Skocz do zawartości

[usunięcie tematu]: [dzisiaj] co zrobiłeś(aś)?


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...

Mam dwie uwagi co do tej akcji:

 

1. [dzisiaj] co zrobiłeś(aś)? jest swoistym pamiętnikiem tego forum. O ile mnie mój Alzhaimer nie zwodzi jeszcze niedawno Ecia wygłosiła takie podniosłe zdanie. A dzisiaj właśnie ten pamiętnik poszedł z dymem... przykro. ;)

 

2. Myślę że decyzja o skasowaniu tematu - szczególnie tak wielkiego - nie powinna być podejmowana tak szybko. Od propozycji do realizacji minęło 15h... Za wypowiedziało się kilkanaście osób i cyk tematu ni ma... Umówmy się na przyszłość że tak ważne decyzje muszą poczekać kilka dni (np. 3) żeby każdy zainteresowany mógł sie wypowiedzieć.

 

Pozdrowerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jedni chcieli, żeby zaktualizować i pojawił się temat o usunięciu postów, inni woleliby aby posty pozostały. Prawda jest taka, że nigdy wszyscy nie będą zadowoleni. Jeden woli tak ktoś inny inaczej. Ja też tam sporo pisałem i wywaliłem masę swoich relacji z wyjazdów itp i nie widzę w tym nic złego - każdy kto chce czyta regularnie ten temat, ale kto by czytał od początku te 191 stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mergoos: z jednej strony - racja; ale z drugiej: kto miałby czas i ochotę czytać ten pamiętnik od początku do końca?... Wg mnie temat jako taki powinien istnieć - na zasadzie hyde parku czy może bardziej czegoś w rodzaju klubiku, w którym spotykają się ludzie połączeni wspólną pasją, aby podyskutować nie tylko o tej pasji, ale w ogóle o sprawach, które ich aktualnie poruszają i zajmują. W ten sposób się lepiej poznajemy - od tej bardziej "ludzkiej" ;) , nie tylko rowerowej strony. Forum zaś zyskuje klimat i przestaje być jedynie podręcznikiem rowerowej wiedzy, a nabiera charakteru klubu pasjonatów, wśród których przyjemnie jest przebywać - choćby tylko wirtualnie, bo nie zawsze są możliwości i okazja poznać się osobiście. Takie jest moje zdanie dotyczące tzw. "luźnych tematów".

Luźnych - jak rozmowy w barze czy kawiarni, które przecież z samej swej natury są ulotne ;) . Dlatego uważam, że tematy tego typu można spokojnie odświeżać co jakiś czas. Dzięki temu archiwum zostanie odciążone bez negatywnego wpływu na klimat forum B) .

Pozdrówko poglądowe :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temat był faktycznie ogromniasty i większość postów w nim mało istotna - coś na pewno należało z tym zrobić. Teraz już nie czas dyskutować o tym co - bo już go nie ma.

 

2. Prosiłbym żebyście się jakoś odnieśli do mojej propozycji. Wprowadźmy jakieś zasady wg. których podejmowane będą ważniejsze decyzje np. o kasowaniu tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snuffi: ja bym w takiej sytuacji wolała poczytać książkę ;) . No, ale co kto lubi. Jest jeszcze wiele długich tematów do przestudiowania; poza tym codziennie powstają nowe :wink: ...

Pozdrówko pocieszające :) .

 

PS. Co do postulatu mergoosa: faktycznie, następnym razem proponuję po prostu zrobić ankietę.

 

PS2. Skoro już mowa o czyszczeniu archiwum: jest na forum masa starych, dawno zdezaktualizowanych tematów, któr nic nie wnoszą (typu np. "[rower] który wybrać?", a w treści linki do dawno wygasłych aukcji allegro i odpowiedzi w stylu "weź ten drugi"...). Myślę, że warto byłoby pousuwać takie wątki w trosce o higienę forum ;) . Mogę się tym zająć w wolnej chwili.

Co wy na to :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zauważyć że to ja swego czasu w omawianym temacie wygłosiłem przemówienie odnośnie tego iż właśnie zauwazyłem, że temat co dzisiaj zrobiłeś stanowi wielki pamiętnik naszych wypraw i nietylko.

