Skocz do zawartości

[6583g] RDX X-B10 Urban Jet


nikopol83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Po dłuższym namyśle i po 2 tygodniach spędzonych na prawdziwej szosie chciałbym sprzedać tą ramę ponieważ do projektu FlatBar Road nadawała się idealnie lecz adaptacja do szosy z typowym barankiem obnażyła "wielkość'' tej ramy która okazuje się dla mnie ciut za duża w związku z tym mogę komuś sprzedać samą ramę wraz z papierami i ważną jeszcze gwarancją , oczywiście rama jest w stanie idealnym cena jaka mnie interesuje to 1300pln plus koszty przesyłki.

 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim ,

Postanowiłem dalej brnąć w "weightweenes" ... :) chyba już dla samej idei.

Po wielu godzinach spędzonych na różnych stronach www stwierdziłem że osiągnięcie 6 kg jest możliwe i nawet mniej  ...przykład na zdjęciu poniżej = Cervelo R3SL 4,5 kg = tylko jakim kosztem??? kosztem przerzutek ?? można i tak ale jak nie masz pod nogą to przydały by się biegi , można wydać sporo kasy i masz z głowy , ale jak to zrobić nie mając worka z pieniędzmi o to jest pytanie ??

 

 

zdjecie,600,533758,20141212,45-kg-ss-cer

 

 

zdjecie,600,533759,20141212,45kg-ss-cerv

 

 

 

Znalazłem można powiedzieć "przepis-wzór" na części jakie powinny znaleźć się u mnie aby zbliżyć się do 6kg.... a mianowicie BH  RC1 5840g (zdjęcie poniżej)..... po sprawdzeniu cen komponentów złapałem się za głowę :o dura ace , kcnc c7 , karbonowe koronki extralight`a , korba sram red , klamki extralight , superlekkie koła , normalnie wszędzie superhiperextra light.....   

 

zdjecie,600,533760,20141212,bh-rc1.jpg

 

 

 

A Ja postanowiłem zacząć odchudzanie tanim kosztem lecz bez utraty funkcjonalności przynajmniej tak mi się wydaje ... na początek lekki tuning kół czyli żółte Veloplugs 9mm (dla nie wtajemniczonych są to takie czopki które umieszcza się w otworach obręczy zamiast standardowej wysokociśnieniowej taśmy) czerwone mają 8mm , otwory u mnie w obręczy również 8mm , dobrze że miałem sklep pod nosem i pojechałem sprawdzić to na miejscu niż zamawiać w ciemno bo czerwone okazały się za małe , wypadają , za to żółte 9mm nie wchodzą palcem musiałem użyć małej podkładki i gumowego młoteczka aby delikatnie je powbijać przy czym radzę kupić więcej na zapas bo dwie uszkodziłem na początku  :wallbash: po włożeniu siedzą ciasno i nic nie wystaje jednak jeszcze nie zrobiłem ani jednego kilometra więc nie wiem czy był to trafiony pomysł...

Zysk wagowy równo 30g na komplet kół 56 otworów.

 

 

zdjecie,600,533757,20141212,veloplugs-9-

 

Kolejna zmiana to wymiana pedałów na Aest YRPD -07T są trochę większe i zapewniają lepsze podparcie stopy(piny odkręcane) od Exustar E-PC960 i teraz będą pasowały kolorystycznie zysk wagowy 36g główne za sprawą tytanowej osi która ma dożywotnią gwarancję producenta , z drugiej strony pedały Exustar E-PC960 są rewelacyjne 6 sezonów i raz wymieniłem smary, kręcą się tak samo jak na początku,pójdą do drugiego roweru , polecam,

Aesty dopiero zaczynają test wiec pożyjemy zobaczymy , minusem jest to że nie posiadają odblasków.

 

851cd4ef6410bedbmed.jpg

 

 

Tutaj powinienem na razie zakończyć ..... choć została jeszcze jedna modyfikacja ..... o której wolałbym nie pisać ....

Ale na błędach człowiek się uczy :wallbash:

 

Idea była słuszna , pomysł też.... lecz kupując prowadnicę łańcucha  CH-CM1  boblight waga 42g -3 g zysk po wymianie śruby stalowej na plastikową 

3668a33f44f82148med.jpg

 

 

 

nie uwzględniłem jednej rzeczy , węzła mufy suportowej 

1bfd61ec212dd35fmed.jpg

 

 

niżej nie da rady obniżyć tej obejmy , dobrze że jest regulacja samej prowadnicy , spełnia to swoją rolę bo łańcuch nie ma szansy wypaść lecz wygląd tego pozostawia nie smak , zdjąłem i wyrzuciłem w kąt , nie ma prowadnicy .

