Skocz do zawartości

[11088g] Radon Skeen


EdekPastel

Rekomendowane odpowiedzi

Radon Skeen

Od jakiegoś czasu biłem się z myślami i stwierdziłem, że dwa rowerki do XC to jednak jak dla mnie za dużo. Wieczne dylematy: pojeździć tym czy tamtym. Wybrałem idealny kompromis – z dwóch poskładałem jeden :thumbsup: Zdecydowałem, że zostawię ramę z zawiasem a węglowego sztywniaka pogonię. Rozłożyłem go na części i co lepsze komponenty znalazły zastosowanie w obecnym rowerku.

Na dzień dzisiejszy anorecykloza wyleczona, choć nie wykluczam jej nawrotu jak trafię na fajną, lżejszą wielozawiasową ramkę w węglu. Warunek – tapered + X12. Zdaję sobie sprawę, że mógłbym urwać jeszcze gramy np. na zacisku sztycy, pancerzach, gripach, damperze, ale na chwilę obecną mam to w d _ _ _ _ :icon_cool: Rowerek o dziwo po zamianie napędu, hampli i rurek lepiej się zbiera.

Fotki sprzęta w garażu – link w tytule

Ochy i achy mile widziane :icon_cool:

 

Brakes: (Hamulce) - Magura MT8 180/180 - 698g

 

-front: (przód) - 176g

-rear: (tył) - 189g

-disc bolts 12pcs: (śrubki tarczy 12szt) - 25g

-discs 180: (tarcze 180) - 2x118g

-front adapter Magura incl bolts: (adapter przód ze śrubami) - 36g

-rear adapter Formula incl bolts: (adapter tył ze śrubami) - 36g

Cassette: (Kaseta) - Shimano XTR M970 11/34 9speed - 242g

Chain: (Łańcuch) - KMC X9SL - 241g

Crankset: (Korby) - Truvativ Noir - 690g + suport GXP - 120g

Damper: (Damper) – Manitou Swinger 3Way 190mm z tulejkami - 291g

Deraileur front: (Przerzutka przednia) - Shimano XTR M970 - 128g

Deraileur rear: (Przerzutka tylna) - Shimano XTR Shadow M972 - 180g

Fork: (Widelec) - Rock Shox Sid XX 100/120 with Xlock tapered QR15 z bieżnią i osią - 1593g

Frame incl headset: (Rama ze sterami) – Radon Skeen 18” alu 7005 triple butted z górną bieżnią sterów - 2402g + DT Swiss X-12 axle - 60g

Grips: (Gripy) - Phorm G230 - 250g

Handlebar: (Kierownica) - Controltech Scandium - 136g

Headset: (Stery) – Cane Creek bez dolnej i górnej bieżni - 64g

Pedals: (Pedała) - Ritchey Paradigm V5 - 259g

Seat: (Siodło) – China Carbon - 92g

Seatpost: (Sztyca) – Ritchey Superlogic UD 31,6x410 - 168g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - Thomson - 29g

Shifters: (Manetki) - Shimano XTR 970

-front (przód) -
107g

-rear (tył) -
114g

-front cable set (przód pancerz + linka) -
41g

-rear cable set (tył pancerz + linka) -
87g

 

Spacer: (Podkładka pod mostek) - FSA carbon - 10g

Stem: (Mostek) - Ritchey WCS Wet Black C260 90mm - 109g

Top Cap incl bolt: (top cap ze śrubką) - KCNC - 8g

Wheel Front: (Koło przednie) - 1415g

-wheel: (Koło) – DT Swiss X1600 QR15

-tire: (Opona) - Continental Race King 2.2 Supersonic

-tube: (Dętka) - Maxxis Ultralight AV

-rimtape: (Opaska) - Geax

Wheel Rear: (Koło tylne) 1554g

-wheel: (Koło) – DT Swiss X1600 X-12

-tire: (Opona) - Continental Race King 2.2 Supersonic

-tube: (Dętka) - Maxxis Ultralight AV

-rimtape: (Opaska) – Geax

 

Total: 11088g

Miscellaneous: (Dodatki)

Neopren: (Neopren) – Accent 15g

 

Total incl Misc: 11103g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zgodnie z prośbą: och, ach, co za cudowna maszyna :)

 

Teraz poważniej:

- jak wrażenia z użytkowania Magur MT?