Nie bede podważał Eci stanowiska bo pamiętam że po moim w/w poście pare osob sie odezwało. Mozliwe tez że Ecia pisala o tym przy innej okazji a ja to rpzeoczyłęm ;) Niewaźne

 

 

do sedna!!

15 h stanowczo za krótko, tymbardziej że ja nawet nei zdazylem zauważyć tego tematu, bo nie wchodze do działu technicznego codziennie, a tematu w problematycznym w/w temacie nie poruszono.

 

Tak jak mówie był to ansz wielki dziennik. Co do pytanai to wiaodmo z enikt 200 stron cztal nie ebdzie, ale ajs obie czasem przeglądalem ten temat w poszukiwaniu relacji ze swoich wypraw i sprawdzenia gdzie byłem ile jezdzilem itd danego dnia..

 

A komu przeszkadzało to, że temat jest długi to nie wiem.

Bo ejszcze jakby to powiedzilei odpowiedzialni za baze danych na forum to rozumiem. Temat mógł stanowic duzy procent bazy.

 

Jednak gdy kilku uzytkownikom przeszkadza taki temat, a setki wypowiadających sie w co dzisiaj zrobiles mają być podporządkowani ich decyzji to jest to nie fair.

 

Jednakże bylem świadomy od jakiegośc zasu ze nic nie ejst wieczne i kiedys komus ten temat zacznie rpzeszkadzac, zreszta niektorzy w ogole podważali sens jego istnienia.

 

Wiec szczegolnie zrozpaczony nie jestem

 

edit:

 

przeanalizowałem sobie ten temat 15godzinny i zraziło mnie zdanie Fryty "wiem że zależy niektórym na ilosci postów"...

 

Lol to wyłacznie organizacyjny błąd, że posty w dziale nierowerowym są zlicznae!

Na każdym forum o podobnej strukturze tematy nie związane z główną tematyką forum, są pozbawione licznika postów.

 

Druga sprawa to taka że zgodnie z tym, co ostatnio pisalem w tehcnical suport, że temat nieszczęsny jest w nierowerowym... apisało sie tam głównie o sprawach rowerowych. absurd!

 

proponowalem wtedy zrobienie temat-sprawozdania rowerowego z dnia, w rowerowe na max. ale po poaru postach wpływowych osób temat zamknięto.

 

 

 

 

 

PS2. Skoro już mowa o czyszczeniu archiwum: jest na forum masa starych, dawno zdezaktualizowanych tematów, któr nic nie wnoszą (typu np. "[rower] który wybrać?", a w treści linki do dawno wygasłych aukcji allegro i odpowiedzi w stylu "weź ten drugi"...). Myślę, że warto byłoby pousuwać takie wątki w trosce o higienę forum ;) . Mogę się tym zająć w wolnej chwili.

Co wy na to :question:

 

Jestem rpzeciw. Linki linkami ale konkretne nazwy jednak padają, a wbrew pozorom niemtózy korzystają z takich starych tematów.

Chociaż z drugiej strony to co sie opłacało pół roku temu, teraz niekoniecznie musi się opłacać.

 

Więc róbcie co chcecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zauważyć że to ja swego czasu w omawianym temacie wygłosiłem przemówienie odnośnie tego iż właśnie zauwazyłem, że temat co dzisiaj zrobiłeś stanowi wielki pamiętnik naszych wypraw i nietylko.
A więc jednak Alzhaimer... zupełnie jak w starym dowcipie:

- Wnusiu! Jak się nazywał ten niemiec co mi wszystko chowa??

- Alzhaimer dziadku. Alzhaimer...

 

Ecia: Jak dla mnie tematy [Jaki rower] sprzed CO NAJMNIEJ ROKU mogłyby zostać "poddane weryfikacji" - ale ostrożnej czyli nie "hurtem do pieca"...

