Skocz do zawartości

[zlot] Zlot dużych kół Warszawa


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Tak sobie pomyślałem, patrząc zazdrośnie na sąsiedni wątek, że taki zlot by się przydał w Warszawie (tak się składa, że miasto to aktualnie pełni funkcję administracyjnego centrum kraju oraz ma status totalnego dna kulturalnego). Może jeszcze w tym roku, chociaż nie w tym miesiącu.

 

Zlot ma obejmować:

a) spotkanie się i zapoznanie,

B) sesję foto rowerów,

c) odpoczynek przy piwie/innym napoju, opcjonalnie przy ognisku,

d) jazdę KONIECZNIE W TERENIE,

niekoniecznie w tej kolejności.

 

Wiemy, że fajniej się jeździ w miejscach oddalonych od dużych miast, bo wszystkie ciekawe ścieżki, szlaki, zjazdy i podjazdy tak przypadkiem są w miejscach odludnych. Warszawie daleko do takich miejsc (poza kryterium wsiowości, ale to inna sprawa), jednakże znajdzie się takie miejsce do jeżdżenia: KPN, MPK czy okolice NDM - wybierzemy w zależności od liczby chętnych z dzielnic najbliżej tych miejsc, czyli tak, żeby jak najmniejsza liczba osób mogła dojechać rowerem. Chciałbym, aby to był np. weekend 14/15 grudnia (jeśli jeszcze nie będzie śniegu).

 

A tymczasem poproszę chętnych o zgłoszenia, warto w nich zaznaczyć dzielnicę, z której się pochodzi (lub preferowany teren) oraz preferowany dzień weekendu (S lub N).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenia w kwestii zlotu na priva czy tutaj?

 

PS. Z tym totalnym dnem kulturalnym to totalna przesada, bo w kwestii np. filmu nie ma takiego nawału imprez w

jakimkolwiek innym mieście (WFF, Doc Review, Sputnik, Festiwal Filmów Krótkich, F. Niezależnych Filmów Fab, Lato Filmów, Human Doc, no i Fest. Filmów Rowerowych!, z tych co na szybko pamiętam).

Do tego można dorzucić full imprez z innych dziedzin. Tyle off-topu, ale mnie zeźliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czas pomyśleć o realizacji tego pomysłu (moderatorzy jeszcze go nie skreślili, temat nadal przypięty). Czy może zespół team29er (który ma w swoim składzie osoby z Warszawy) chciałby pomóc w rozpowszechnieniu info o zlocie? Trzeba by pomyśleć o terminie w stylu kwiecień-maj, bo wcześniej pogoda dość niestabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej jtm chętny.

 

Ale brakuje mi konkretów, przede wszystkim daty, miejsca i z grubsza programu.

 

Jeżeli chodzi o datę proponuję jakąś sobotę, natomiast miejsce i program się łączą, bo rozumiem że chodzi o to, żeby zaliczyć trasę w terenie i jakiś after.

 

Z tras proponuję czerwony z Roztoki do Szczebla i z powrotem, ew. w wariancie rozszerzonym o Granicę i okolice.

 

Lub MPK - np. start spod kamienia Piłsudskiego i ok. 60 km pętlę z wszystkimi tamtejszymi atrakcjami, czyli traską DH(?) w Starej Miłosnej, czarny do Kardiologii, potem do Mieni i z powrotem.

 

W obu przypadkach po drodze są knajpy, tudzież miejsca gdzie można rozpalić ogień i upiec bawołu czy inne co tam kto lubi.

 

Inne propozycje mile widziane, najwyżej zrobi się ankietę - albo pomysłodawca zadecyduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właściwie to chyba jest nas za mało, żeby zrobić naprawdę fajny zlot: trzeba liczyć na to, że jakiejś 1/3 grona może coś wypaść mimo zadeklarowania się.

Można by poprosić chłopaków z team29er o jakąś promocję albo na stronie, albo wśród ich korespondentów i tajnych współpracowników z Mazowsza. A jeszcze ciekawszym pomysłem (może?) byłoby ogłoszenie, że użytkownicy "kół o innych rozmiarach" będą mogli się przejechać na naszych maszynach (ja na przykład chętnie bym udostępnił swój rower do testowania na jakimś krótkim kawałku, może polanka ogniskowa koło Cm.Palmiry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Team29er bardzo fajny można by coś razem z nimi spróbować posklejać do kupy i zorganizować jakiś piknik jak tylko znikną śniegi i osuszy się grunt z lekka,porady,prezentacje swoich projektów,pętle do zrobienia paru kółek,można spróbować z jakimś sklepem małą promocję zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takich atrakcji jak planujecie nie miał nawet coroczny zlot fr.org, a tam rządzi przecież mała kiszka ;)

 

Nie żebym był na nie, ale jeżeli to ma być debiut to uważam, że rozsądniej sprawdzić potencjał - czyli najpierw sprawdzić czy jesteśmy w ogóle w stanie skrzyknąć większą grupę i tą większą grupą zaliczyć tripa.

 

A to sugeruje bardziej kameralne spotkanie w stylu (i) zbiórka tu i tu; (ii) wzajemne obwąchanie, w sensie zapoznanie; (iii) trasa; (iv) chillout.

 

No chyba, że od razu ma być wybuchowo - ale w takiej sytuacji trzeba działać już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuchowo?? Chillout na sam początek a później zmagania ?? O masakra Sol,najpierw musimy zaczekać aż ten biały syf zniknie i oschnie grunt co by nie ryć dziobami w glebie no i wtedy jakiś weekendzik zaliczyć,a jak się dobrze rozbucha temat to zrobić większy z atrakcjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venom - pisałem raczej w sensie, że jeżeli zlot ma być z fanfarami, grillem, striptizerkami i koką to trzeba zacząć wszystko organizować już teraz, bo im więce atrakcji tym więcej czasu potrzeba na przygotowanie.

 

Uprzedzam szczerze - nie czuję się na siłach. Wolę czysty niczym nieskażony trip.

 

@uk - hoho, przyda się, trza mieć jakąś skalę porównawczą żeby pokazać potęgę Wielkiej Kichy.

 

Na moc Wielkiej Kichy, rzekłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...