Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po 17stu latach pięknego związku z Giantem Terrago w maju zdradziłem go z nowym GT Avalanche elite. Zmieniłem siodełko i chwyty. Przejechał już ze mną 1900 km. Jak na razie sprawuje się super. W nowym sezonie planuję zmienić mu amorek na jakiś powietrzny i dołożyć rogi. ac6eefd3e34514468b37f3787379b677.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez k.neunert
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

 

 

Łysy, z nieba mi spadłeś. Składam 650B, zbieram graty i koncepcje, utknąłem na temacie ramy i siodełka. No, może z kołami się jeszcze nie do końca uporałem bo waham się w okolicach Fulcrum Red Power HP i Crossridów. Wszyscy składają na peakach a do mnie jakoś tak ta rama nie przemawia, średnio się podoba ilekroć ją widzę na mieście. I kurcze aktualnie jestem o krok od zamówienia Egoisty właśnie w tym malowaniu. Ale w necie zdjęć tej ramy jak na lekarstwo, poza krótkim filmikiem na YT nie ma kompletnie nic.

 

 

Gdybyś wrzucił jeszcze kilka fotek pod różnymi kątami albo puścił mi je na priv to byłbym tak wniebowzięty, że moglibyśmy zostać kolegami od Egoistów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wrzucił jeszcze kilka fotek pod różnymi kątami albo puścił mi je na priv to byłbym tak wniebowzięty, że moglibyśmy zostać kolegami od Egoistów :D

Jakby coś to Vision i Egoist to identyczne ramy... Jakość tej ramy moim zdaniem jest ponad przeciętna jak na taką cenę... Ma tylko jedną wadę. Nie wiem jak w nowszych rocznikach, ale w mojej z 2014 roku nie zmieściło się Saguaro 2,2 na tylne koło, między oponą a widełkami ledwo weszła wykałaczka :sick: Zdjęcie z zeszłej zimy i z garażu...

post-180575-0-31720400-1510587508_thumb.jpg

post-180575-0-59374500-1510587521_thumb.jpg

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy, z nieba mi spadłeś. Składam 650B, zbieram graty i koncepcje, utknąłem na temacie ramy i siodełka. No, może z kołami się jeszcze nie do końca uporałem bo waham się w okolicach Fulcrum Red Power HP i Crossridów. Wszyscy składają na peakach a do mnie jakoś tak ta rama nie przemawia, średnio się podoba ilekroć ją widzę na mieście. I kurcze aktualnie jestem o krok od zamówienia Egoisty właśnie w tym malowaniu. Ale w necie zdjęć tej ramy jak na lekarstwo, poza krótkim filmikiem na YT nie ma kompletnie nic.

 

 

Gdybyś wrzucił jeszcze kilka fotek pod różnymi kątami albo puścił mi je na priv to byłbym tak wniebowzięty, że moglibyśmy zostać kolegami od Egoistów :D

 

Poszukam i dzisiejszego wieczora wrzucę więcej zdjęć. Potwierdzę to o czym @Alsew pisał. Z tyłu rzeczywiście jest mało miejsca na oponę. Ja na początku włożyłem Michelin Wild Grip'r o szerokości 2,25 i było za bardzo na styk. Race King 2.2 się mieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zdjęcia uprzejmie dziękuję, przydadzą się bardzo!

 

Co do opon, to kurcze zaskoczyliście mnie :( Co prawda RK 2.2 to moje ulubione oponki i takie już właśnie czekają na kółka, ale kurcze wolałbym mieć opcję na założenie czegoś ciut bardziej konkretnego w okolicach RaRa czy RoRo. O szerszych niż 2.25 nie myślę... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co prawda RK 2.2 to moje ulubione oponki i takie już właśnie czekają na kółka, ale kurcze wolałbym mieć opcję na założenie czegoś ciut bardziej konkretnego w okolicach RaRa czy RoRo. O szerszych niż 2.25 nie myślę... :(
To powiem Ci że u mnie Race King 2,2 Race Sport (przy 2,5 bara i obręczy 19mm) włoskami na bocznych klockach zrobił mi na ramie takie dwie 'piękne' rysy do gołego alu, po obcięciu włosków było już ok. Lepiej popatrzeć na tą ramę z 2017 roku bo z tego co widzę to musieli tą kwestię poprawić bo seryjnie rower wychodzi na Barzo 2,25. http://pl.author.eu/cross-country/mtb-27-5/author-egoist-2017-ua42876001-4757
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Gdybyś wrzucił jeszcze kilka fotek pod różnymi kątami albo puścił mi je na priv to byłbym tak wniebowzięty, że moglibyśmy zostać kolegami od Egoistów :D