- gripy, jest różnica w komforcie, czy po prostu przełożyłeś ze sztywniaka?

- pedały, rzeczywiście kiepsko z uszczelnieniem? (spotkałem kilka takich opinii np. na mtbr)

- tyłek nie narzeka na siodło?

- z cyklu nie podoba mi się: komin nad mostkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Przyjemne hamulce, W porównaniu do RX 180/180 on/off - zdecydowanie lepsza modulacja - o ile można o niej mówić w przypadku RX, dobrze wyczuwalny moment zablokowania koła, klamki wygodniejsze, szersze i co ważne nie mają luzów, większy skok klamki, może to kwestia płynu, ale i klamka jest ciut miększa. No i ten design.

ad2. Gripy rewelacja. Idealne podparcie w każdej pozycji. Minus to waga 250g, choć w porównaniu do Ergona nie wypada tak źle. Cena ok 100pln jest wartością śmiesznie niską. W sztywniaku miałem pianki Velo 17g komplet i stwierdzam, że dla wagi męczyć się nie będę.

ad3. Pedała są ok, może dlatego, że nie taplam w błocie. Przebieg jakieś 300-500km, bez luzów mimo moich ok 90kg. Znakomity stosunek waga/cena.

ad4. Pampers + plastelinowa sztyca + ok110mm skoku. W pogotowiu Tioga Twin Tail 197g :thumbsup:

ad5. A mi się podoba :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

rowerek wygląda pięknie,

hamulce marzenie ( oczywiście moje niedoścignione ;) )

osprzęt rewelacja - jak się sprawuje korba i mniej więcej za ile można taką wyrwać.

No teraz ten minus - no niestety te zintegrowane chwyty - sorki ale oblecha.

Oczywiście kwestia gustów.

Pozdrawiam,

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ten minus - no niestety te zintegrowane chwyty - sorki ale oblecha.

Oczywiście kwestia gustów.

Chwyty mają być wygodne, piankowe rurki co najwyżej MOGĄ ładniej wyglądać

Korba - w 2010 za nówkę trzeba było dać 800pln na pewnym portalu aukcyjnym :icon_cool:

Póki co sprawuje się bez problemów (być może dlatego, że nie wie co to błoto) plastelinowa też nie jest, a zależność waga/cena/prestiż jest nawet dziś moim zdaniem nie do pobicia

 

Szkoda, że pogoniłeś Rotwilda, z czarnym SIDem byłby jeszcze lepszy, a ramke zamierzasz sprzedawać ?

Byłby lepszy na pewno, jednak nic taniego w dobrym stanie w necie nie ustrzeliłem, w grę wchodziła jeszcze Durin SL i XRC100 - teraz ten problem mam z głowy :thumbsup:

Ramka idzie zu verkaufen ponieważ Helmut hat viele gelde :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Wizualnie rowerek fajny, równy i przyjemny, użytkowo też spoko chociaż sztyca trochę razi ale jak mówisz że działa to ok. Trochę ciężkawy wyszedł, jaka jest waga samych kół? Z jakich względów kierka tak mocno przekręcona wskaźnikiem w dół?

Nie ślizgasz się po tym gładkim siodle, jak się na nim siedzi i ile Cie wyniosło?

Trochę długie przewody hamulcowe, ja bym skrócił już nie wspomnę o tej antenie przy tylnej przerzutce nawiniętej jak spagetii :D chyba z tym nie jeździsz?

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca razi ale tylko wprawne oko :icon_cool: Jeśli chodzi o koła: nie mam póki co weny do rozbierania i ważenia. Z tego co pamiętam - Gumy 2x450g, dętki 125 i 130g, opaski pewnie 40g więc koła coś około 2969-1195=1770g - sporo jak na deklarowane 1640g. Piasty w tych kołach to bodajże 370-tki, przód 15mm, tył x-12 - łożyska słusznej średnicy. Sztywność - bez zastrzeżeń. Obręcze prościutkie (mimo moich 89kg), zapewne dzięki pełnemu zawieszeniu, RK2.2, poszanowaniu do ciężko zarobionych pieniędzy i dzięki temu, że nie należę do "elity" :icon_cool: . Plus kółek - standardowe szprychy. W porównaniu do kółek, w zbliżonej wadze znajdujących się moim dachem (XC One, Reynolds Canyon) te sprawiają wrażenie najbardziej godnych zaufania(szczególnie piasty) - fakt, są najcięższe. Subiektywna ocena oporów toczenia - 1.Easton 2.Reynolds 3.DT. Co do wagi - ramka i damper piórkiem też nie jest.

