Skocz do zawartości

[6583g] RDX X-B10 Urban Jet


nikopol83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

FLYXI

Miałem na myśli ten za 75$, źle mi się link wkleił. Na ebay'u też tego trochę jest.

V-ki są ok, tylko orbejka ma i z przodu i z tylu a u ciebie musiałby być jeden szosowy i jedna v-ka, ładniej jest jak są identyczne.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Vki mają większą moc niż szosowe

Dla mnie oczywista jest przewaga V-ek ,parę razy jeździłem na rowerze kolegi i hamulce szosowe były trochę słabsze ale może to wina samych klocków.

Niech się ktoś wypowie bardziej doświadczony w kwestii hamulców szosowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zależy jakie hamulce i klamki. U mnie na zestawie ultegry 6600/6700 albo DA 7800 siła hamowania była aż za duża, można spokojnie zablokować koła, więcej już szosowe gumki nie były w stanie przenieść, moim zdaniem nic więcej nie potrzeba.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej o budżetowym rozwiązaniu czyli Shimano Sora BR-3500 black ,ale muszę jeszcze przejrzeć ofertę Tektro albo Sram`a ewentualnie jakiś model wyżej i klamki hamulcowe BL-3500 Sora z możliwością ustawienia V lub szczękowe.

 

cbaf2a6bd551dee2dbcd6d5.jpg

 

shimanosorabl3500r.jpg

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szosówce zestaw klamkomanetki Sora + hamulce szosowe Scott i szczerze mówiąc to hamulcami tego nie mogę za bardzo nazwać. Gdy przesiadam się na drugi rower (mtb) v-brake ALIVIO to w porównaniu z szosówką są to niebezpieczne żylety. Jeśli masz zamiar szaleć w centrum miasta to radzę zainwestować w jakieś porządne, sprawdzone hamulce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamkomanetki Sora + hamulce szosowe Scott

A te hamulce scotta mają Dual Pivot i SLR ??? W SLR sprężyny w szczękach są słabsze a klamki są wyposażone w sprężyny powrotne,tak że sumaryczna siła obu sprężyn jest mniejsza niż pojedynczej sprężyny w szczękach sprzed ery SLR, więc może nie będzie tak źle.....

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe "na mokro" punkty ruchome w hamplach potrafią się zastać, wtedy trzeba je pryskać luźnym smarem, podgrzewać, czasem puszcza czasem nie. Tektro są w szosach treka, więc często mam styczność z tym problemem.

Nie wiem na które tektro dokładnie byś się chciał zdecydować, ale wiele tanich hamulców szosowych gnie się nawet przy dokręcaniu śruby mocującej linkę, już nie mówiąc o tym że plastik zamontowany przy mimośrodzie lubi pęknąć.

Nigdy powyższych problemów nie miałem z heblami shimano szosowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie hample szosowe w trekach są na tyle wiotkie że jestem w stanie dosyć łatwo wygiąć ramiona.

Niektóre sztuki mimo kilkukrotnych prób ustawienia klocka i tak po dokręceniu śruby ustawiają klocek skośnie, Poprawki dokonuję imbusem na długiej rączce wsadzonym w otwór mocujący klocek. Z shimano jest to sporo trudniejsze.

Jeśli ramię hamulca jestem w stanie wygiąć stosunkowo łatwo w jednej płaszczyźnie to przy hamowaniu zapewne gnie się w innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak zmienisz klocki na DuraAce to też na 99% będziesz zadowolony. Kiedyś shimano się chwaliło jeszcze ze zdaje się od modelu 105 w górę, ramiona hamulców są kute na zimno, teraz nie znalazłem informacji na ten temat.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szosie Ultegra 6600 i widzę różnicę chociażby do modelu 105 5501. W 5501 mam odwieczny problem w poprawnym wyregulowaniem siła hamowania pozostawia sporo do życzenia. Prędzej złamałbym klamkę niż zatrzymał koło.

W Ultegra 6600 jest całkiem inaczej, raz wyregulowane zostają przez dłuższy czas, siła hamowania bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ultegry to wydatek ok 400pln ewentualnie może coś taniej a komplet Sora to tylko 152pln,zanim kupię te hamulce to się mocno zastanowię czy warto aż tyle dopłacać ,ewentualnie 105 chyba będzie odpowiednim kompromisem cena/jakość, pamiętajmy że te hamulce będą działać z klamkami Sory *można przestawić z V na U więc jest jakaś opcja z nie wiem ...ściskiem lub modulacją?? a nie klamkomanetkami...

 

 

Życzę Wam Aby nadchodzący rok obfitował w niezapomniane wyprawy rowerowe – bliższe i te dalsze – aby nawet najcięższy podjazd nigdy Nas nie złamał a radość na szczycie była nagrodą za wylany pot i walkę z samym sobą.

zdjecie6008100320091224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź Sram Apex-cena od ok. 250zł jak dobrze poszukasz, a lżejsze od shimano, a chyba kute. No i dostajesz z nimi klocki SwissStop ;)

tu masz bardzo korzystną ofertę: http://www.sbike.pl/sram-hamulce-sram-apex-czarne-o_l_148.html mają też białe. Sam miałem je brać, ale wypadły mi inne wydatki, więc nadal jeżdżę na Campach Xenon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze słonecznej pogody zrobiłem mały test na dystansie 19 km, najpierw stacja i 7.6 Bar wbite by mniej więcej mieć porównanie tłumienia ramy do aluminiowej, czy odczułem różnicę?? jest różnica w pochłanianiu tej upierdliwej kostki na DDR, choć nie jestem specem w tej dziedzinie wydaje mi się że różnica polega na amplitudzie drgań które są jakby bardziej pochłaniane a co za tym idzie mniej odczuwalne.

Krótka baza kół o 67mm miała sprawić że rower będzie bardziej zrywny owszem jest poprawa ale wydaję mi się że taki efekt byłby bardziej odczuwalny przy sztywniejszych kołach, u mnie odchyły wahają się w granicach 3-4mm , druga sprawa że chyba na *zrywność* ma wpływ również mostek ControlTech`a 110mm , choć w opisie wpisałem KCNC 70mm to szczerze jeszcze nie przyjechał,czekam od zeszłego czwartku na Pocztę Polską...... może te 40mm sprawi że będzie bardziej zrywny oprócz poprawy mojej pozycji na rowerze...

Kolejna sprawa może nie najważniejsza ale łańcuch nie zaprzyjaźnił się z nową kasetą co skutkowało przeskakiwaniem oraz śmiesznym dźwiękiem mielonego mięsa w maszynce do mielenia mięsa , masło maślane.

29122012901001.jpg

29122012905002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...