Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

I tu nie jestem pewien ponieważ każdy patrzy na rozmiar ramy pod względem rury podsiodłowej, natomiast drugim i ważnym wymiarem jest odległość podsiodłowej do mostka i tu różnica między 19 a 21 cala jest tylko 7mm ;). W obecnym rowerze mam 570mm musiałem założyć mostek 100mm żeby było ok. Dlatego tak zastanawiam się nad tą 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów

 

Podjąłem decyzje o zakupie ramy Ultimate jednak zanim ją kupię muszę się jeszcze upewnić czy moja korba Deore Hollowtech będzie pasować? Gdzieś wyczytałem że tylko LX ponoć i drugi temat jakie stery? półzintegrowane? Liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... mało Biri na forum, a szkoda bo ramy fajne, i jeszcze nie oklepane jak np. levele, dla tego też, zamiast kupować ramę wspomnianego Levela, kupiłem Birię MTB Sport.

 

dscn2553.th.jpg

 

Witam

 

Rama już jest, więc ponawiam pytanie o stery? Co polecacie do tej ramy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miller Nie wiem czy elitarny ale z pewnością ta rama nie jest tak popularna jak Kross czy inne tego typu co nie znaczy że gorsza. Uważam że to bardzo dobra rama za dobre pieniądze. Co do sterów to o ile dobrze pamiętam są to stery zintegrowane, zatem jeśli chodzi o firmę to może poszukaj w necie jakiej firmy są dobre po problemie ;). Generalnie Ja wybór firmy uzależniam od rodzaju wykorzystana roweru. Jeśli będziesz go narażał na ostrzejsze przeciążane, np starty w XC itp. to wiadomo że szukaj markowych sterów typu FSA lub podobne jeśli do spokojnej jazdy a raz na jakiś czas deptanie to szkoda wywalać kasy na górną półkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rower już prawie skończony, szukam jeszcze piwotów do tylnego widelca bo ramę kupiłem używaną bez nich. Osprzęt to Deore i Alivio, amor budżetowo SR XCR wagowo wyszło 1230 g, ale 500g jest jeszcze do zbicia małym kosztem, ale to na przyszły sezon. Oceńcie na foto jak wyszło :)

 

Pozdrawiam

 

http://s2176.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1345083&t=634511790444464851&id=693551106&vid=1014140259&loc=PL

 

 

 

W Ultimate zdaje się że są półzintegrowane , często określane jako zintegrowane.

Ja miałem takie VP , nie narzekałem :)

http://www.rowerowy.com/czesci/stery/vp41

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zablokowany dostęp do chomika w pracy, ale z wcześniejszych postów wnioskuję, że kupiłeś Ultimate'a. Mam starszą wersję tej ramy (tą ładniejszą :P), z której odkręciłem tylne piwoty - powinny pasować. Ostrzegam, że są troszkę zardzewiałe, ale jakbyś chciał - pisz. U mnie leżą w szafce i tylko zajmują miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie przemyślałem tego w załączniku foto ;)

 

 

 

Niestety mam zablokowany dostęp do chomika w pracy, ale z wcześniejszych postów wnioskuję, że kupiłeś Ultimate'a. Mam starszą wersję tej ramy (tą ładniejszą :P), z której odkręciłem tylne piwoty - powinny pasować. Ostrzegam, że są troszkę zardzewiałe, ale jakbyś chciał - pisz. U mnie leżą w szafce i tylko zajmują miejsce.

post-129638-0-58318200-1315582846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, biriowiczów :)

 

Mam do sprzedania rower na ramie biria, link do allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=2214736318 Rower składałem samodzielnie, dużo pracy w niego włożyłem i pieniędzy też coś koło 2000-2200 zł... w 2010 roku. Rower od tego czasu przejechał może 500km... nie mam czasu jeździć dlatego sprzedaje. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszam do kupna. Cena: 1500zł. Jeśli są jakieś dodatkowe pytania chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...