Skocz do zawartości

[rower] Scott Scale 970 czy Scott Aspect 910


hkrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem nowy na forum . Mam prośbę o opinię na temat nowych modeli Scotta 2013 . Jestem przed wyborem 29 er pomiędzy Scott Scale 970 w cenie 3000 zł ponoć z lepszą ramą lub Scott Aspect 910 w cenie 3890 zł lecz chyba z lepszym osprzętem . Dodaję iż startuję amatorsko w maratonach . Poprzednio był Kross A6 . Może jakieś doradztwo w sprawie roweru 29 er do 4000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja krótka recenzja świeżego nabytku, akurat jak w temacie:

 

MTBlog: Scott Aspect 910

 

Witam . Dzięki za profesjonalną recenzję .

I proszę o twoją opinię .

1) Czy dysponując kwotą 4000 zł zakupiłbyś Scott Aspect 910 za 3900 zł czy Scott Scale 970 za 3000 zł.

Dodaję że to ma być zakup na dłuższy okres nie mam w planach rozbudowy czy przebudowy z uwagi na fundusze .

2) Zakupiłeś Aspect w rozmiarze L mógłbyś podać swoje wymiary . Ja mam 180 cm wzrostu noga jakieś 85 .

3) Na pewno sprawdzałeś rozmiary czy w M starczy sztycy bo w L chyba tak ?

4) Wydaje mi się że jestem pomiędzy M i L jaki rozmiar sugerujesz .

5) Myślę że Scott Scale byłby M a Scott Aspect to chyba L ma troszkę inną geometrie podobną do Cube 19.

6) Przymierzałem się do obu modeli . Aspect faktycznie musi mieć odwrócony mostek wtedy pozycja na rowerze się poprawi .

7) Mogę dodać, że wcześniej jeździłem Kross A6 w rozmiarze 20' ale był za duży tak mi się wydawało . Pierwsze koty za płoty .

 

Z góry dzięki za opinię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A już myślałem, że wszystko tam napisałem. Jednak nie było dość profesjonalnie... Ale dzięki za uznanie ;)

A zatem odpowiadam i wyjaśniam:

ad. 1. Kupiłbym dwa (co zresztą ostatecznie uczyniłem w rocznym odstępie). Tak jak wspominałem: Aspect dla osób jeżdżacych dla przyjemności, wycieczkowo, rekreacyjnie. Scale - maratony, xc, treningi w terenie lub/i dla osób lubiących bardziej sportową, agresywną jazdę. Aspect pewnie będzie bardziej uniwersalny, bo na upartego po odwróceniu mostka i/lub obniżeniu go będzie nieco bardziej ścigancki. Ale tylko nieco.

ad. 2. Ja mam 183-184 cm, noga 87. L pasuje doskonale. W sezonie 2011 jeździłem na Scale 29 Comp w r. M. Sztyca była wysunięta maksymalnie do znaku bezpieczeństwa, a i tak nie mogłem wyprostować należycie nogi. Sylwetka na zdjęciach okazywała się jakaś skulona. Musiałem z żalem pożegnać się ze sprzętem, bo dalsza jazda byłaby brnięciem w ślepy zaułek... Zatem na bazie doświadczeń z 26 i 29 i Scale i Aspect, zaprawdę powiadam, że tylko L przy takich parametrach. Nie M i nie XL. Przy Twoich parametrach miałbym wielki dylemat. Myślę, że M-ka mogłaby być OK dla Ciebie. Tutaj konieczna jest przymiarka. Jęśli chcesz się ścigać i/lub jeżdzić w trudniejszym terenie, to tym bardziej myślałbym o M. Jeśli spokojna jazda, to moze można spokojnie pomyśleć o L? Tak wychodzi z tabeli rozmiarów według Scotta.

ad. 3. patrz ad.2

ad. 4 j/w

ad.5 Myślę, że nie :) Też mi tak się wydawało, gdy analizowałem geo i wymiary. Jeśli pasuje np L Scale, to i L Aspect pasujacym będzie. A i to samo o M rzec można.

ad. 6. Myślę, że tak.

ad. Ja, lata temu, przez 2 sezony jeździłem Treku w r. 21,5. Był za duży. Na szczęście dobrzy ludzie nakierowali mnie na właściwą drogę :)

Ramen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Po długich staraniach stałem się właścicielem SCOTT SCALE 960 w rozmiarze L .

Dzięki wszystkim . Aktualnie słaba pogoda do testów . W razie jakichkolwiek pytań odpowiem z przyjemnością .

Najlepszego w nowym sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...