Skocz do zawartości

[Zaciski] Jakie wybrać lekkie zaciski do kół?


Dworniok

Rekomendowane odpowiedzi

Z trochę droższych podobno dobre są jeszcz USE SpinStix. Sam ich nie używałem, ale w internecie same dobre opinie. Aktualnie jeżdżę na pożyczonych KCNC i są naprawdę super i zasatanawiam się czy warto dokładać do USE.. na pewno bardziej szpanerskie :P

Edytowane przez 9534
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł kiedyś dylemat lekkich zacisków ale skończyło się na sprawdzonych już bolt-onach Dartmoora

Miałem również skręcane na imbus AESTY i większego badziewia nie widziałem !!! Nie dość że skręcane były imbusem 4,5 mm :w00t: to jeszcze nie dało się ich skręcić do końca bo na nakrętce jest teflon, który się wgniata przy dokręcaniu !!!

Z resztą Ci którzy się zetknęli z zaciskami typu Accent czy Aest to wiedzą że tam też są teflonowe obrączki, które nigdy nie docisną mocno kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam te race titan i poza zwykłą jazdą po asfalcie/szuterku do której uważam, że wszystko jedno jaki zacisk zaliczyły 2 zjazdy na szybko w górach - jeden ze spodka, drugi z czantorii. W sumie na początku im nie ufałem przez opinie w internecie ale raczej trochę na nich pojeżdżę bo się spisują. Z ciekawości może kupie jeszcze bolt-on bo grosze kosztują, a chyba lepiej mi będą kolorystycznie pasować bo accenty kupiłem białe i jakoś tak średnio mi leżą. Wcześniej miałem mavic te najprostsze do crossride dodawane ale rozwaliła mi się końcówka ta plastikowa jak urwało mi przerzutkę na jednym zjeździe. Swoją drogą pod tym plastikiem jest bardzo mała ta stalowa nakrętka w porównaniu do accentów, za to mają lepszą dźwignię bo dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Zastanawiam się nad wymianą zacisków w rowerach na zaciski typu bolt. Czy zaciski Darmoora, Accena i BBB Wheelfix różnią się czymś między sobą czy tylko nazwą firmy? Czy któreś z nich lepiej wybrać. Największy problem jest z dostępnością tych pierwszych. Czy oprócz zerwanych gwintów przy skręcaniu 'na chama" i problemach z poziomymi hakami ktoś miał z nimi jakieś problemy?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych BBB nie macałem a Dartmoor i Accent to to samo (różnią się tylko dostępnymi kolorami i opakowaniem). Generalnie są bezproblemowe a do zerwania gwintu trzeba by naprawdę solidnej siły ale ... "dla chcącego nic trudnego".

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dartmoor Bolt-On, XLC a teraz Accent Bolt ( tak jak ktoś zauważył, to samo co Dartmoor).

 

Praktycznie niczym się nie różnią, XLC podobno jest minimalnie lżejsze, ale samemu tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...