Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło się w sieci parę filmików uchylających rąbka tajemnicy nowych Radonów na rok 2013

zapowiada się smakowicie i co ważne po naszej stronie Odry bardzo realistycznie cenowo.

 

4kzł z kawałkiem za 12kilogramów na Rebie i Sramie X9 ? tak potrafi jeszcze chyba tylko Poison ;) Mniamuśnie ;)

Niestety z tego co widzę nasi krajowi producenci w segmencie 1k€ oferują zdecydowanie mniej . Szkoda

 

ZR RACE 29er 6.0

 

 

 

ZR RACE 29er 8.0

 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już nowe Radony na 2013 ale na razie tylko z kołami 26 cali. Zastanawia mnie jedna rzecz na stronie bike-discount przy np ZR Race 6.0 SRAM jest napisane: "delivery time:available in week 44", chyba chodzi im o 44 tydzień roku? czyli gdzieś połowa października tak? bo pewnie z 29erami będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę nabyć Radona ZR Race 5.0..ale ponieważ w naszym Karju Raju nie ma możliwość dosiąść takowego proszę o pomoc w doborze wielkości ramy.

Mam 182 cm , długość nogi 86cm.

 

Wybór będzie na pewno między 18" a 20" (poniżej geometrie).

Znawców proszę o podpowiedź

 

zr_race_29_18.gif

 

zr_race_29_20.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o Radon ZR Race 29er 8.0 http://tinyurl.com/8jbjep5 będzie mi brakować sterowania amortyzatorem ? W ogóle co to za model Fox'a ? zupełnie nie "kumam" podziałów/klasyfikacji Fox'ów ... jak on się ma do np. Reby ?

Rama ciut inna niż w niższych modelach ale to chyba tylko różnica w tylnej osi ... po za tym "prawie" pełna grupa XT ... (trochę odpustowe klamki ale hamulce XT ponoć sa niezłe to przeboleję ;-)

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie: czy warto dopłacić 200 Euro do wersji 8.0 ?

Radon Bikes » ZR Race 29er 7.0

Radon Bikes » ZR Race 29er 8.0

 

różnice:

- widelec Fox 32 Float 29 CTD 15 QR taper (bez sterowania z kierownicy) - zamiast - Rock Shox Reba RL 29 taper, PushLoc

( Wbrew temu co piszą na stronie Radona http://tinyurl.com/9kv2ecdReba 2013 jest już chyba bez DualAir ??? )                                                                                                                                                                                                - hamulce XT - zamiast - Formula RX Tune 180/160

- koła Mavic Crossride 29 Disc - zamiast - zestawu Shimano XT/DT Champion/ALEX Rims EN24 29"

z mnniej istotnych:

- manetki XT - zamiast - SLX

- łańcuch Shimano CN-HG54 - zamiast - Shimano CN-HG62        

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym bez wahania wzial model z reba wlasnie z powodu jej obecnosci, a te 200euro...kupisz kola za 2tys zl i bedzie to najlepsza decyzja, jesli to jest ponad twoj portfel to zrob takiego upgrada w modelu 6.0 - efekt koncowy bedzie wzglednie optymalny

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym bez wahania wzial model z reba wlasnie z powodu jej obecnosci, a te 200euro...kupisz kola za 2tys zl i bedzie to najlepsza decyzja, jesli to jest ponad twoj portfel to zrob takiego upgrada w modelu 6.0 - efekt koncowy bedzie wzglednie optymalny

 

Jednak Reba ? mimo tego, że już bez DualAir ? Miałes okazję testowac tą wersję ? sprawuje się równiez dobrze jak tegoroczna ?Czy po prostu z założenia "nie-Fox" ? zupełnie nie znam amortyzatorów Foxa ale patrząc na ceny:- Reba (jeszcze 2012) ~400 Euro Bike24 - Rock Shox Reba RL 29" Dual Air PushLoc Fork 100mm white 2012 Fox (2013) ~1000 Euro http://tinyurl.com/8ebxpah także to, że ten model Foxa Radon ( ale i inne firmy) montuje do znacznie droższych rowerów (np. http://tinyurl.com/958r5kb za 2600 Euro) to chyba nie może być zły ???Po za tym to trochę boję się tych hamulców Formuly ... O Shimano XT są raczej dobre opnie, o Formul'ach już niekoniecznie ...No i koła ... re Mavic'i chyba by mi wystarczyły ... cięzkie bardzo nie są ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bym bez wahania wzial model z reba wlasnie z powodu jej obecnosci, a te 200euro...kupisz kola za 2tys zl i bedzie to najlepsza decyzja, jesli to jest ponad twoj portfel to zrob takiego upgrada w modelu 6.0 - efekt koncowy bedzie wzglednie optymalny