 

Aktualizacja:

 

Fork: (Widelec) Carbon 315g
Starnut: (Gwiazdka) KCNC Expander 35g
Frame: (Rama) RDX X-B10 1133g
Brake (Front): Sram Apex 156g
Brake (Rear):  Sram Apex 150g
Brake Levers: TRP RL 950  77g
Cables: Jagwire Carbon 84g
Cassette: SunRace (21-12 ) 226g
Chain: (łańcuch) Shimano hg-53 248g
Crankset: (Korby) Shimano SLX 597g
Zębatka: Shimano XT 36T 52g
śruby do tarczy: Shimano 22g
Suport: Shimano XT 84g
Derlr (Front): (Przerzutka przednia) brak
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XT RD-M771-GS (bez gumowej osłony) 225g
Grips: (Gripy) Accent 19g
Handlebar: (Kierownica) Amoeba Scud Carbon 25.4mm - 111g
Headset: (Stery) Dartmoor Chakra 67g
Pedals: (Pedały) Exustar E-PC960 207g  Aest YRPD -07T 171g
Seat: (Siodło) Selle Italia SLR XP 160g
Seatpost: (Sztyca) Amoeba Borla(przycięta + Tuned) 211g
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Boblight  19g
Shifter: (Manetka) GripShift Sram MRX 2:1 62g
Skewers: (Zaciski koł) Dartmoor 62g
Spacers: (Podkładki pod mostek) PRO Carbon 9g
Stem: (Mostek) KCNC FLY RIDE 70mm/25.4mm 102g
Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Ultremo 700x25C 198g
Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Ultremo 700x25C 200g
Tubes: (Dętki) Schwalbe Light XXX 139g
Wheel Front: (Koło przednie) RD Progress Custom 688,5g  673,5g
Wheel Rear: (Koło tylne) RD Progress Custom     943,5g     928,5g
Licznik – Sigma BC 1009 STS    47g
 
 
Dodatki
Latarka  - Emos Creed          112g
Lampka tył - Blackbourn Mars    33g
Lampka przód - Sigma Micro      18g
Koszyk na bidon - Trigon carbon 26g
 
SUMA : 6583 g (z dodatkami 6772 g )
 
Jeszcze tylko 600g zostało tak mało i tak dużo....

 

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie , widzę jeszcze parę furtek w postaci wymiany sztycy na KCNC Ti pro lite 8000 lub boblight`a o połowę tańszego, na kołach da radę zejść ok 200-300g ale muszę przemyśleć na jakich komponentach je złożyć , tylne lekkie piasty są głównie na aluminiowym bębenku więc raczej nie obędzie się bez zmiany napędu z 1x8 na 1x9 lub 1x10 niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet na zmiany założyłeś?

 

Co do Aestów - kupiłem komponenty tej firmy tylko raz - rogi, drugi raz tego nie zrobię. 

Dlaczego chcesz z powodu piasty przejść na więcej biegów z tyłu? Ze względu na kasety na pająku? Jeśli tak to bębenek i tak zostanie uszkodzony przez część koronek kasety, które są luzem.


Nie wiem dlaczego złapałeś się za głowę patrząc na ceny bardzo lekkich (i sensownych) części. Spodziewałeś się jakiś ultra promocji i łaski producentów? :)

 

Używam opon Vittoria Diamante, ważą 170 gramów zapewniają całkiem bezpieczną jazdę jak na tą papierową masę. Musiałbyś na nie zapolować.

Szosowa przerzutka Srama - force, waży 170 gramów nie rujnując budżetu krajowego. 50 gramów różnicy w stosunku do xt które masz. 

 

Te dwie zmiany to ponad 100 gramów za w miarę ludzkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki budżet na zmiany założyłeś?

 

ok 2000zł???

Jeśli tak to bębenek i tak zostanie uszkodzony przez część koronek kasety, które są luzem

 

Nie wiem w jakim czasie  zostaną poczynione szkody na takim bębenku ze zwykłą kasetą która uniemożliwi zdjęcie kasety

 

 

ps.

Przerzutka też będzie wymieniana na już szosową a xt pójdzie do innego roweru , opony również jak i koła (prawdopodobnie kin liny ) , korba też raczej zostanie sprzedana i wymieniona na jakąś szosową  ale to z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nigdy :)

Największy problem ze zdjęciem kasety miałem z bębenka piasty Reborn, potem Tune (ten drugi ucierpiał mocno ale koronki zeszły), dosyć mocno są fatygowane bębenki Bontragera; najtwardsze dt.

Nie da się raczej określić kiedy, bo ludzie mają różny styl jazdy. Z doświadczenia serwisowego uważam że ten problem nie jest problemem tak długo jak komuś estetyka bębenka nie przeszkadza (pod kasetą).


