Skocz do zawartości

[Licznik] VDO MC 2.0 WL + akcesoria


szuli

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem bardziej sensowne rozwiazanie http://allegro.pl/vdo-mc-2-0-wr-licznik-z-wysokosciomierzem-bc-pl-i3081175965.html?source=oo

 

MA za soba juz 40 km i nie bylo zadnego problemu.:P

 

Bezprzewodowym produktom mówię stanowcze NIE!

 

Swoja droga poszlo na gwarancje , a w harfie na nowy produkt udalo sie osiagnac dobra cene co jest bardzo dziwne:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników licznika rowerowego firmy VDO model MC2.0 WL. Mam ten licznik od niedawna i zauważyłem w nim taki o to feler:

W instrukcji obsługi na stronie 246 w punkcie 4 RESETOWANIE podpunkt 4.1 jest napisane:

Przytrzymanie przycisku C przez 3 sekundy powoduje wyzerowanie danych trasy przed rozpoczęciem nowej trasy. Na ekranie wyświetli się zapytanie DANE TRASY-KASAUJ? Ponowne wciśnięcie przycisku C spowoduje wyzerowanie danych.

Wyzerowane zostaną następujące wartości:

Dystans dzienny

Czas jazdy

Średnie KMH

Maks. KMH

PRZEWYŻ. Podjazd

Średnie wzniesienie

Maks. Wzniesienie

PRZEWYŻ. Zjazd

Średni spadek

Maks. Spadek

W moim egzemplarzu licznika problem dotyczy podpunktu 4.3 opisanej funkcji na stronie 246 instrukcji.

Podpunkt 4.3 Resetowanie NAWIGATOR

Nawigator ( drugi licznik odcinków przejazdów ) musi wyświetlać się na ekranie, aby możliwe było jego wyzerowanie.

W celu zresetowania należy przytrzymać przycisk C przez 3 sekundy. Na ekranie pojawi się zapytanie NAWIGATOR-KASUJ? Nawigator zostanie wyzerowany. Problem jest taki, że w moim liczniku NAWIGATOR zostaje wyzerowany pomimo tego, że nie jest wyświetlany na ekranie. Postępując zgodnie z instrukcją obsługi opisaną na stronie 246 punkt 4.1 mój licznik resetuje wszystkie funkcje a dodatkowo również kasuje drugi licznik NAWIGATOR czego nie powinien czynić. Bo zgodnie z instrukcją obsługi strona 246 podpunkt 4.3 aby skasować dane NAWIGATORA licznik NAWIGATORA musi być wyświetlony na monitorze. U mnie jest tak, że resetuje dane trasy , dane trasy są resetowane i jednocześnie resetowany jest NAWIGATOR??

Mam prośbę do Was czy możecie sprawdzić jak jest z tym kasowaniem w waszych licznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nawigator kasuje się razem z dystansem i całą resztą.

Odrębnie kasuje się stoper.

Dzięki za odpowiedź

Czyli tak jak i ja masz wersję licznika z błędnym oprogramowaniem. Ja swój licznik odsyłam po świętach do sklepu w którym go kupiłem i będę domagał się albo o licznik z poprawionym oprogramowaniem, albo zwrot gotówki.

Napisałem meila do firmy Harfa-Harryson i opisałem im ten problem z tym licznikiem. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź

Liczniki z pierwszej serii produkcyjnej miały taki błąd w oprogramowaniu.zważywszy że funkcja nawigator jest używana przez 1% użytkowników rowerów to poza panem 2 osoby zgłosiły ten problem.nowe wersje liczników zostały poprawione,wiec jeśli kupiony licznik pochodzi z naszej sieci dystrybucyjnej i ma pan rachunek będzie można go po przez sklep w którym został zakupiony reklamować.pozdrawiam

 

--

Sklep Harfa-Harryson

Ja swój egzemplarz odsyłam po świętach do sklepu i czekam na wersję z poprawionym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę... Bardzo ciekawa informacja.