 

Tak przy okazji: Moglibyście (do wszystkich Modów) się przyjrzeć temu Gosć(u) http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?showtopic=12500&st=8# ja też uważam że Level to fajna propozycja (widziałęm kilkakrotnie w sklepach) ale to mi wygląda na "działanie marketingowe" i powtarza się dość regularnie w takich tematach. Albo się ten Gość zaloguje i przedstawi albo go zbanujcie bo działa mi na nerwy. A jak moje podejrzenia się potwierdzą to Kross tylko na tym ucierpi... a tego byśmy nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska mentalność :ph34r:

Tematy zostały usunięte i zaczęła się era marudzenia. Przypomina mi to mojego ojca, który zbiera różne części do skody i trabanta od wielu wielu lat - czy on je kiedyś wykorzysta? oczywiście, że nie!

To ja mogę mieć na tym forum sklerozę i wracać do czasów, kiedy powstawał ten temat i marzyć - ale ja rządziłem "dwa lata temu", tyle km na rowerze itp. - dzięki, myślicie żebym miał czas na szukanie czasu aby przeczytać te posty

:P

Tematy usunięto - jak ktos chce pisać pamiętniki rowerowe proszę użyć programu Word

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ehhh i teraz się zastanawiam po jaką cholerę siedziałem czasem po kilkanaście minut i opisywałem swój dzionek niczym w pamiętniku. A teraz nawet nie moge tego poczytać bo komuś zachciało się świątecznych porządków :angry: Uważam że taka decyzja powinna być przedyskutowana wcześniej, albo wypadałoby chociaż poinformować forumowiczów, że temat zostanie usunięty. Lubiłem czasem tam zajrzeć i poczytać swoje starsze posty. W znacznej części zgadzam się tu z Marixem.

 

PS2. Skoro już mowa o czyszczeniu archiwum: jest na forum masa starych, dawno zdezaktualizowanych tematów, któr nic nie wnoszą (typu np. "[rower] który wybrać?", a w treści linki do dawno wygasłych aukcji allegro i odpowiedzi w stylu "weź ten drugi"...). Myślę, że warto byłoby pousuwać takie wątki w trosce o higienę forum :D . Mogę się tym zająć w wolnej chwili.

Co wy na to :question:

Co do tego jestem za, ale raczej ostrożnie. Przydałoby się usunąć stare tematy, które są już mocno nieaktualne, zawierają nieaktywne linki itp.

 

Tematy usunięto - jak ktos chce pisać pamiętniki rowerowe proszę użyć programu Word

Eeeee??? To w takim razie po co w ogóle ten temat??? :P Dotychczas wydawało mi się, że jest on właśnie swoistym rodzajem pamiętnika. Jeżeli jest inaczej to proszę mnie oświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem sobie ten temat 15godzinny i zraziło mnie zdanie Fryty "wiem że zależy niektórym na ilosci postów"...

 

Lol to wyłacznie organizacyjny błąd, że posty w dziale nierowerowym są zlicznae!

Na każdym forum o podobnej strukturze tematy nie związane z główną tematyką forum, są pozbawione licznika postów.

 

Niestety prawda jest taka, że spora ilość użytkowników mających po 1000 i więcej postów ogromną ich ilość ma ulokowaną w tym włąsnie dziale i Fryta w zupełności ma racje, ponieważ jak wiadomo "im więcej postów tym większy respect i zaufanie". Usuwając tamte posty z licznika co poniektórzy straciliby 50% albo i więcej % wszystkiego.

 

Mi się tylko nie podoba, że nie byliście na tyle przewidywalni i nie zrobiliście jakiś kopi tamtego tematu. (ta uwaga doyczy moderatorów) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie bylo mnie pare dni na forum a tu polecial taki temat ;) - ja tam sie ciesze bo to byla dla sporej czesci osob zwykla nabijalnia postow.

 

im więcej postów tym większy respect i zaufanie". Usuwając tamte posty z licznika co poniektórzy straciliby 50% albo i więcej % wszystkiego.