Poza tym możesz zawsze wymienić bębenek, do wielu popularnych modeli są dostępne. Jeśli będziesz miał dobre koła to do zniszczonej piasty możesz zamontować bebechy z takiej samej nowej sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od dłuższego czasu jeżdżę z takim (ok. 20000 km) i nie zauważyłem jakiś dużych szkód poczynionych przez koronki

 

Cześć , jakiej kasety używasz ??? ja mam dwie zwykłe kasety sunrace i hg50 bez żadnego pająka aluminiowego , ale jeżeli mówisz że 20000 km to chyba mogę spać spokojnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza była 105 CS HG70-9 - koronki nie były na pająku, ale 5 z nich było skręconych razem poza największą i trzema najmniejszymi (najczęściej kombinacja 12-25). Najlepsze rozwiązanie jakie miałem. Później poszedłem w niską wagę i jeździłem z Ultegrą CS 6500 (kombinacja 12-21). W tej kasecie na pająku były bodajże 21 z 19 i 18 z 17 i 16. Reszta była luzem. Teraz jeżdżę na kombinacji tych dwóch, którą złożyłem dodając kilka nowych koronek w miejsce tych, które się zużyły.

Wkrótce w nowym rowerze przesiadam się na kasetę 11s i bębenek też będzie aluminiowy czekam jednak jeszcze na dostawę, montaż i pierwszą jazdę. 

Edytowane przez 4gotten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zachowa się bębenek jest bardzo różne, wpływa też na to styl jazdy.

 

Pewnie tak. Nie mam pary w nogach, jeżdżę spokojnie, nie robię sprintów. Moja jazda to najczęściej wysoka kadencja. Nie zawsze mam siłę, żeby jeździć na blacie. Poza tym moje kolana tego nie lubią. Z tego pewnie wynika po części bardzo dobry stan bębenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zachowa się bębenek jest bardzo różne, wpływa też na to styl jazdy

 

 

Mój styl jazdy można powiedzieć że jest podobny do 4gotten`a i w połączeniu z kasetą 21-12 powinno wytrzymać jakiś czas.

Generalnie nie będzie zaskoczeniem jeżeli powiem że nowe koła będą budowane tym razem na obręczach Kin Lin XR-19W i piastach Bitex Raf i Rar(ewentualnie Novatec ) całość wyjdzie ok 1100pln waga 1398g

Nie wiem jeszcze jaką konfigurację wybrać , obecnie jeżdżę na 28 szprychach Sapima przód(2-1.5-2)   tył (2-1.8-2 i 2-1.5-2) i jest sztywno, teraz chyba będę celował w 24/24 lub 20/24 

Kolejny upgrade czyli klon zębatki bardziej lub mniej zbliżonej do Sram`a XX1

a67537f7157a9ac2med.jpg

 

 

 

W końcu ktoś pomyślał i wprowadził zębatki Narow - Wide..... ale ja nie pomyślałem kupując wcześniej xt . Stałem się tak oczytany i zmanipulowany opisami tejże ''kosmicznej technologii" że postanowiłem że sprawdzę tą przekonstruowaną zębatkę , faktycznie porównując do xt to profil zębów jest dosyć szeroki , próba na sucho na stojaku i zrzucanie za jednym zamachem  1 na 8  nie powoduje spadku ale dopóki nie sprawdzę tego w praktyce to na razie zostaję człowiekiem wątpiącym.

Nie wiem jak ja to przeżyję wzrost wagi o 4 g ...no idzie się popłakać ;)

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dobrą ofertę na alle... czyli 180pln za nową ** a starą grupowo **Ultegrę RD - 6700 , cena przystępna biorąc pod uwagę że najniższa znaleziona cena to 224pln plus koszt przesyłki. Zmiana nie tylko uwarunkowana wagą , XT pójdzie do innego roweru, kolejną zmianą była wymiana manetki która po 6 sezonie odmówiła pozycjonowania na 5-6-7 biegu , odczuwałem gorszą pracę już w tym sezonie ale po wymianie przerzutki objawy stały się bardziej odczuwalne , nie wnikam w to ale po zamontowaniu nowej problem zlikwidowałem , zysk wagowy na przerzutce to 35 g miał być dura ace 7900 ale cena najniższa to 469pln i zysk 20 g nie przekłada się na moje pojęcie zdrowego rozsądnego odchudzania.

 

 

 

 

 

d5726d36636a8d02med.jpg

 

ps. domownicy zapytali się mnie  dlaczego ta przerzutka ma damskie imię....  odpowiedziałem że kobiety są ładniejsze 

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...