Skocz do zawartości

[tania lampka] Lampka przednia w okolicach 50zł


hadwaodwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu lampki przedniej do roweru. Przeznaczenie to dojazdy po asfalcie. Większość terenu jest oświetlona, ale zdarzają się fragmenty, gdzie oświetlenia brak.

Czy w cenie około 50zł jestem w stanie coś sensownego zakupić na takie eskapady. Widziałem na allegro jakieś lampki na diodach w tej cenie, ale czytałem, że to chińskie buble i nie warto w nie inwestować, bo podane parametry nie są prawdziwe.

 

Tak więc pytanie, czy w tej cenie da się kupić coś na moje potrzeby. A jeśli nie to proszę o polecenie czegoś jak najtańszego, ale używalnego. Jazda po lesie itp. odpadają.

 

Miłym dodatkiem byłaby jakaś lampka z funkcją strobo na ścieżki rowerowe i jazdę za dnia, ale mogę tu kupić też jakąś osobną chińską zabawkę za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam nie wiem jakimi parametrami się kierować, bo każdy producent inaczej oznacza siłę (a to kandle a to lumeny), a do tego podobno wychodzi, że często te opisy są "naciągane".

 

Kolega wyżej zaproponował mi na pw lampkę CatEye Jido, ale nie mogę nic o niej znaleźć ;-( Obawiam się, że będzie bardzo słabo świecić, bo na 4 paluszkach niby do 30h wytrzymuje. Moc tej lampki to 250 kandeli, ale nie mam kompletnie pojęcia ile to jest w praktyce.

 

Zastanawiałem się nad takimi wynalazkami jak ten z allegro:

ZESTAW ROWEROWY X2000 ZOOM CREE 240 Lm MEGA MOC! (2827789766) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Ale czytałem, że to porażka, bo podobno bateria wytrzymuje 40min, co jest trochę zbyt krótko.

 

Oglądałem Sigma Quadro - ale znów, nie wiem czy moc jest wystarczająca aby jechać po nieoświetlonych fragmentach asfaltu.

 

I tak szczerze to czytam i czytam i wiem ile wiedziałem. Miałem nadzieję, że ktoś poleci coś czego używa i jest zadowolony do takich zastosowań jak pisałem wyżej.

 

Może jeszcze coś takiego... Już trochę sporo, ale jeśli mogłaby być jako w miarę docelowa to bym brał pod uwagę.

 

Uwaga! Latarka Cree Ultrafire XM-L U2 kpl +gratis! (2828832883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o czymś takim? Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

W takim razie 2 pytanie:

- ile taka lampka trzyma na jednym ładowaniu akumulatora?

- czy da się z nią jeździć po drodze (widzę, że ma 500lm więc bardzo dużo) - w sensie chodzi mi o to, czy nie oślepia kierowców jak się ją odpowiednio ustawi oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze ustawiona to nie oślepia, co do czasu pracy ja dojeżdżam do roboty jakieś plus minus 15 minut pięć dni w tygodniu i powiem Ci że profilaktycznie ładuję ja co tydzień, żeby nie obudzić się kiedyś z ręką w nocniku :D Tak tu jest ten model tylko ja mam trochę inny uchwyt.

 

Wysłane z ACE tapatalkiem 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam nie wiem jakimi parametrami się kierować, bo każdy producent inaczej oznacza siłę (a to kandle a to lumeny), a do tego podobno wychodzi, że często te opisy są "naciągane"...

Zgadza się - opisy dotyczące lumenów/luxów/candeli można sobie... odpuścić.

 

Czym się kierować??? Jedynie obiektywnymi opiniami użytkowników, lub rozsądnymi, niezależnymi testami.

 

- czy da się z nią jeździć po drodze (widzę, że ma 500lm więc bardzo dużo) - w sensie chodzi mi o to, czy nie oślepia kierowców jak się ją odpowiednio ustawi oczywiście.

 

To nie są lampki/latarki do użytku w cywilizowanych miejscach - na wypady do lasu, czy w teren jak najbardziej.

 

Niestety, w mniejszym lub większym stopniu lampki/latarki tego typu zawsze oślepiają.

Wynika to z fizyki, której nie da się oszukać - umiejscowienia odsłoniętego źródła światła bezpośrednio w polu widzenia.

 

Da się to poprawić, zakładając odpowiednią osłonkę, co (o ile dobrze pamiętam) było eksperymentowane

przez jednego z forumowiczów, ale IMHO nie bardzo poprzez "przechylenie" w dół,

albowiem, aby nie oślepiała jasna dioda (nie strumień światła) będąca bezpośrednio w polu widzenia,

to trzeba ją skierować tak, aby świeciła bezpośrednio przed przednie koło.

Wtedy dioda jest osłonięta oprawą latarki.

