Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Tektra auriga comp i tłoczki


szabat123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam rower w pokoju i wymieniałem klocki. Oczywiście młodszy brat musi wszystko dotykać i jak wyjąłem klocki z wolno wiszącego zacisku, brat kilka razy nacisnął szybko klamkę. Było słychac jak olej cieknie, ale w środku, w przewodach, bo nic nie pociekło. Tłoczek nie odbija i nie mogę z powrotem nałożyć klocków, aktualnie klamka z minimalnym oporem dochodzi aż do kierownicy, a tłoczek stoi w miejscu. Troszke go siłą cofnąłem, ale dalej już nie idzie. Wcześniej układ nie był zapowietrzony, chyba, że przez to mógł się zapowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już pewnie zapowietrzone, odkręć śrubkę odpowietrzającą na klamce i wtedy rozepchniesz bez użycia siły. Potem założyć odpowietrzyć i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zasada naczyń połączonych :icon_cool: . Tylko że jak umieści klamkę wyżej to wypchnie najpierw powietrze i umożliwi cofnięcie tłoczków. Jak będzie robił to na hama to najwyżej uszkodzi zacisk i rozwali łapy. Był niedawno identyczny temat.

 

Po prostu prawdopodobnie nie rozepchnie tego teraz jak nie da ujść powietrzu i ewentualnie pewnej ilości płynu.

Tak czyinaczej na 90% będzie potrzebne na koniec odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...