Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

W długi weekend mam plana na trasę w okolicach Rysianki, Miziowej, start z Sopotni wielkiej, ktoś by sie pisał na wspólne kręcenie? trasa wyglądałaby mniej więcej tak: GPSies Track — MapBBCode Share

 

 

 

Trasa bardzo fajna, będziesz miało sporo frajdy z jazdy.

Jedna uwaga:

Ze Złatnej wyjedź do końca na Rysiankę, choćby do rozwidlenia szlaków, bo Twój wariant podejścia pod Trzy Kopce ze stokówki to będzie trochę krzaczenie ;). A od polany pod schroniskiem mam możliwość wjechania wszystkiego :).

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze Złatnej wyjedź do końca na Rysiankę, choćby do rozwidlenia szlaków, bo Twój wariant podejścia pod Trzy Kopce ze stokówki to będzie trochę krzaczenie
 

Sugeruje sie mapą compassu i tam prowadzi ścieżka do niebieskiego szlaku, ale czasem sie to nie pokrywa z rzeczywistością, już mnie tak kiedyś mapa ścieżki wykołowała, ale ogólnie compass jest bardzo dokładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 16:38 szymku, dnia 14 Cze 2017 - 10:56 AM, napisał: Ze Złatnej wyjedź do końca na Rysiankę, choćby do rozwidlenia szlaków, bo Twój wariant podejścia pod Trzy Kopce ze stokówki to będzie trochę krzaczenie   Sugeruje sie mapą compassu i tam prowadzi ścieżka do niebieskiego szlaku, ale czasem sie to nie pokrywa z rzeczywistością, już mnie tak kiedyś mapa ścieżki wykołowała, ale ogólnie compass jest bardzo dokładny

 

 

Że tak powiem, dobrze że dodałeś " już mnie tak kiedyś mapa ścieżki wykołowała". Wiedz, że będziesz krzaczył i błocił się ;) Znam te okolice trochę więcej ;)

Lepiej i przyjemniej będziesz miał ten wariant co Ci napisałem (poza tym przed Trzema Kopcami na granicy masz teren niewjazdowy, sporo schodków i sekcji rtv).

 

Wybór należy do Ciebie :)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, szukam pomocy z wyborem trasy w Istebnej. Bede w przyszlym tyg na kilka dni I chce zrobic jedna trase mtb ok 40-50km do 2000m w gore.

 

Planowalem objechac ktorys etap mega MTB Beskidy Trophy (ktory jest najbardziej malowniczy przy ladnej pogodzie?), ale po deszczu z moim bieznikiem (szybkie mitas Scylla) moze nie byc sensu.

http://www.mtbtrophy.com/etapy

 

Alternatywnie znalazlem stara trase Istebna mtb marathon z 2010 Roku - czy trasa prowadzi ciekawymi I przejezdnymi miejscami (od 2010 moglo sie cos pozmieniac).

http://www.czasnarower.pl/trasa/3439

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę prosić o pomoc w ocenie wytyczonej trasy:)? planuję jutro przejechać się z Czantorii na Baranią Górę, dalej na Skrzyczne i powrót do Ustronia. Czy wytyczona przeze mnie trasa jest ok czy raczej należy w niej coś zmienić ? http://tiny.pl/g1ftl

Jeśli chodzi o powrót to z Skrzycznego chcę wrócić na Gawlas i żółtym szlakiem w dół do Wisły, jest to dobry pomysł czy szlak racze nie nadaje się na rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o powrót to z Skrzycznego chcę wrócić na Gawlas i żółtym szlakiem w dół do Wisły, jest to dobry pomysł czy szlak racze nie nadaje się na rower?

 

Nada się aż nadto, szlak łatwy i bardzo szybki, uwaga na szutry.

 

Co do reszty to klasyka, jeżeli mogę doradzić to przy Szarculi nie wjeżdżaj na szlak czerwony w prawo do góry tylko jedź dalej prosto główną drogą. Jechałem nim ostatnio, miejscami mocno zarośnięty, sporo noszenia czy przerzucania roweru przez kłody. 

Jadąc główną drogą za wzniesieniem wypatruj kapliczki po lewej stronie gdzie wjeżdża przedłużenie czerwonego szlaku, stąd podjedziesz w całości rowerem pod schronisko Przysłop od strony Muzeum Turystyki Górskiej.