Jak mozna miec respekt do kogos kto ma na liczniku 1000 postow z czego 500 w temacie "co dzis zrobiles" ... Ktos moze pisac i pisac w "co dzis zrobiles" miec 1000 postow a o rozkrecaniu np: piasty nie miec zielonego pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że spora ilość użytkowników mających po 1000 i więcej postów ogromną ich ilość ma ulokowaną w tym włąsnie dziale i Fryta w zupełności ma racje, ponieważ jak wiadomo "im więcej postów tym większy respect i zaufanie". Usuwając tamte posty z licznika co poniektórzy straciliby 50% albo i więcej % wszystkiego.

 

Mi się tylko nie podoba, że nie byliście na tyle przewidywalni i nie zrobiliście jakiś kopi tamtego tematu. (ta uwaga doyczy moderatorów) Pzdr!

 

Jejku no to usuńcie mi od zaraz posty napisane w co dzisiaj zrobiles.

Myslisz ze ktos pisal tam swoje wypociny tylko po to żeby nabić posty?

 

No i po co ten respect ja na forum nie ma systsemu nagradzania wypowiedzi, ani nie ma perspektywy zostania modem?

Tak jak mówie, posty w nierowerowym niepowinny być zliczane i niebyłoby problemu.

 

Heh nie bylo mnie pare dni na forum a tu polecial taki temat ;) - ja tam sie ciesze bo to byla dla sporej czesci osob zwykla nabijalnia postow.

Jak mozna miec respekt do kogos kto ma na liczniku 1000 postow z czego 500 w temacie "co dzis zrobiles" ... Ktos moze pisac i pisac w "co dzis zrobiles" miec 1000 postow a o rozkrecaniu np: piasty nie miec zielonego pojecia.

 

 

On raczej mówił o ironii postrzegania takiego gościa jako "kogoś"

Ja też nie umiem rozkręcać piasty i to znaczy że nie moge mieć 2700 postów?

Jest na forum masa tematów o wyprawach wycieckzach maratonach, zdrowiu czy tez na temat prstego doboru sprzetu i tam sie można wyszaleć.

 

wiec osoba z postami w ilosci 3000 wcale wiedzy serwisanta miec nie musi no i bardzo dobrze bo to nie ejst forum serwisantów rowerowych tylko zwykłego bikera!

 

 

edit:

 

Pisałem codziennie lub nawet częsciej w co dzisiaj zrobiles a mimo to:

 

Najbardziej aktywny w Rowerowe forum na max!

( 681 postów / 31% z aktywnych postów użytkownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna miec respekt do kogos kto ma na liczniku 1000 postow z czego 500 w temacie "co dzis zrobiles" ... Ktos moze pisac i pisac w "co dzis zrobiles" miec 1000 postow a o rozkrecaniu np: piasty nie miec zielonego pojecia.

Zgadza się. Ale jak na forum "wpada" ktoś nowy i zakłada temat np o wpływie mongolskiego baletu na bieżnik opony rowerowej, to widząc kilka odpowiedzi może sugerować się liczbą postów danej osoby oceniając wiarygodność jej odpowiedzi.

 

I popieram frytę: chcesz pisać pamiętnik czy notować swoje osiągnięcia to proszę bardzo, ale czy konieczne do tego jest jakieś forum. Kiedyś czytałem ten wątek. Ludzie pisali tam całkiem ciekawe rzeczy. Ale w pewnym momencie temat przerodził się w totalny śmietnik w którym zaczęto pisać o przysłowiowej "dupie Maryni". Opis jakieś fajnej wycieczki, coś ciekawego, zabawnego mogłoby się znaleźć, ale cały ten syf... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie umiem rozkręcać piasty i to znaczy że nie moge mieć 2700 postów?

A to glupie pytanie bo nie potrafisz a masz - wiec o co chodzi ? :D Ktos cos broni ?? :)

 

Myslisz ze ktos pisal tam swoje wypociny tylko po to żeby nabić posty?

