Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie może, którym szlakiem najlepiej podjeżdżać na Górę Judaszka? Chcę przejechać całe pasmo i nie wiem jak najszybciej wdrapać się na pasmo od wschodu.

I jeszcze jedno pytanie, odnośnie Parku Babiej - czy czarny szlak z Czatoży na siodło Jałowieckie należy jeszcze do parku, czy podjadę tam rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, odnośnie Parku Babiej - czy czarny szlak z Czatoży na siodło Jałowieckie należy jeszcze do parku, czy podjadę tam rowerem?

 

Ten szlak zresztą nie tak dawno wytyczony nigdy nie był w parku więc zawsze był dostępny. Czy podjedziesz?? Częściowo tak ale wtedy gdy będzie sucho w przeciwnym razie utoniesz od mostku w błocie bo tam często zciągają drewno. Jest za to alternatywa czyli też czarny ale wcześniej na Halę Kamińskiego i przez Mędralową na przeł Jałowięcką. Dla mnie od czasu powstania tam praktycznie do połowy podjazdu na halę nowej szutrówki jest to jeden z najfajniejszych, najładniejszych podjazdów w okolicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Beskid

 

Tak, tylko nie chcę jechać na Mędralową - takie założenie tripa żeby jechać tylko w Żywieckim :) , a dwa - byłem raz na Mędralowej i w sumie to nic ciekawego tam nie ma, ani zjazdu, ani widoków.

Ale dzięki za info ws. czarnego. Mam nadzieję, że zdążymy przed burzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrkura odległość między jednym a drugim szlakiem to raptem parę km. To nie jest czasem kwestia czy jest ciekawie czy nie ale konieczność. Ja tę sekcję robię często zjazdem i wtedy kiedy wiem, że jest sucho. Raz się władowałem tam po deszczu zaraz po zrywce i uwierz mi byłem bliski rozpaczy i powrotu na przeł a to było w dół. Byłem tam z 3 tyg temu i droga była dość ubita więc jest szansa na brak sporej ilości błota. W tym rejonie nie uświadczysz straży parku dlatego rozpacz na własną odpowiedzialność podjazd z Czatoży żółtym na Fickowe Rozstaje i odbicie czerwonym w prawo na przeł. Jałowiecką. Szlak to wyzwanie do powalczenia z korzeniami i kamieniami. Innej opcji od naszej strony tam nie ma.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię :laugh: Osobiście miałem z nimi ostrą spinę ale na Markowej.

 

Ja jadę w góry na fajne podjazdy a nie błotsko i pchanie więc jak jest opcja dostać się na Kamińskiego praktycznie cały czas jadąc to wybór jest prosty. Tak to mniej więcej wygląda http://www.szlaki.net.pl/trasa.php?od_nr=2057&kolor=czarny&do_nr=2042 Z hali na Jałowiecką jest do 15 min jazdy więc to nic. Ale jak już zaliczyć ten "błotnisty" czarny to właśnie teraz kiedy jest największa szansa na jego przejezdność.
 

Gdybyś się jednak wybrał tym, który proponuję to nie jedz tak jak na zdjęciu nr. 4 (plac zrywkowy) tylko dalej tą szutrówką bez szlaku ostro w prawo. Po kilkunastu metrach będziesz miał po prawej taki potężny głaz i zaraz po następnych kilkunastu metrach tę szutrówkę przecina taka kamienista droga. Jak w nią skręcisz w lewo to po 100 m dostaniesz się z powrotem do czarnego szlaku. Unika się wtedy bardzo krótkiego ale coraz bardziej zarośniętego odcinka http://trail.pl/szlaki/zawoja-czatoza-hala-kaminskiego-1956/zdjecia/4172#ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zmieniały się kilkakrotnie, jednak ostatecznie w okrojonej wersji postanowiliśmy zrobić Policę i Mosorny. Trasa piękna - trawers Policy (to chyba jeden z lepszych trawersów jaki kiedykolwiek jechałem), nie jest banalny, trzeba się trochę namachać żeby go przejechać. Zjazd z Policy, bardzo przyjemny, sekcja korzenna z Mosornego to mój faworyt w Żywieckim, nawet na sam koniec dzida w dół gdzie trzeba tylko trzymać się kiery i osiąga się prędkości kosmiczne dostarczyła sporo emocji :) . No i na koniec "enduro basen" - coś pięknego :)

 

ZAPRASZAM NA RELACJĘ <klik>

 

 

DSC01369.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, szkoda że nie mam tak blisko w góry.

Swoją drogą mój fulik już na ukończeniu, więc szykuj się na tripa w pierwszy weekend lipca. :icon_cool:

to nie gory tylko Katowice , park w dzielnicy Murcki

 

a tak w ogole to dzieki za nauke latania , serce w galotach było hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł:) Ja dzisiaj wyciągnąłem tatę na crossie na orłową i dalej na równicę żeby zjechał sobie asfaltem. Lekki hardcore bo całą drogę padało. Może planujecie jakiś wypad w okolice Ustronia/Wisły w weekend albo przed? Nareszcie mam wakacje więc po mału robie formę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny trip , widac ze w nocy  i rano lepsza pogoda niz w dzien do jezdzenia , fotki rewelacja , musze kiedys  pojechac na taka przejazdzke.

 

A ze zapytam , zgubiłes kamere  , jakos sie przyzwyczaiłem do ogladania filmow z Twoich tripow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...