Skocz do zawartości

[mostek] lekki mostek do xc


akustyk

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się tak uparł tej wagi... to tylko mostek i 20-30g Ja swoje propozycje już podałem. Nawet nie napisałeś co myślisz o naszych typach w tym wątku, grzecznie by było. ;) Widzę że masz parcie na kcnc... to pokrewna choroba jak parcie na Ritchey-a.

 

Co do Chin i wszystkiego z Chin... to nie takie proste. Są firmy które zlecają całą produkcję i takie co tam produkują we własnych fabrykach, albo mają tylko swoją KJ a jeszcze inni kupują z katalogu i malują swoje logo ;)

 

No i nie wszystko jest z Chin. Na przykład Thomson czy Syntace powstają na CNC odpowiednio w USA i RFN, nawet nie na chińskich maszynach ;) Stąd cena ale i jakość i precyzja. Sam skrót CNC nie jest magiczny.

 

KCNC to chińska firma z Chin w Chinach... ja takim nie ufam, bo z nimi (Chinolami nie z kcnc) współpracuję, czasami na szczęście. A pracuję właśnie na CNC ;)

 

Poza tym, chłopie Ty masz na tym rowerze tyle balastu, że mostek to pikuś, malutki pikuś. I tylko utrudniasz sobie zakup, taki wyścig o pietruszkę...bez natki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że nie zależy mi na logo, najlepiej jakby go nie było. Absolutnie nie mam parcia na to KCNC, najchętniej zaraz po zakupie bym każde logo odkleił/zmazał/zataił.

 

Nie twierdzę, że produkty z chin są złe, bo w przypadku item-ów made in USA itp uważam, że płaci się sporo za 'ten napis' . Wytrzymałość pewnie podobna w przypadku tych super lekkich rzeczy.

Nawet jeśli nie robią w chinach, to surowce do produkcji w większości przypadków idą od nich, a co za tym idzie mogą to zrobić taniej, na nie koniecznie gorszych maszynach :)

PS Automatykowi nie mów co to CNC ;]

 

Wasze typy są całkiem fajne, jednak myślałem że skoro napiszę ten temat w tym dziale a nie ogólnym to zarzucicie takimi znalezionymi 'cukierkami' z fajną wagą i ceną.

 

Thomson to nie są lekkie rzeczy. Miałem w ręce oraz widzę co chwilę ich wyroby i przyznaję że są dobrej jakości, jednak chinole zawsze zrobią kopię, czasami nawet lepszą.

Zarówno Thomson i Syntace do tanich nie należą.

 

Jeśli chodzi o te 20-30gr to na jednej rzeczy jest to dla mnie głupota. Chociaż patrząc przez pryzmat późniejszych zmian które nawet jeśli nie chcemy to następują bo coś się niszczy/psuje/nudzi to 20-30gr na kierownicy, 20-30gr na mostku, 20-30gr na sztycy siodle obręczy kasecie itd .... i nagle wychodzi pół kilo :)

Edytowane przez akustyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowce do produkcji w większości przypadków idą od nich

 

I tu się mylisz... ja pracuję tylko na stali ze Szwecji i Niemiec. Syntace podobnie to tłumaczy cenę. Maszyny jeśli są chińskie albo tajwańskie... to jednak nie są podobne. Szeroki temat nie na to forum ;)

 

nie zależy mi na logo

Za konkretnym "logiem" stoi konkretna jakość i to jest chyba oczywiste.

 

Chociaż patrząc przez pryzmat późniejszych zmian

Ramę zostawiasz?

 

zarzucicie takimi znalezionymi 'cukierkami' z fajną wagą i ceną.

 

Waga, wytrzymałość, niska cena... znasz to? ;) Tylko dwa parametry jednocześnie, i to się niestety sprawdza.

 

Automatykowi nie mów co to CNC ;]

Myślę, że mógłbym niejedną tajemnicę przed Tobą odkryć.

 

chinole zawsze zrobią kopię, czasami nawet lepszą.

Tylko na pierwszy rzut oka... na dojście do pewnych rozwiązań technologiczno-materiałowych trzeba lat. Wiesz co robi Thomson, Syntace albo Nicolai ? Części rowerowe to tylko dodatek wykorzystujący ich olbrzymie doświadczenie w szeroko pojętej obróbce precyzyjnej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz... ja pracuję tylko na stali ze Szwecji i Niemiec. Syntace podobnie to tłumaczy cenę. Maszyny jeśli są chińskie albo tajwańskie... to jednak nie są podobne. Szeroki temat nie na to forum

 

to po co wogóle o tym wspominać ?

 

Za konkretnym "logiem" stoi konkretna jakość i to jest chyba oczywiste.

 

logo zniknie jakość zostanie

 

Ramę zostawiasz?

 

teraz wymieniam tylko mostek.