Ja mysle ze spora czesc :lol:

 

wiec osoba z postami w ilosci 3000 wcale wiedzy serwisanta miec nie musi no i bardzo dobrze bo to nie ejst forum serwisantów rowerowych tylko zwykłego bikera

tutaj zacytuje odpowiedz :D i odpowiem cytatem

ktoś nowy (...) widząc kilka odpowiedzi może sugerować się liczbą postów danej osoby oceniając wiarygodność jej odpowiedzi

I wydaje sie ze ma to sens tylko srednia z ta wiarygodnoscia jak jest ona zbudowana pisaniem o tym np co sie jadlo na sniadanie :)

 

Tak jak mówie, posty w nierowerowym niepowinny być zliczane i niebyłoby problemu

Jak najbardziej :)

 

Jejku no to usuńcie mi od zaraz posty napisane w co dzisiaj zrobiles

Popros o to moderatora i na pewno spelni Twoja prosbe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji: Moglibyście (do wszystkich Modów) się przyjrzeć temu Gosć(u) http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?showtopic=12500&st=8# ja też uważam że Level to fajna propozycja (widziałęm kilkakrotnie w sklepach) ale to mi wygląda na "działanie marketingowe" i powtarza się dość regularnie w takich tematach. Albo się ten Gość zaloguje i przedstawi albo go zbanujcie bo działa mi na nerwy. A jak moje podejrzenia się potwierdzą to Kross tylko na tym ucierpi... a tego byśmy nie chcieli.

Zgadzam się w 100% z kolegą. Ja bym się przyjrzał temu gościowi, bo w każdym temacie poleca tylko markę Kross, która wcale nie jest najlepszą ofertą za daną cenę. W jednym z tematów wdałem się z nim w dyskusję z której wynikło że ja rzekomo sprzedaję rowery Giant, bo tylko je polecam, co jest absurdem.

Tyle tytułem OT.

 

Co do usunięcia tematu [dzisiaj] co zrobiłeś(aś)? to szanuję opinię modów i tych którzy byli za i tych którzy są przeciw. Jedni i drudzy mają rację, bo poprzez zmniejszenie objętości bazy danych będzie mniejsze obciążenie serwera i teoretycznie szybsze forum. Fakt, że wielu z nas opisywało tam swoje przygody i przykładało się do tego, żeby było poprawnie napisane. Szkoda trochę naszej pracy. Ja jestem (właściwie byłem) za zmniejszeniem ilości postów do ostatnich 40 stron. na pewno i jedni i drudzy byliby zadowoleni.

 

A co do skasowanie tematu to w internecie nie ma nic nieodwracalnego. Jest przecież kopia bazy danych z której można odzyskać ten temat :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Co do usunięcia tematu [dzisiaj] co zrobiłeś(aś)? to szanuję opinię modów i tych którzy byli za i tych którzy są przeciw.

Szkoda że oni nie uszanowali naszej opinii.

 

A co do skasowanie tematu to w internecie nie ma nic nieodwracalnego. Jest przecież kopia bazy danych z której można odzyskać ten temat 028.gif

Wątpię że ktoś by się za to zabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa... nie było mnie tylko na Wielkanoc a tu nie ma najbardziej offtopowego z tematów... Szkoda. :(

 

Ale cóż... było, nie ma, trzeba żyć przyszłością a nie przeszłością. :)

 

Ale faktycznie chyba za szybko podjęto decyzję, najlepiej byłoby gdyby przyklejono jakąś ankietę na ten temat, na czas ok. tygodnia. Tyle że teraz można tylko gdybać. ;)

 

Jeśli o mnie chodzi to trochę mi szkoda tamtego tematu, ale nie będę płakał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wcale forum nie chodzi szybciej, wrecz przeciwnie, ale Bizon pisał kiedys cos o wykupieniu abonamentu na forum, ja niestety tego nie zrobiłem i teraz mi wolno działa :lol: :lol:

a mi to tam obojęnte w sumie, i tak bym tego nie czytał co robiłem kilka miesiecy temu, bo by mi sie nie chciało tego szukac, a to gdzie jeździłem i takie tam o wycieczkach rowerowych mam na kompie w jakims programie do spisywania ilosci kilometrów i takie tam, nie pamietam jak sie to nazywa.

Zawsze mozna sobie cos takiego sciagnac i tam pisac co sie robiło danego dnia, kiedys znalazłem na necie cos podobnego, ale link juz nie działa ;)

no ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze temat o usunieciu mógł byc załozony wczesniej i forumowicze mogli sie wypowiedziec co o tym sądza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...