 

Nabial: Wszystko pięknie ładnie, tylko ZR Race 6.0 ma inną ramę niż modele wyższe. Zasadniczo jest to zeszłoroczna rama w nowym malowaniu. Geometria się nie zmieniła, natomiast modele 7.0 i wyżej mają obie osie sztywne (co jest dużą zaletą zwłaszcza przy większym kole) i taperowaną główkę, co dodatkowo podnosi sztywność z przodu. Więc za te dodatkowe 300E dostaje się nie tylko lepszy osprzęt, ale również ramę o lepszych parametrach.

Dla mnie jedyną zaletą ramy 6.0 jest jej nieziemsko piękne malowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bipr, jezdzilem na modelach 2013 z brainem i bez i nic mi nie przeszkadzalo, ale lacznie spedzilem na tych rowerach moze z 6h, poza tym skoro najlepiej wg mnie pracujacy widelec manitou moze byc pompowany 1 zaworem, to czemu nie rs? foxa nie trawie, bo nie odpowiada mi jego charakterystyka, nadaje sie wg mnie przede wszystkim do zastosowan mocno turystycznych, albo 'normalnych', ale musi miec minimum 130mm skoku, wtedy juz jest troche lepiej

 

@@Lewy89, wiem, ze rama jest lepsza, ale moja wypowiedz byla nacelowana w stworzenie optymalnie jezdzacego roweru za okreslona kwote i fakty sa takie, ze rower z kolami 1,6kg i mniej zaawansowana rama pojedzie lepiej, niz 2-2,1kg + sztywne oski karbony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jordan29 > ideą kolegi Nabiala było aby wybrać rower BEZ Foxa ... więc ten Canyon się nie zalicza ;-)

Poza tym krótka górna rura, wysoka główka, wysoki "przekrok" no i te kąty ...

 

@nabial> Twoja opinia jest jednoznaczna ... ok (i b. poważnie biorę ją pod uwagę) - ale jeśli wolno spytać to jest tylko Twoja opnia, czy Twoi koledzy, znajomi i ogólnie wszyscy (większość) ludzi znajacych się na rowerach = sporo jeżdżący - ma podobne zdanie o Fox'ie ? Sorry, ze tak dopytuję ale wciąż mnie męczy dlaczego tyle firm "wkłada" Foxy do swoich droższych rowerków (a więc z założenia bardziej "sportowych") skoro to taka "padaka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to taka "padaka"

 

To stwierdzenie mija się całkowicie z prawdą. Fox to bardzo dobry, wysokiej klasy amortyzator ale... nie każdemu pasuje jego charakterystyka pracy. Ja też do XC zdecydowanie Fox-a bym nie kupił i nie kupiłem. Reba odpowiada mi bardziej i kwestia kasy czy pozycjonowania nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie mija się całkowicie z prawdą.

 

to była prowokacja - liczyłem na jakiś odzew ;-)

Fox to bardzo dobry, wysokiej klasy amortyzator ale... nie każdemu pasuje jego charakterystyka pracy. (...)

 

A czy moglibyście pokrótce opisać tą "charakterystykę pracy" Foxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi...jakkolwiek by to grubiansko nie zabrzmialo, wybieraja rzeczy, ktore im sugeruje - jesli chodzi o foxa, mialy go 2 osoby, za porada zmienily i sa zadowolone, ma 1 i na moje pytanie 'i jak z tym foxem?' wymalowal sie grymas na twarzy i komentarz 'jak to fox'

 

co to oznacza?

 

fox pieknie pracuje, wybiera przyslowiowe liscie, ale przy mniejszych wartosciach skoku nie da sie go ustawic tak, aby dalej byl czuly na male nierownosci, a na zjazdach i przy hamowaniu nie zapadal sie do tego stopnia, ze czlowiek klnie pod nosem, ze nie dosc, ze geometria roweru sie rypie i wyrzuca czlowieka przez kierownice, to jeszcze ilosc uzytecznego ugiecia jest symboliczna

 

do tego dochodzi ciastolinowa praca, tak jakby wlasnie ten amor nie uginal sie jak sprezyna, a zapadal jak noga w bagnie - oczywiscie porownanie przesadzone, ale roznice wzgledem innych firm czuc

 

jak w foxie jest 140-160mm, to juz latwiej osiagnac ten kompromis, o ktorym pisalem wyzej, ale nie przy 80-100mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...