 

Tylko teraz zastanawiam się czy reklamować, bo będę bez licznika na starcie sezonu :/ Nie mogłeś napisać tego w lutym, jak zajmowałem się bieganiem? ;)

 

Dla mnie ta funkcja to mało istotny bajer, ale z drugiej strony fajnie byłoby mieć licznik dystansu np. całego uropu czy wycieczki kilkudniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

kolegów i koleżanek

mam taki licznik zakupiony w 2012r. i mam znim problem taki że czasem w czasie jazdy pokazuje mi prędkość 0km/h. Poźniej po jakims czasie wszystko jest ok. Czujnik i magnes zainstalowany według instrukcji, baterię tez już wymieniałem. Czy ktos miał taki już prblem w swoim liczniku. Wydaję mi się że prędkość jaką mi pokazuje zaniża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nabyłem ten licznik ( zachęcony m.in. opinią z tego watku :)), około lutego. Nie bardzo był czas go testować bo spadł śnieg. Jednak już po "testach" w domu widziałem, że coś jest nie tak. Licznik zacinał się miał lagi. Po factory reset coś ruszyło, przy przestawianiu roweru w domu licznik włączał się, pokazywał coś tam. Przyszedł czas na jazdę na dworze i tu zonk. Licznik nie działa, tzn. nie pokazuje prędkości, co za tym idzie odległości, natomiast wysokość zmieniała się o kilka metrów w ciągu postoju kilkuminutowego. Na przejechane w ciągu dwóch dni około 250km, licznik ostatecznie zapisał coś około 2km - przy czym większość na starcie drugiego dnia, kiedy to samą prędkość pokazywał od czapy - kiedy jechałem wolno pokazywał kilkanaście km/h, kiedy przyspieszyłem prędkośc spadła do około 6km/h...

Reklamacja, sklep przyjmuje i wysyła drugi licznik ( wymiana kompletu). Ten się nie wiesza, wysokości pokazuje raczej ok, ale... musi być ale. Nie synchronizuje z nadajnikiem prędkości. W domu nie mogę złapać sygnału, ciągle coś jest nie tak (chwilami pokaże prędkość i zrywa). Ruszam w trasę, jest, działa. Wszytsko pięknie pokazuje - prędkość ( jest ok, sprawdzam z licznikiem Sigma, na rowerze córki), odległość, temepratura, wysokość, nachylenie. Kończymy podjazd (około 1,5 km) i licznik przestaje podawać prędkość i zapisywać odległość. Nie złapie jej już ani razu ( z małym wyjątkiem, ale o tym dalej). Uparcie próbuję go wskrzesić, wykonuję wszelkie resety i inne - telefon do sklepu, sugestia wymiany baterii w nadajniku. Wymieniam baterię, nadal nic. Ruszam w trasę, spokojna przejażdżka z rodziną - wszystkie funkcje działają, poza prędkośćią/odległością. Piękna pogoda, rowerzystów mnóstwo. W pewnym momencie na moim liczniku pojawia się predkość 17km/h i tak jest przez kilkanaście sekund, po czym znika. Przejechane 10m, czyli coś mało. Szybko jednak skojarzyłem, że w tym samym moemncie mijaliśmy rowerzystę, który miał licznik. Moje podejrzenie: ten moment kiedy się mijaliśmy wystarczył, żeby mój licznik złapał na chwilę sygnał z jego nadajnika.

O montażu:

1. Odległość między licznikiem a nadajnikiem standardowa, na pewno nie ma tam więcej jak pół metra, ale nadal mogę ją zmniejszyć o kilka cm.

2. Odległość magnes - nadajnik max.3mm (przy kręceniu kołem słychać charakterystyczne "pyknięcia" z nadajnika i miga dioda.

3. Licznik zamontowany na mostku - może zgodnie z którąś z wcześniejszych sugestii przenieść licznik na kierownicę? Tylko to oznaczałoby iż producent wprowadza mnie w błąd, bo daje możliwość instalacji na mostku.