Kiera - szukałęm idealnego ustawienia, nie doszedłem z nią jednak do porozumienia i wyląduje zapewne na znanym ogólnie portalu aukcyjnym, a jej miejsce zajęła ponownie Syntace Duraflite z jej podobno przyjaznym użytkownikowi gięciem 8o . Coś w tym jednak jest - przyciąłem do 60cm i jest gut. Siodło - 1/4 wartości siodła Tune Komm-vor 86g z ebay.de. Kanapa to to nie jest, ale pampi, sztyca i 120mm rear travel robią swoje. Na siodle o dziwo się nie ślizgam. Hample były już skaracane w moim poprzednim projekcie. Jak gdzieś dorwę przy okazji oliwki to może się tym zajmę.

Spaghetti, lasagne, pizza, prosciutto - kuchnia włoska - palce lizać :thumbsup:

 

Można liczyć na opisanie Twoich subiektywnych odczuć na temat kół i kierownicy?

j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Koło przód: 790g

Koło tył: 915g

Komplet = 1705g

 

Race King SS 2.2 tył: 456g

Race King SS 2.2 przód: 459g

Maxxis Ultralight AV tył: 122g

Maxxis Ultralight AV przód:121g

Opaska tył: 20g

Opaska przód:18g

 

Tak więc przy okazji dowiedziałem się, że mam opaski Panaracer oraz, że moje opony i dętki to podróby :icon_cool: (kto czytał dzisiejsze forum ten wie o co kaman) :teehee:

Przy ważeniu kompletu kół do 1ego posta musiałem strzelić byka. Waga wynikająca z zsumowania powyższych wartości dla kompletnego przodu:1388g waga dla tyłu: 1513g

Kompletne koło przód z powietrzem 1397g, więc 2,2bara powietrza w RK 2.2 w temperaturze pokojowej waży 9g :w00t: więc tył (z powietrzem) którego nie chciało mi się już ważyć będzie w okolicach 1522g - to daje ogółem 50g mniej na całym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na plecy o tej porze roku to jedynie worek prezentów pasuje :thumbsup:

Jeśli chodzi o bukłak to sporadycznie używam mały zgrabny z francuskiego Decathlonu - Rockrider z workiem 1l

http://www.troc-velo.com/vetement-sac-hydratation-decathlon-rockriders-5-1-1-659142.htm

Identyczny model lecz w szarej kolorystyce

Na rozgrzewkę biorę flaszkę Zefal Arctica 0,7l

W ramie i owszem, jedno miejsce na koszyk jest, a mimo bliskiego sąsiedztwa pancerzy prócz niego wejdzie i uchwyt na pompkę.

Znajduje się w standardowym miejscu na dolnej rurze. Śrubki mocujące plastikowe uchwyty pancerzy służą również do zamocowania koszyka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to Bontrager z napisami Ritchey'a

a to jest BMW tylko wyprodukowane u nas...

http://i2.pinger.pl/pgr288/41f16cdb0023d3a849cab7a4/poldi91.jpg

większość rowerzystów patrząc na Twój rower zobaczy fajny drogi rower na fajnych i drogich cżęściach. Część jednak pomyśli to co i Ty myślisz patrząc na tego poldka.

Kształt tej sztycy nie jest zarezerwowany tylko dla Bontragera i wciąż nie wierzę, że kupiłeś ją tylko dla napisu...

 

loozik

 

mam nadzieję że teraz się uśmiechniesz i tylko pomyślisz o mnie to co już napisałeś wcześniej i będzie ok. Nie napisałem tego, żeby Ci dogryźć albo obrazić - jeśi tak to odczytałeś z góry przepraszam,bo rower masz naprawdę bardzo fajnie złożony i nim wszedłem na ten projekt nie wiedziałem o co Ci chodziło że od razu dostało mi się tymi "elitami" i narzucaniem swojego zdania. Dopiero dziś zrozumiałem jak zobaczyłem że masz sztycę o której "śmiałem" napisać że to podróba a jest kupowana tylko dlatego że jest tania i ma napis Superlogic...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...