Skocz do zawartości

[widelec] DT-swiss XRR 470 29er


Wojtek000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do złorzenia złożenia roweru na dużych kołach i pomyślałem, może warto zamontować do niego sztywny wideł, przede wszystkim jest o 1 kg od amortyzatorów z tego przedziału cenowego.

Czy warto montować sztywny widelec i czy będzie przynajmniej troche tłumił drgania? Jak jest z wytrzymałością carbonu? Jeżeli ktoś posiada ten Widelec DT Swiss XRR 470 29er Widelec DT Swiss XRR 470 29er [FK-DT012] - 999.00�zł : BikeAtelier.pl widelec to poproszę o opinię.

Edytowane przez durnykot
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzację to zapewni szeroka opona z niskim ciśnieniem, a nie sztywny widelec.

Sztywniak wyglądający podobnie jak amortyzator (golenie w kształcie rur) to gorsze rozwiązanie. Lepiej spisuje się kształt jak poniżej. Niemniej to cały czas jest sztywny widelec, cudów nie można się spodziewać :)

 

$(KGrHqZ,!oQFB,BwnRyyBQeR9ip,hg~~60_3.JPG

 

Sporo jeździłem i jeżdżę na pełnych sztywniakach, o ile tylko korzystam z baloniastych opon (np. Race King 2.2") i stosuję odpowiednio niskie ciśnienie, to nie jestem w stanie wyczuć z jakiego materiału jest widelec. Opona potrafi zapewnić kilka cm skoku i skutecznie maskuje wpływ widelca na tłumienie drgań/amortyzację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można taki widelec zamontować do roweru 26"? Pytam ponieważ nawet sztywniaki pod duże koło są prawie o cm niższe od mojego drake 100mm 26".

 

Można, obecnie jest całkiem spory wybór wysokości sztywnych widelców, od 39, 40 do prawie 50cm.

Pamiętaj też, żeby przy ewentualnej wymianie uwzględnić sag :)

 

Co to za piękny widelec ?

 

http://www.ebay.com/itm/2012-CLIMAX-Disc-FULL-CARBON-RIGID-MTB-FORK-29-/110964128496?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item19d5fa3af0 i podobne konstrukcje (Supernova, Ragley, Niner, Bontrager RXL, Hylix, Origin 8, On One).

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto montować sztywny widelec i czy będzie przynajmniej troche tłumił drgania?

Nie będzie. Jak się ścigasz w XC to na 1,5 godzinki gładkiego wyścigu starczy. Sztywny widelec łupie jak diabli. Próbowałem na Ninerze...jechać się nie da. Pamiętaj, że amortyzacja z przodu to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim trakcja przedniego koła. Ujmę to tak: zapierniczasz z górki po korzeniach, kółko przednie się odbija na sztywno, a tu....nadjeżdża przyszłość zwana "drzewem". Trzeba skręcać i hamować, tylko ...jak to zrobić jak przednie koło odrywa się od ziemi na korzeniach. Amortyzator nie jest od wygody, jest po to by "łykał przeszkody" i zapewniał styczność kierującego koła z podłożem.

No chyba, że lubisz wrażenia jakie zapewnia sztywny widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...