Zastanawiam się jeszcze nad wprowadzeniem zmiany w liczniku - wpisać rower nr 2, zamiast nr 1 - czy to może coś zmienić? Spróbuję. Generalnie zakładam jednak, że ten licznik też będę musiał odesłać do sklepu.

Może rozwiązaniem jest zmiana na przewodowy jak sugeruje kolega powyżej? Bo moja wiara w bezprzewodowy zaczyna upadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może rozwiązaniem jest zmiana na przewodowy jak sugeruje kolega powyżej? Bo moja wiara w bezprzewodowy zaczyna upadać.

 

Witam, powiem tak ja z powodu tego, że licznik mój kasował opcję nawigator opisałem ten problem kilka wątków powyżej postanowiłem kupić wersję przewodową czyli VDO MC2.0 WR i  nie żałuję tej decyzji. A co do twoich spostrzeżeń, że w chwili przestawiania roweru licznik Ci się wybudza ze stanu uśpienia to tak ma być jest to prawidłowa reakcja licznika. Jest na ten temat zdanie w instrukcji obsługi. Jeśli nie przeszkadza Ci brak opcji pulsu i nie będziesz miał awersu do kolejnego kabelka polecam wersję MC2.0 WR.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co do twoich spostrzeżeń, że w chwili przestawiania roweru licznik Ci się wybudza ze stanu uśpienia to tak ma być jest to prawidłowa reakcja licznika. Jest na ten temat zdanie w instrukcji obsługi. Jeśli nie przeszkadza Ci brak opcji pulsu i nie będziesz miał awersu do kolejnego kabelka polecam wersję MC2.0 WR.

 

 

 

 

Wiem :) napisałem to w sensie pozytwu. Uznałem, że skoro się włącza, tzn. że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ,że kabelek mi się naderwał i licznik przestał działać , na szczescie kupiłem go w harfie i jak do nich pojechalem okzalo sie że posiadaja sztukę na zbyciu.

 

I wszystko doskonale działa z jak trzeba wersja WR oczywiscie.

 

 

Zrobilem na tym liczniku juz 2500 km i problemow zadnych , wersja bezprzewodowa to niewypał i jezeli chcesz spokojnie jezdzic , to sprzedaj WL , a kup WR

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na tym liczniku juz 2500 km i problemow zadnych , wersja bezprzewodowa to niewypał i jezeli chcesz spokojnie jezdzic , to sprzedaj WL , a kup WR

 

Nie rozpędzałbym się z tak kategorycznymi opiniami. U mnie wszystko śmiga jak należy. A możliwość korzystania z funkcji pulsometru w liczniku jest bardzo fajna - nie liczy pulsu na postojach i nie zaśmieca kokpitu. Żeby móc skorzystać z funkcji pulsaka, wystarczy zabrać dodatkowo tylko opaskę. Nie trzeba dodatkowych urządzeń zabierać, montować/demontować.

 

Jedyne co mnie teraz gniecie w tym liczniku, to ta funkcja nawigator. Wolałbym, żeby działała poprawnie, albo żeby jej w ogóle nie było. Obecnie funduje mi przedłużenie głównej pętli funkcji o jeden klik. Na oddanie licznika na gwarę w środku sezonu nie zdecyduję się jednak. Wolę cierpieć te straszne katusze jednego klika więcej ;)

 

Licznik trzyma się w podstawce pewnie mimo częstego wpinania i wypinania. Używam w dwóch rowerach, w tym jeden jest dopracowy, więc przepinam ciągle. Oby za dwa lata nadal działało to tak dobrze. Patrząc na konstrukcję, sądzę że raczej powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ przeczytałem o problemach z wersją bezprzewodową mam pytanie do posiadaczy VDO MC 2.0 WR ( wersji przewodowej ) czy ten licznik ma możliwość współpracy z czujnikiem kadencji ?

Może trzeba dokupić inną podstawkę ? Na oficjalnej stronie SIGMA nie znalazłem takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...