Skocz do zawartości

[rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013


bazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi cię Cuby. Mimo opinii na ich temat. Od przyszłego tygodnia można zamawiać modele 2013 z szybkim terminem realizacji: 2- 3 tygodnie. Już byłem zdecydowany na CUBE LTD 29 RACE. Link do pierwszego roweru :

 

http://www.mhw-bike....reen-2013?c=467 .

 

I znalazłem coś nowego : Cube LTD 29 CC. Jest tańszy o 99euro. Oba na REBIE.

 

http://www.mhw-bike....hite-2013?c=467.

 

Może lepiej od tego drugiego wybrać Cube LTD 29 PRO:

 

http://www.mhw-bike....ized-2013?c=467 .

 

Jeżdzę rekreacyjnie, ale z zacięciem sportowym. Często wyznaczam sobie czasówki na pokonanie znanych odcinków. Najczęściej na pagórkowatych terenach. Asfalt sporadycznie. Na Pomorzu Zachodnim. Często w okolicach klifowych. Nie będę startował w maratonach. Ale często podróżuję na długich dystansach 100 i więcej kilometrów dziennie. Który z nich wybrać? Nie te same ramy i nie te same amortyzatory. I dlatego dylemat. A ceny bardzo podobne. I małe pytanie : czy w np. niemieckich sklepach internetowych też dają z "marszu" 10 % rabatu? Może ktoś kupował. Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasami taniej nie byłoby złożyć samemu.

 

Nie ma tych ram w sprzedaży. Inna dobra- markowa - jeżeli już jest w sprzedaży - to najmniej 2-3 tyś. Napęd 1k zł. Hamulce najmniej 0,5-1k zł. A gdzie pozostałe klamoty. Tak chciałem zrobić. Ale taniej wychodzi kupić w jednym kawałku. Chcę markową ramę. Czasami odwala mi na moich pagórkowatych szutrach i osiągam duże prędkości. Więc liczę na ramę , która mi nie pęknie podczas takich zjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożenie roweru wyjdzie na 100% więcej, tak jest, że podzespoły kosztują więcej niż cały rower produkowany przez korporacje. Plus składania jest taki, że możesz mieć w nim wszystko to co Ty chcesz, a nie to co jest dobierane przez producenta.

 

Gdybym miała wybierać na pewno wybrałbym wersje "RACE" ma Rebe, w miarę dobre heble Magury, przerzutki XT.

 

Jak byś chciał składać jakiś czas temu widziałem ramę Centurion 12 Rama Backfire 800.29 black RH51 w promocji około 1k pln

w sklepie sprint-rowery

 

Osobiście w tym sezonie już przejechałem na takim Centurionie ponad 1500 km i nie mam uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez ten z limonkowym amorem, w ten sposob przynajmniej wybor cuba bedzie konsekwentny od poczatku do konca - ma byc ladny, a nie dobrze jezdzic :)

 

jakbys jednak zmienil podejscie, a chcial cos z zachodu, to popatrz na canyona albo radona...warto, bo cube przy tych markach to odpustowe...ekhm

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę poczytałem. Cube LTD 29 CC odpada. Ma Rebę, ale rama mimo nazwy LTD pochodzi z niższej lini ACID . Nie ma cieniowania i cały rower jest cięższy o ok.0,5 kg. Wybór pada na pozostałe dwa. Jeszcze nie zdecydowałem. Geo obu jest takie samo. Mi właśnie odpowiada ta ich mało wyścigowa geometria. Jarmarczna "limonka" tochę mnie odstrasza. Ale może się przekonam do tego koloru. Ożywczy. Kolorystycznie bardziej podobał mi się model czarny z 2012. Niestety nie do kupienia obecnie.

Kolego NABIAŁ - lubię czytać twoje wypowiedzi. Szczególnie zapunktowałeś u mnie relacją z wyścigu z kołataniem serca. POUCZAJĄCE. Pozostałe wypowiedzi i teksty też są na poziomie. Tak trzymać. Pozdrawiam.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przymierzyles sie do ktoregos z wymienianych rowerow, czy tylko czytales o nich? Nic nie piszesz o odczuciach z przymiarki, wiec zakladam, ze nie. Jesli tak jest to w zasadzie nie ma o czym gadac moim zdaniem... Nawet najdluzsza dyskusja tutaj nie zastapi przymiarki do roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu testowałem przed sklepem 20 minut LTD PRO 29. Biłem się z myślami. Szukałem w czerwcu, ale już nie było. Jak widać myśli powróciły i pewnie zdecyduję się . Objeżdziłem 10 różnych 29-ek. Oczywiście przed sklepami. I zawsze dłuższą chwilę. Między innymi Scott Scale 29 podobna geo. Ale jak dla mnie za bardzo pochylona sylwetka.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Scotta Scale 29er i wielce zadowolona jest :) Pochyloną sylwetkę łatwo skorygować ustawieniem rurek w ramie, zmianą mostka itp...