 

W lampkach rowerowych które nie oślepiają z rażącą mocą zazwyczaj stosuje się zwykłe LEDy soczewkowe o dużej jasności.

Natomiast te, w których stosuje się diody CREE mają specjalnie skonstruowany reflektor, w którym ta dioda nie

znajduje się w bezpośrednim kontakcie wzrokowym podczas normalnego użytkowania,

a jedynie światło z niej pochodzące, odbite i skierowane w właściwe miejsca za pomocą zwierciadła/reflektora.

 

Można to zoobrazować na przykładzie Roxim

 

2b04c7f4.jpg

 

jako że najłatwiej było mi znaleźć obrazek jako przykład.

Ale wielu innych poważnych producentów oświetlenia rowerowego stosuje dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum ale mam nadzieję że nie zakłócę waszego porządku :)

Maniak mówisz ze to nie są lampki do miasta. a możesz jakąś polecić właśnie taka?:> czy nawet

http://allegro.pl/latarka-led-cree-q5-aku-zoom-uchwyt-rower-gratis-i2823215813.html

się nie na daje na miejskie wojaże?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobolek dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.

 

Jeśli problem leży tylko w diodzie, to faktycznie poeksperymentuję z jakimś odbłyśnikiem od góry. Ustawienie lampki "w dół" + taki odbłyśnik pewnie załatwią sprawę.

Niestety na lapkę, którą podałeś nie będzie mnie stać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą lampkę Q5 z linku wyżej. Na papierze wygląda ok - widzę, że kilka osób ją użytkuje i nie narzeka, więc myślę, że się w tej cenie nic markowego i tak nie znajdzie.

 

Sam jestem ciekaw jak to jest z tym oślepianiem, bo już w 2-3 miejscach widziałem, że ludzie narzekali na to w podobnych wynalazkach z allegro. Jeśli problem rzeczywiście wystąpi, to tak jak pisałem rozwiąże go po prostu jakimś dodatkiem, który zasłoni górę lampki - przy skierowaniu jej w dół + zakryciu górnej części problem oślepiania pewnie powinien ustąpić bez szkody na jakość oświetlenia drogi.

 

Najchętniej kupiłbym jakąś markową lampkę dedykowaną dla rowerów, ale te z mocnym światłem są droższe od mojego roweru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobolek dzięki za szczegółowe wyjaśnienie... ...Niestety na lampkę, którą podałeś nie będzie mnie stać ;-)

 

Nie ma za co ;)

 

Lampkę podałem dla przykładu - da się kupić taniej, ale nie za 50zł.

Myślę, że 100zł. to minimum, a za 150-170zł już na pewno można dostać bardzo dobre lampki.

Ja na pewnych rzeczach nauczyłem się nie oszczędzać, lub oszczędzać inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę kupowanie bezpośrednio od chinoli. To co jest na allegro można kupić za pół ceny na np. http://www.aliexpress.com/. Nawet jak się zawiedziesz to przynajmniej za mniejsze pieniądze. Jedyna wada to czas oczekiwania.

Przykład pierwszy z brzegu:

http://allegro.pl/latarka-led-ultrafire-502b-1000lm-2xaku-ladowarka-i2834113528.html - cena 120zł

http://www.aliexpress.com/item/Ultrafire-502B-CREE-XML-T6-1000-Lumens-5-Mode-Led-Flashlight-2-18650-Charger-Free-Shipping/513595797.html - cena po dzisiejszym kursie 63zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba jeszcze doliczyć $28 kosztów przesyłki + problemy z ewentualną reklamacją + trzeba doliczyć cło (nie zawsze wychwycą). Przy droższych produktach jest to opłacalne, ale przy takich lampkach za 50-100zł chyba średnio się kalkuluje. Nigdy nie korzystałem z takich zakupów, więc tylko teoretycznie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, nie zauważyłem tej opcji. Co do cła to już różne wersje słyszałem. Podobno jak celnicy sprawdzą paczkę to można zapłacić - ale tak jak pisałem czysta teoria bo nigdy nie kupowałem poza Polską.

 

Co do reklamacji to też słyszałem, że w Chinach nie ma z tym zazwyczaj problemu - jedyny kłopot to, że wysyłka paczki = nowy sprzęt.

 

Niemniej warto wiedzieć - chętnie kiedyś spróbuje takich zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info poszło na PW. pozdrawiam

 

być może część się ze mną nie zgodzi, ale . . .

 

to jest forum - tu się dyskutuje wymienia poglądy, gdyby każdy pisał info poszło na PW to nie wiele os. by się czegoś dowiedziała

 

po drugie być może sprzedajesz lampki osobiście i nie chciałeś robić reklamy - to po co ten post

 

tyle z ot ;) mi osobiście propozycje userów również się przydały więc Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...