Skocz do zawartości

[hamulec] Deore 596 cieknie


jasinski21444

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przy nakrętce, to może warto wyjąć przewód i dać nową oliwkę :) Będziesz miał jedną przyczynę mniej.

Generalnie odpowietrznik i wejście przewodu są dość daleko od siebie, skąd taki rozrzut ? Wytrzeć do sucha i bacznie obserwować :) Może uszczelki straciły jakieś swoje właściwości na mrozie ?

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw proponowałbym wytrzeć wszystko, tak jak kolega mówi i zlokalizować dokładnie skąd cieknie. Jeśli nie zlokalizujesz to ja wtedy wypuściłbym olej i założył nową oliwkę (koszt 7zł razem z końcówką).

Jak nie wiesz jak się za to zabrać to pisz, mogę nawet fotki podesłać co i jak zrobić bo sam niedawno swoje 596 rozbierałem ;) Nie takie to straszne. Tylko oleju troszkę musiałbyś kupić.

 

 

Tak w ogóle, to hamulec całkiem nowy czy już trochę przejechał?

Edytowane przez kubzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, przedłuż sobie linijką czy czymś o 1cm w stronę ramy i się przekonasz. Jak dla mnie na styk wejdzie ;)

 

 

Właśnie, co z hamulcami? Jak nie jesteś lewy technicznie i wyciek będzie z okolic końcówki przewodu to bierz się za oliwkę.

A skracał Ci ktoś przewód? Może skracał od strony zacisku i nie za dobrze dokręcił przewód.

Edytowane przez kubzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyj, poczekaj, obserwuj. Niekoniecznie musieli wrzucić starą oliwkę. Ja skracałem sam przewód w swoich, zakładałem nową oliwkę i było lekko wilgotno przez pierwsze 2h po skróceniu. Wytarłem, patrzę za godzinę a tu znowu wilgotno. Dokręciłem śrubę o pół obrotu i już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...