 

Moim zdaniem lepsze to niż pchać się w ramę turystyczną, z której nic (jak Ci się zachce) nie zrobisz... W drugą stronę łatwiej zneutralizować ramę ścigancką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, tylko, ze jesli Bazzz uwaza, ze scale ma podobna geo do cuba, to raczej pozostaje wybrac ladniejszy rower bez zglebiania szczegolow, ktore sa tylko ziarnem watpliwosci i niezdecydowania

 

nie kazdy czlowiek potrzebuje 5mm tam, 20mm gdzie indziej, bo rower nie sluzy do nie wiadomo czego...po prostu jazdy

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako uzytkownik cube reaction gtc pro 2012, moge polecic rower

Kupilem mimo negatywnych opinii na tym forum, i sie nie zawiodlem

A rower wbrew opiniom niektórych forumowiczów - nie tylko po bułki :-)

 

ale o walorach sie nie rozpisuje bo znowu zaczną kąsać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie wpisy. Plan jest taki. Zakup LTD 29 RACE w kolorze limonki ( podobny kolor jak w Zaboo, na którym jeżdzi Nabiał i Reszta z witryny w wyścigach). Po zakupie i gruntownym wytestowaniu Cuba, nastąpi w razie konieczności i dyskomfortu zakup ramy PEAK 29. I przełożenie całego osprzętu. Będzie zabawa, nowe doświadczenia. A wszystko już małym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do przesiadki na duże koła i też zainteresowałem się CUBE. Zanjomy ze sklepu rowerowego wspominał coś o nowym modelu w przyszłym roku LTD CC - cały na XT i Rebie za 5 400 zł. Martwi mnie tylko że geometria CUBE - ramy są dość krótkie. Obecnie mam 21 calowego Unibike Experta - górną rurę ma o dł 593 mm. Mam mostek 110 i siodełko odsunięte prawie na max do tyłu a i tak czuję że rower jest za krótki, szczególnie odczuwalne przy ostrych podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dosiadczenia w teoretycznym kupowaniu rowerów - jak już to przymierze się na miejscu zakupu. Do tego dochodzi jeszcze fakt że teraz mając 26 calowy rower śmigam na 21 calowej ramie natomiast wchodząć w 29-er chciałbym przesiąść się na ramę 19 by uzyskać też większy przekrok rury górnej. Pozostaje chyba zakup Speca bo one wydają się być długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cenę. Spec swoje kosztuje. W Cubie LTD Race 21 cali rozmiar o którym piszesz wynosi 620mm. Podsiodłowa ma 515mm, mniej niż wynika z przelicznia. Cuby tak mają , że podsiodłowe są 15mm niższe, niż wynika z prostego przeliczenia cali na mm. Uwaga na model - nowość - ltd 29 cc - to nie ta sama rama i waga co pozostałych LTD 29. Są zdjęcia w necie. Ma się pojawić w listopadzie w sprzedaży. Mi on nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tytułem uzupełnienia i naprostowania paru przesądów:

 

- krótka rama to nie jest zła rama. Zła rama to tylko taka, która nie pasuje;

 

- krótka rama to niekoniecznie rama turystyczna. Bywa że wręcz przeciwnie, jest bardziej sportowa i wymagająca w prowadzeniu niż wielbiony tutaj długas;

 

- w przypadku Cube LTD nie powinno oceniać się ramy po samej TT tylko w szerszym kontekście, ARG zwanym. O szczegółach ARG można poczytać na ich stronie, w skrócie powiem że chodzi o dążenie do tego żeby 29 był możliwie najzwrotniejszy. Krowiastość ramy raczej temu nie służy, nieprawdaż?

 

Konkludując - nie są ważne cyferki nad ramą. Ważne jest jak rower jeździ i czy pasuje jeźdźcowi.

 

A tego się na papierze nie sprawdzi.

 

BTW, ciekaw jestem kiedy team29er wreszcie przetestuje jakiegoś Cube, hłe hłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co cube nie chce dac nam roweru, ciekawe czemu :) ale rzeczywiscie, kazdy patrzy z wlasniej perspektywy i ma wybor, tylko dobrze to zostalo ujete wczesniej - z dlugiej ramy mozna zrobic wszystko, a z krotka pole manerwu ogranicza sie do 'dolnych rejestrow', bo mostek 130mm to nienajlepsze rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny opis - TEST widelca z Cube LTD 29 PRO. http://magazyn.bikel...u-marvel-expert . Kiedyś NABIAŁ opisał swoje wrażenia. Ten test jest bardziej rozbudowany. Ale dotyczy wersji 26. Opis budowy pewnie jest właściwy. Czy jest lepszy od REBY z wersj Cube RACE nie wiem. Może spece z doświadczeniem coś powiedzą.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...