Skocz do zawartości

[Zaciski] Jakie wybrać lekkie zaciski do kół?


Dworniok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Biorąc pod uwagę koszt extralite 519zl i 29g, tanie i lekkie będą te tytanowe 200zl-36g o ile rozmawiamy o szybkozamykaczach bo tego nie sprecyzowałeś.

 

10g więcej i stówe mniej AEST

 

Te bez wajchy będą lżejsze oraz dużo tańsze np te co podali sznib i mixchris :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolt on działają... wazne aby nie przesadzic z siłą dokrecenia bo można zerwac gwint w alu nakretce, nie mozna tez skrecic za slabo bo czuć utrate sztywności, tarcza 185 potrafi dodzwonić w zakrętach.

Słowem złoty środek :-)

 

Tanio lekko i na szybkozamykacz ...

 

Velo | Części i akcesoria | Accent | Race Titan

 

Mialem na nie ochotę ale stwierdzilem ze wole skrecane, trudniej ukraść same kolo.

Co do kolorow boltona czerwony jest bardziej wisniowy, widac to na fotkach mojego Reactiona.

 

Pozdro

 

Tapatalknięte z Andka ...

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na szybko zamykacz to polecam KCNC. Miałem aerozine, no-name z taiwanu, wspomniane bolt-ony dartmoora (aktualnie wrzuciłem je do szosy, tam sprawują się idealnie) i żadne nie były tak sztywne jak KCNC. O ile nie narzekałem, na wcześniejsze, to po zmianie na KCNC byłem zaskoczony tym jak mocne mam hamulce :P We wcześniejszych przy mocnych hamowaniach opona tarła o amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie to może, ale do szosy. Sam osobiście jestem na etapie szukania zacisków oferujących w miarę niską masę a zarazem umożliwiających mocny ucisk i zachowanie dobrej sztywności kół. W oko obecnie mi wpadły http://allegro.pl/nareszcie-zaciski-a2z-qr-ti-tytan-zacisk-do-piast-i2765833331.html wyglądają na solidne a waga nie jest jeszcze przerażająca. Bolt on-a mam i zerwałem gwint :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma ważyć w okolicy 90 g komplet i ma być solidniej ... może bez kolorków ale solidniejsze accenty x-country

 

http://www.velo.pl/p...=1&pk=%&id=2274

 

Komplet mamy jakieś 88 g za 37 zeta.

 

Choć moim zdaniem bolty to chyba najbardziej wyważona propozycja pod względem cena / waga / siła ... do tego w gratisie spory wybór kolorów i szczątkowe ale zawsze zabezpieczenie przed przypadkową zmianą właściciela przez koło.

 

@@Dworniok, BTW mam rozumieć ze zacisku szukasz tylko na tył do swojego Scalpela ?? :)

I jak tam ręka ??

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Accent Race titan jeszcze są znośne, w szosowce są zupełnie ok, w góralu warunkowo akceptowalne. Bolt-on'a tez mi się raz udało zerwać ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć że na własne życzenie przez dokręcanie na max i jeszcze troszeczkę "tak dla pewności" a nie były to te badziewne dartmoore'y tylko bbb i to innego wzoru niż obecnie się sprzedaje. W momencie gdy się zerwał na ośce tam gdzie zaczczyna się gwint, jedna końcówka tak wystrzeliła że uszkodziła tynk na ścianie hehe

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie, nakrętka wystrzeliła z kawałkiem osi, ośka się ukręciła, gwint został cały, ośka puściła w miejscu gdzie zaczyna się gwintowanie, nadal się dało kręcić nakrętką na urwanym kawałku, jak znajdę to dam foto.

Edit:

Nie to nie był carbon, tylko 20-sto letnia stalówka :D koła były słabo zaplecione i mi sie wszystko gięło więc dowaliłem zaciski żeby mieć pewność ze to nie na zaciskach hehe

Co człowiek głupi czasem to głupi

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego bolt-ona tylko z pomocą kombinerek da się skręcić bo nakrętka alu po prostu wiruje :P zastępczo dałem końcówkę od zacisku shimano, skręciłem mocno i na razie się nic nie dzieje ;) KCNC też przykuły moją uwagę lecz budowa jest bardzo przybliżona do Accent Titan więc pewnie działa to podobnie. Jeśli ktoś je ma w MTB niech się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam accent race titan

-są po prostu niebezpieczne, po dość ostrym i szybkim zjeździe w górach stołowych przód był prawie odpięty :w00t:

-po około 2 miesiącach jeżdżenia, dźwignia w przednim zacisku pęka (kilka razy zdejmowałem koło, lubię mocno zacisnąć)

-źle spasowane elementy dźwigni i ośki, trą o siebie

-bardzo miękka dźwignia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakoś nie rozumiem sensu zakładania superekstra lekkich elementów w tak wrażliwych miejscach. Sytuacje opisane przez Coxa jasno wskazują,ze "lajtowanie" czasami jest niebezpieczne.

Wolę mieć 100 gramów więcej, niż po każdym większym zjeździe sprawdzać,czy zacisk się nie poluzował.

Na tył polecę DT Swiss RWS - w miarę lekko ,ale bardzo pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aż takiej traumy nie przeszedłem żeby wracać do mavica, trochę Ci współczuje Cox hehe

Ale niezaprzeczalnym faktem jest że mavikowskie zaciski należą do jednych z najmocniej zaciskających, sztywnych i bezproblemowych. Nawet testy to potwierdzały - waściowie nie miały konkurencji poza DT ew xt ale duzo trudniej na nich wymóc maksymalną siłę zacisku, z lekkich kcnc i tune jak na lekkie zaciski też wypadały przynajmniej bardzo dobrze.

Jak odszukam to podlinkuję.

 

Prosze bardzo:

Schnellspanner bei mountainbike-magazin.de - Schnellspanner

TEST PDF

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie rozumiem sensu zakładania superekstra lekkich elementów w tak wrażliwych miejscach.

Waga tu ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, jak jakosc danego elementu. Ja z drugiej strony, uwazam, ze nie ma potrzeby wozenia zbednych gramow.

KCNC sa sprawdzone od lat. Mocne, wytrzymale i lekkie. Na pewno Tune, przy wiekszych funduszach.

Nie wiem jak w mtb ale ti zaciski z ebaya swietnie spisuja sie w szosie (27g). Szybkozamykacze ok 45g.

Stosunek jakosc/waga/cena ciezkie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...