Skocz do zawartości

[6583g] RDX X-B10 Urban Jet


nikopol83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używam wcale - rower nie jeżdżony, nie ma nawet linek zamontowanych. Po prostu zakręciłem klamkomanetki w możliwie najniższym położeniu, żeby mi później linki nie brakło przy dokładnym ustawieniu wysokości, którą dobiorę, jak już rower na poważnie złożę - owijka ma bardzo słaby klej, mogę ją bez problemu odkleić - w każdej chwili mogę zmienić położenie klamkomanetek odwijając ją i zawijając na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wchodzę na nasze forum i widzę że dostałem wiadomość od ** Grzegosz`a**

Dostałem informację że niejaki **Susza** wyprzedaje parę fajnych rzeczy, jedną z tych rzeczy

były hamulce Sram Apex które były na liście życzeń ale były stosunkowo drogie bo średnia

cena to ok 320-350pln.

Susza - wycenił je na 150 pln i kiedy dowiedziałem się że mieszka niedaleko postanowiłem

pojechać , byłem przygotowany na to że będą porysowane lub coś w ten deseń , jednak na

miejscu okazało się że hamulce są w idealnym stanie wizualnym i technicznym z małym

wyjątkiem ,klocki przednie były trochę wytarte ale do tego stopnia że spokojnie ten i następny

sezon wytrzymają ,jak coś to w zapasie mam klocki DuraAce.

Apex`y są bardzo lekkie(306g) mają kute ramiona oraz podobno jedne z lepszych seryjnych klocków

hamulcowych.

Korzystając z ładnej pogody i odwilży wyszedłem zobaczyć jak sprawują się hamulce na mokrym,moje obawy okazały się bezpodstawne , świetnie hamują na suchym i wystarczająco na mokrych obręczach.

Jeśli chodzi o ramę to odczucia komfortu to niebo a ziemia porównując do ramy aluminiowej, rama i widelec świetnie pochłania wibracje , zmiana nawierzchni jest ledwo odczuwalna.

 

 

170320131203.jpg

 

170320131201.jpg

 

170320131206.jpg

 

170320131210001.jpg

 

170320131219.jpg

 

 

Waga 7574g to też już przeszłość bo to waga z hamulcami Sora(368g)które miały być na początku.... więc obecne 306g oraz krótsze pancerze pozwoliły odgryźć 78g czyli 7496g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zbliżyć się do 6999g jest już ciężko głównie ze względów finansowych, w kwietniu będzie jedna zmiana na siodełko do max 220g co pozwoli ukraść kolejne 100g.

Na przełomie maj-czerwiec planuję zbudować jakieś koła w granicach rozsądku oczywiście bez poświęcania wytrzymałości i nie będzie to ultralight raczej coś w granicach 1600-1700 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży Twój rockring? Może pomyśl o jakimś chainguide, pewnie udałoby Ci się zrzucić trochę z wagi a i miałbyś zabezpieczenie przed spadaniem z obydwu stron. Ja kupiłem teraz Boplight ch-cm1, waży 43g. Jeszcze w praktyce nie sprawdzałem czy jest ok, ale raczej wygląda na taki, co będzie dobrze pilnował, a mam zamiar używać go w terenie, na szosie nie powinien tym bardziej zawieść.

tu możesz kupić: http://metrobikes.pl/pl/p/Prowadnica-lancucha-CH-CM1/1598

a tu masz test: http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,napinacz-boplight-ch-cm1

Edytowane przez grzegosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Grzegosz.

Rockring u mnie waży 90 g i powiem Ci że tu też widzę możliwość zmiany , bardzo rzadko spadał mi łańcuch ale jeśli już to zawsze w niebezpiecznych momentach,głównie na ulicy więc obowiązkowo musi zostać.

Rozważałem kupienie hipsu czyli kawałek plastiku o grubości 0.3 mm i wycięcie otworów i oklejenie tego imitacją karbonu 3M ,myślę że waga będzie symboliczna coś ok 20-30 g .