 

I jeszcze jedno, przed Stożkiem nie pchaj się w tą stromą rynnę na czerwonym szlaku tylko odbij wcześniej w lewo trawersem, skąd - jeżeli masz parę w nogach - w całości podjedziesz pod Stożek od zielonego szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten odcinek z Malinowskiej skały na Salmpol nie jest dosyć kamienisty? W zeszłym roku wjeżdżałem akurat z Salmopolu na Mailnowską skałę i dużą cześć drogi niosłem rower bo były dosyć spore kamienie.

 

 

Co do stożka to w którym miejscu mniej więcej odbić?  rozumiem że nie jechać w stronę tego przejścia granicznego?

s7tyht5qrlwi_t.jpg

 

A co do Szaraculi  mam jechać tą drogą normalnie oznaczoną na mapie zamiast czerwonym szlakiem aż do schroniska na Stecówce?018eug0997ci_t.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stożka to w którym miejscu mniej więcej odbić?  rozumiem że nie jechać w stronę tego przejścia granicznego?

 

Na Twojej mapce widać ta białą linie która biegnie do zielonego szlaku w lewo.

 

A co do Szaraculi  mam jechać tą drogą normalnie oznaczoną na mapie zamiast czerwonym szlakiem aż do schroniska na Stecówce?

 

Tak i dalej prosto w kierunku odbicia czerwonego w lewo przy kapliczce.

https://www.google.pl/maps/@49.5863523,18.945023,3a,75y,122.88h,77.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5BoubXnQbL_nUka4X18-Sw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam co Ty chcesz zrobić zwłaszcza po ostatnim zdaniu. Przyjacielu jutro niedziela tam jest Park w cholerę ludzi, zaczęły się wakacje a straż parku to straszne fiuty. Już pomijam, że możesz dostać z######kę od ludzi i będą mieli racę. Kolejna sprawa, że po "naszej" stronie wszystkie szlaki są wyschodkowane kamieniami i płytami skalnymi. Jechać po tym to nieporozumienie. Odcinek z Malej Babiej do Skałek to takie właśnie schody. Potem wąska bardzo przyjemna ścieżka graniczna. Zjazd na stronę Słowacką to surowy trudny rewelacyjny szlak. Wszystko na legalu. Zatem wolał bym wtargać rower od Jałowieckiej by zaliczyć zjazd na Słowacką stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ogarniam co Ty chcesz zrobić zwłaszcza po ostatnim zdaniu

Małe przejęzyczenie..

Zobacz na mape i zobaczysz, że od Borsucie idą szutry które łączą sie z żółtym szlakiem na Babią, potem żółtym na Półgórskie rozstaje i stamtąd idzie ścieżka na przełęcz Brona.

Może faktycznie odpuszcze ten wariant, chyba, że w tygodniu przejazd.. chciałem też taką opcje bo wracając w stronę Zawoi jechałbym w stronę bazy:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te szutry wszystkie znam ale by w jakikolwiek sposób Ci pomóc podaj miejsce i koniec startu. Babia zżera sporo czasu więc to istotne. Generalnie odcinek od Jałowieckiej na MB i dalej zjazd czerwonym do pierwszej szutrówki to pełen legal. Mało ludzi wiec można śmiało jechać nawet w niedzielę. No i warto zaliczyć pobliską Mędralową i zjazd z niej na Głuchaczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz relacje z podobnej trasy i miejsca startu co robiłem z Marcinem jakiś czas tremu https://get.google.com/albumarchive/118155666108479221380/album/AF1QipObvaYHsURTpd9ILFkADaivGpG5Wjndpcr5_VbY Bardzo ciężka trasa jak jest ciepło. Jechał bym z Cichej cały czas zielonym aż na Małą Babią. Potem zjazd czerwonym do pierwszej szutrówki i w prawo cały czas szutrówkami aż do wbicia się w żółty tuż przy przeł Jałowieckiej. By to zrobić jak będziesz jechał w dół to trzeba nie do Borsućic tylko odbić w prawo  do góry w kolejną szutrówkę. To ta oznaczona na mapie jako "Priehyba". Potem taki sam powrót do Czerwniawy gdzie odbijesz sobie na Jałowiec i zjedziesz dość fajnym niebieskim na przeł cichą. A ten durny znaczek z przekreślonym rowerem to w Zawoi dotyczy rejonu Fickowych Rozstajów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...