 

Siema,

 

Poniżej kilka jeszcze zdjęć Egoisty ;-) Dwa pierwsze zdjęcia są jeszcze na pierwszej ramie i  z oponami 27,5x2,25, które były zdecydowanie za szerokie do tej ramy. Kolejne to już w nowej ramie, którą dostałem po reklamacji poprzedniej :-)

 

3d5336bc5f254089.jpg

 

efae95d3fe09db96.jpg

 

9272a75d0bd4d479.jpg

 

1da78ffeb87e3ca0.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł, to bym za każde zdjęcie dał punkcik. Ja esteta jestem, takie drobiazgi jak żółte akcenty na ramie i loga mavica to po prostu miód na moje serce. Bardzo mi się podoba i prawie zamówiłem.

 

No właśnie, prawie. Dziś mam RK, na rok wystarczą, ale czasem miewam oponki 2.25 ale agresywniejsze. Niestety nie mogę kupić tej ramy skoro lekko szeroka opona jej szkodzi :( Obecny rower miedzy innymi z tego powodu właśnie zmieniam, że się troszkę poprzycierały dolne rurki przy węźle.

 

No i mamy na placu boju nadal tylko Peaka albo... Cube Reaction GTC SL. Chyba zaczekam troszkę, dołożę te parę stówek i sobie na święta prezent sprawię w postaci carbonu. No i urwę pół kilo z ramy  :woot:

 

Strasznie się męczę z wyborem ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawiodłem się trochę na tej ramie przez to miejsce na oponę w tylnych widełkach. Przed kupnem nie znalazłem nigdzie takiej informacji. Wcześniej miałem Krossa Levela i tam miałem wspomniane wyżej opony. Zrobiłem przekładkę i okazało się, że jednak 2,25 to za dużo. Trzeba było się dostosować. Pamiętam jak szukałem ramy to wybierałem między Peakiem, a Egoistem. Gdzieś przewijał się też Cube, nie pamiętam modelu. Ostatecznie to te dwie ramy zostały do ostatecznego wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moje brzydkie kaczątko, otrzepało się nieco z gruzu, zatem wstawiam aktualne zdjęcie.

Zmiany:

Przede wszystkim amortyzator - Skok podniesiony do 145mm, wymiana oleju na Motorex 7,5w, nowe customowe okleiny.

Koło tył - Piasta e13 trs+(głośna jak Ak47) na obręczy DT Swiss Ltd Edition Team.

Zębatka przód - Doval 2G Asymetric.

Pedały - Platformy Skudgood (50,- na ali, polecam ze względu na to, że nic nie ważą a trzymają stopę jakby była przyklejona)

Puki co to byłoby na tyle. W planach, przednie koło (muszę znalezć coś do kompletu) oraz wymiana kokpitu)

kali.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin86Poznan napisał:

Nalepki na amortyzatorze są oryginalne czy zamówiłeś gdzieś taki kolor? To golenie 30mm? bo 145mm skoku to trochę wiotkie chyba już?

Pedały fajnie pasują, rama ładna i bardzo podoba mi się ta naklejka RockShox na widelcu.

Dzięki :) Naklejki robione na zamówienie (z logo Troy Lee Designs), golenie mają 32mm więc ciągle jest sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Po dlugim czasie zbierania czesci w koncu zlozony w całość:) jeszcze cieply:) 

Rama merida big 7, amor sr epixon 120mm, napęd 2x10 tyl - deore, przod - slx., manetki slx, Kola nic szczegolnego - w planach lepsze i szersze obręcze i mleczko. Hamulce avidy 180/160.

20180206_125710.jpg

20180206_125728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten sam Marin Hawkhill, który był tutaj niedawno. Bezpośredni konkurent w testach mojego Kolibra ;) (chociaz zazdroszczę napędu Nx, i chyba mimo wszystko ładniejszej ramy). Jeżeli były robione jakieś upgrejdy, to równie chętnie bym się dowiedział co tam zawisło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...