Wieczorkiem sprawdzę te oferty ,bo jadę teraz do pracy.

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Nie sądziłem że w tym miesiącu i pewnie w następnym znowu coś zmodyfikuję ... a jednak ...

dzisiaj udało mi się wręcz wyrwać okazję a mianowicie Selle Italia SLR (165g)

 

270320131229001.jpg

 

 

To pierwsza moja *deseczka* , za dużo nie mogę na razie powiedzieć po 30 km ale jest wygodniejsze choć twardsze , zauważyłem że na wcześniejszym siodełku jakbym nie ustawił to zawsze uciskało mnie w kroczu , teraz w ogóle nie czuję tego dyskomfortu prawdopodobnie przez płaski profil wzdłuż całego siodełka.

Muszę jeszcze troszkę poeksperymentować z ustawieniami i zrobić parę długich przejazdów i jeśli się sprawdzi to zostanie.

 

270320131228001.jpg

 

 

I jedziemy w dół tym razem 154 g mniej czyli 7342 coraz bliżej UCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie ca Taboo. Przed zakupem przezornie pożyczyłem to siodło od kolegi |(podobne 180g). Po 3h jazdy mtb - w spodniach z dobrą wkładką, nie byłem w stanie się wysikać . Można poczuć jak to będzie na stare lata z prostatą ;/ . Ja muszę mieć siodło "z dziurą", polacam Tokena (nowy w cenie używki SLR-a ale jakieś 40g cięższe). Ale może Tobie podpasuje SLR, wielu jeździ i zadowoleni.

Edytowane przez mansua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro slr wydaje się pasować - tak wynika z tej krótkiej noty - to co ja mogę polecić? Mnie piłowało w krocze od pierwszego kilometra pogarszając odczucie z każdym następnym. Wiele osób jest jednak wiebowziętych.

Im lżejsze siodło tym trudniej trafić z rekomendacją.

Dwa najdłużej używane przeze mnie siodła to selle italia slk - 210 gramów - i fizik aliante - 270. Oba jednak cięższe od slr'a, którego masz. Może się jednak okazać że u Ciebie pozycja na rowerze jest inna i komfortu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji wymiany siodełka w drugim rowerze udało się odgryźć parę gram,zapomniałem o tym rozwiązaniu zastosowanym w sztycy Accent`a a mianowicie **motylki**....

 

 

010420131234.jpg

 

A tu oryginał z Amoeby Borla

 

010420131233.jpg

010420131232.jpg

Przy okazji wrzuciłem siodło na wagę ,wcześniej zamontowałem je bez ważenia wierząc napisowi na siodełku (165g) w rzeczywistości to 160g.

 

 

 

 

Czyli reasumując wynik 7342g jest już przeszłością.

Obecnie 7310g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200g to nie deska :D

ja miałem właśnie Velo pronto ważące 200g, zdarłem do gołego plastiku i obszyłem skórą, waży teraz 165g jeśli dobrze pamiętam, wygodne na pewno będzie bo kształt mi odpowiadał, a na deskach już jeździłem wcześniej. Spróbuj się przyzwyczaić, pokombinuj jeszcze z ustawieniami. Do tej pory jeździłeś na kanapie więc twardsze siodełko może trochę uwierać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na slr zrobiłem raptem 2x16 km,pogoda nie sprzyja może jak śnieg stopnieje na majówkę to pierdyknę jakiś dystans,dodam że jeździłem bez wkładki ale szorty z wkładką to kupię obowiązkowo nie ważne na jakim siodełku będę jeździł. Tak po za tym to nie mam żadnego stroju kolarskiego.

Zajefajne jest te selle smp tańsza wersja 147 pln a te lepsze czyt. Droższe i lżejsze ponad 600 pln. Ma fajny profil bo nie uciska na berło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...