Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] Tektro jaki to model?


adamq89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem rower Merida matts tfs 100-D, z 2012r. sprowadzony z niemiec, patrzę na Polskiej stronie Meridy na ten sam model, ale ma inne malowanie i różni się troszkę specyfikacją z tą ze strony niemieckiej. Najbardziej zastanawiają mnie hamulce, na stronie .pl są Tektro Draco, na stronie niemieckiej jest Tektro HDC-300. Na stronie Tektro.com nie ma żadnych hamulców HDC-300. Czy ktoś wie co to za model hamulców? Czy to jest jakiś nowy model, a jak tak to czy ktoś już ich używał i mógłby wyrazić opinię? Czy może to są zwykłe tektro draco? Wkleję kilka zdjęć, może ułatwią rozpoznanie :icon_confused:

post-153582-0-24566300-1350559187_thumb.jpg

post-153582-0-17951900-1350559202_thumb.jpg

post-153582-0-05417300-1350559242_thumb.jpg

post-153582-0-88407400-1350559286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :thumbsup: Mam jeszcze pytanie do jakich innych hamulców można je porównać? Bo nie wiem czy jest sens wymieniać je na deore 596, nie mam żadnego porównania, to moje pierwsze tarczówki na jakich jeżdżę. Google nie bardzo pomaga znaleźć jakąkolwiek opinię na ich temat, nie widzę też żeby jakiś sklep je sprzedawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym rowerze miałem V-brake Deore i było ok, ale teraz chciałem tarcze bo coraz częściej jeżdżę w deszcz, dlatego kupiłem rower z hamulcami tarczowymi. Mam go dopiero od poniedziałku, więc za dużo o nich powiedzieć nie mogę, tym bardziej że jak padało to akurat nie miałem czasu na jazdę. Hamują dobrze, ale to samo pewnie mógłbym napisać gdybym przesiadł się na najtańsze tarcze, bo nie mam żadnego porównania. Upraszczając pytanie :icon_wink: czy zmiana na Deore 596 będzie zauważalna przy zjeżdżaniu z góry, czy może to podobna klasa hamulców? Latem chcę wjechać na kilka szczytów i zależy mi na w miarę dobrych hamulcach w dobrej cenie, dlatego myślałem wcześniej o deore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rower jest dokładnie taki jak chciałem jeśli chodzi o wygląd :) Podobał mi się jeszcze Merida tfs 500-D ale jest sporo droższy :P Dużo osób kupuje rower dla osprzętu, ale ja wolałem wygląd, osprzęt się zmieni wcześniej czy później, a rama zostaje... Na wiosnę wymieniam amorka na białego epicona, a napęd i lżejsze koła po następnym sezonie letnim :) Zdjęcia z aukcji na której kupiłem, bo sam jeszcze nie miałem okazji zrobić zdjęć.

post-153582-0-13665600-1350568175_thumb.jpg

post-153582-0-56655000-1350568179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dopóki nic ci się z nimi nie dzieje to je zostaw. Tektro mimo że przez wielu niesłusznie opluwane są całkiem niezłe. Tak dla ciekwości to Tektro dawno nie robi zacisków z klockami na 19 wiecznych zawleczkach. Sam mam Aurigi już dość długo i nie mam z nimi problemów. Jezdziłem na rowerach z Avidami3 i Shimano 575 i nie widziałem jakiejś istotnej różnicy. Te heble co podałeś to nie jakiś wielki przeskok klasowy więc albo daj sobie spokój albo zbieraj na coś naprawdę dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię że je zostawię, bo nie wiem nawet ile mógłbym dostać za te hamulce na allegro :P Przetestuję je za rok w górach to może się wypowiem, szwagier ma wstawić na wiosnę w swojego kellysa deorki więc będziemy mieli porównanie bo razem w góry pojedziemy :) Napisałem do Tektro żeby mi odpisali coś więcej o tych hamulcach i żeby przyrównali je z jakimiś hamulcami shimano i magury, ciekawe co odpiszą :) Dopóki mnie nie zawiodą to je zostawię, ale wątpie że gdybym wymieniał kupię coś więcej niż deore 596, po prostu nie wydam 1000zł na hamulce do roweru, bo rower nie jest moim najważniejszym zainteresowaniem, a gdy ma się troche więcej zainteresowań sportowych, to trzeba byłoby zarabiać 15k miesięcznie żeby na wszystko wystarczyło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja też kupiłem rowerek z Tektro HDC 300 i jestem niezmiernie ciekawy dlaczego na stronie producenta nic o nich nie ma.

Zero dokumentacji i jakichkolwiek informacji.

Co ciekawe nie znalazem ich w żadnym sklepie, może to jakiś model OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest jak piszesz ale ja bym tego instrukcja nie nazwał. Migliby sie bardziej wysilić i przynajmniej jakąś obszerniejszą dać.

A ten skan jak na taką firmę to troche kpina. Wygląda jakby od kogoś ściągneli. THX !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu nie wiem o co ci chodzi ale dobry jesteś w czepianiu się ...

Patrzę w instrukcję i widzę wszystkie potrzebne informacje ... jest instrukcja montażu, jest instrukcja odpowietrzania, są informacje o zagrożeniach i bezpieczeństwie czego więcej potrzebujesz ?

 

Do prostego hamulca spodziewasz się instrukcji wielkości książki Lennarda Zinn`a ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...