Skocz do zawartości

[rura sterowa] Długośc rury sterowej pod ahead-seta


Gość Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Korsarz

Witajcie.

Mam Gianta Cold Rocka ze sztywnym widelcem i sterami nakręcanymi na rurę 1 cal. Chcę kupic amora rock shoxa z rurą 1 i 1/8 cala oraz zmienić stery na ahead-y. Rama jest alu i wiem że rura 1 i 1/8 wchodzi. Pytanie moje brzmi: Jaka musi być minimalna długośc rury sterowej aby móc nabić aheady (chodzi rzecz jasna o ile musi wystawać nad główkę ramy?) W ramie mieści się 16 cm rury.

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do główki ramy musi wejść nie tylko rura sterowa 1 1/8 cala ale też musi być miejsce na miski sterów. Upewnij się że w tej ramie możesz zamontować stery ahead.

Długość rury sterowej będzie zależała od sterów jakie kupisz (a są wyższe i niższe) oraz mostka jaki chcesz zamontować. Do tego trzeba dodać jeszcze troche marginesu na nieprzewidziane wypadki :)

A tak w ogóle to idź z tym do serwisu i nic nie rób sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korsarz

Do główki ramy musi wejść nie tylko rura sterowa 1 1/8 cala ale też musi być miejsce na miski sterów. Upewnij się że w tej ramie możesz zamontować stery ahead.

Długość rury sterowej będzie zależała od sterów jakie kupisz (a są wyższe i niższe) oraz mostka jaki chcesz zamontować. Do tego trzeba dodać jeszcze troche marginesu na nieprzewidziane wypadki :D

A tak w ogóle to idź z tym do serwisu i nic nie rób sam.

Pewnie, że pójdę do serwisu. Pytam tylko z uwagi na to, że amora pewnie kupię na allegro (mam upatrzonego) a te mają, nawet nowe często podocinane rury. I strach kupować jak się okaże, że stery nie zmieszczą się:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mam pytanko z innej beczki! mianowicie zamierzam sie do kupnas nowej rami i tzw przekłądke! stara rama główke ma 12 cm,nowa zaś 13,3cm.stery w starej ramie maja jeszcze 1 cm podkładkepod mostkiem.Co za tym idzie,pytam sie czy rura sterowa nie bedzie za krótka na nowa ramke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dorzucam do tematu pytanie:

mam nowy amor i musze przyciac rure, ile powinieniem zostawic rury

miedzy sterami a mostkiem?

Wiem ze rura powinna wystawac ponad glowke ze sterami min. 50 mm i ze nie powinno sie stosowac

wiecej niz trzy jedno-cm podkladki pod mostkiem. Tak przynajmniej zaleca RockShox.

Chodzi mi o to, czy jest jakas wskazana wysokosc na jakiej powinien sie znajdowac mostek?

Np. do XC tyle, a do AM tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...