedno półki to polecam ci Rs totem (lecz nie wiem jak u ciebie z serwisem bo totem wymaga częstego serwisowania), polecam też 66 a zwłaszcza modele z 2007 rocznika, co do domainów 302 straszne gnioty i się szybko zacierają więc zostają domainy 318. Według mnie wybór jest prosty 66 z 2k7.

 

Dzięki na taką odpowiedź czekałem co do totema to odpada bo szukam amora, którego nie trzeba co miesiąc robić, 66 raczej też nie bo u mnie za nie chcą tyle co za boxxera dobrego, zobacze domaina 302 i sam się przekonam co znaczy młot bo będę go kupował od znajomego, który mi go daje na 2tyg., a później albo z powrotem albo płace za niego.

 

Temat do zamknięcia myśle, że najlepszym wyborem byłyby 66 2007r. później RS Totem, Domain 318 i ten 302 na którego się tak uparłem no zobaczymy myślę, że do końca nast. tyg. już coś będę zakładał do roweru i testował i zdam relacje żeby inni nie mieli tego problemu co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...