 

Waga, wytrzymałość, niska cena... znasz to? Tylko dwa parametry jednocześnie, i to się niestety sprawdza.

 

znam, ponad 500zł za 100gr alu to nie jest śmieszne wg Ciebie? nawet przy użyciu hiper super technologii

 

Myślę, że mógłbym niejedną tajemnicę przed Tobą odkryć.

 

dziękuję.

 

Tylko na pierwszy rzut oka... na dojście do pewnych rozwiązań technologiczno-materiałowych trzeba lat. Wiesz co robi Thomson, Syntace albo Nicolai ? Części rowerowe to tylko dodatek wykorzystujący ich olbrzymie doświadczenie w szeroko pojętej obróbce precyzyjnej.

 

widziałem na własne oczy jak szybko kopiuje się bardziej zaawansowane konstrukcje - czas to pieniądz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 500zł za 100gr alu to nie jest śmieszne wg Ciebie?

 

Tylko na to odpowiem... nie, nie jest. Sam mam taki mostek i kierę etc. Produkuję detale dla Kuki, Kautex-u, TGV, ICE czy np. Shinkansen-a, gdzie 100g jest jeszcze droższe i nikomu nie jest do śmiechu.

 

Co do reszty tematu, swoje zdanie wyraziłem i z mojej strony, temat uznaję za wyczerpany.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cukierki to proponuje Extralite akurat pojawiły się od cyklomanii na allegro, waga 80 g przy 90mm powinna być w Twoim targecie. W przeciwnym wypadku kup polecany przeze mnie FSA OS99. Wcześniej wypowiadajacy się chris był jego użytkownikiem więc na pewno ciężki nie jest a i słów kilka może napisać.

 

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze sie wcinam z nietypowym pytaniem, ale czy mostek 100mm, wazacy 130g , z kutego alu wycinany w CNC kosztujacy poniezej 100zl od Kalloy'a z serii Guizzo, to jakis koszmarny wybor?

Negujacych wytrzymalosc skromnie napisze, ze obrabial przy moich 105kg, kiera 680, pozniej 720mm, bez skokow, dropow, ale z porzadna wyrypa. Obrabial, bo zmienilem na 60mm, ubolewam, ze nie od Kalloya....

O czuje, ze sie jatka zacznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga max 120g i cena max 200 zł ... do tego nieistotne logo ...

 

Accent AirPlane wpisuje się tu idealnie fakt ze nie ma zerowego wzniosu tylko +/- 5 ale to mały wznios.

Jeżeli ma to jakieś znaczenie na Accencie AirPlane jeździ część ekipy z teamu Dobre Sklepy Rowerowe. :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Póki co jestem nadal za KCNC, 250zł - imponujące 90gr dla 90mm. Extralite waży przy tej długości 78gr ale kosztuje 729zł co wg mnie jest sporą przesadą...

oto dane dot. kcnc:

  • Przeznaczenie: XC, SZOSA
  • Wykonany ze Scandium
  • Śruby wykonane z tytanu
  • Dostępne długości : 50mm(74g), 60mm(76g), 70mm(84g),
    90mm(90g), 100mm(94g), 110mm(96g), 120mm(102g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega szuka odpowiedniej pozycji to imo nad wagę przedkładałbym możliwość regulacji i dostosowania.

Zamiast potem 3x dokupować można na raz sprawdzić co najlepiej leży.

Mostek regulowany śrubą (zwykle kowadło) - różne modele Ritchey, Accent, Kalloy itp

ritchey-comp-mostek-regulowany-25-4mm.jpg

 

Albo sztywniejszy z wymiennymi tulejami (i lżejszy): Spec'a Pro Set

06StemProSetMultiPosition_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam sie nad zmianą mostka w grę wchodzi Syntace F99 i Ritchey WCS 4-AXIS MATRIX. Opłaca sie brać matrixa tylko dlatego ze jest carbonowy ? czy lepiej kupić syntace F99 jeżeli nie zależy mi na lansie "oo carbon" ? Z tego co pamiętam to Syntace F99 ma jakies 10 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix nie jest karbonowy. On wygląda jak karbonowy. To jak cerata na stole. Stół drewniany a cerata w kwiatki :)

Na rynku nie ma zbyt wielu (lekkich) mostków w pełni karbonowych, jest (na pewno taki): easton ec90, bontrager xxx lite, najwyższy model ritcheya.

Wiele "karbonowych" mostków to hybrydy, alu rdzeń i karbonowa owijka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zwrociles uwagi ale f99 jest tylko z mocowaniem kierownicy 25.4. Wiec jesli dobierasz mostek do istniejacej kierownicy OS, to ten wybor odpada.

 

Tu masz troche inna propozycje:

http://www.dedaelementi.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_additional_images2.tpl&product_id=211&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=89&lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...