Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że mnie zadziwiasz, miałeś doświadczenie z poprzednim rowerem, wiedziałeś, że preferujesz wolniejszy siłowy obrót korbami = siodełko wysunięte do tyłu, a kupiłeś odwrotnie ...forum to nie wyrocznia :whistling:

 

Miałem kilka rowerów przez ostatnie dwadzieścia parę lat .. a więc nie dużo ;-) ostatnim (26") jeździłem lat kilkanaście i kupując go nie zastanawiałem się jaki powinien być kąt podsiodłówki ... wtedy moja wiedza ograniczała się do dpoasowania wysokości i długości ;-)

I pewnie jeździłbym nim dalej gdyby nie pojawienie sie "dużego koła". W związku z tym iż większe koło wprowadza sporo zamieszania w wymogach odnośnie geometrii, wymiarów ramy zacząłem się inetresować co jest istotne, na co zwróćić uwagę - tak trafiłem na to forum i tu po - jak pisałem - dłuższym czasie, przeczytaniu dużej ilości postów, zadaniu wielu pytań uzyskałem w miarę spójny obraz - którego wynikiem - była geometrai i rozmiar Radona właśnie ...

 

Oczywiście w tak zwanym międzyczasie bywałem w sklepach rowerowych, ale rozbieżność sugestii, zalecen była tak wielka i często sprzeczna, że skupiłem się bardziej na własnych odczuciach na wypróbowanych rowerach ... A z tym tez nie było łatwo ... a jak w którymś krakowskim sklepie usłyszałem, że nie mogę nawet się przymierzyć do roweru bo ... nie ma powietrza w kołach to już mi ręce opadły ...

 

Podsumowując - nikt w żadnym sklepie ani na forum nie zwrócił mi uwagi na wpływ długości nogi na dobór kąta podsiodłówki ...

I niechodzi o to iż lubię "wolniejszy siłowy obrót korbami" - po prostu przy maksymalnie cofniętym siodle nie jestem w stanie spełnić warunku (który jak rozumiem jest obligatoryjny) aby rzepka kolana pokrywała się w pionie z osią pedała ... i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych użytkowników rowerów radona mieszka w Krakowie lub okolicach i mógłby udostępnić go w celach przymiarki? Chodzi mi dokładniej o model z linii ZR Race 29. Mam 189 cm wzrostu i nogę 91,5 cm i przymierzam się do kupna radona w rozmiarze 20" jednak z racji tego, że znajduję się na granicy rozmiarów oraz po przeczytaniu wątku http://www.forumrowerowe.org/topic/135739-poprawna-pozycja-stawu-kolanowego/page-2 mam pewne wątpliwości czy będzie on dla mnie odpowiedni (pomimo tego, że bipr ma jednak trochę inne parametry)

.

Edytowane przez s4murai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, słuchajcie, pomóżcie mi. Już dawno bym zamówił Radon ZR Team 29er 7.0 (http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a108316/details.html), tylko cały czas zastanawiam się czy rama 22" nie będzie dla mnie za mała (wzrost 193cm, noga 93cm, waga 90kg) i czy powinienem szukać czegoś z dłuższą górną rurą (np. Unibike Flite 29er 21")?

Edytowane przez jowejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 194cm wzrostu, ramę 21" o długości górnej rury 651mm (Agang 7.29).
W Radonie mamy przy 22" długośc efektywną górnej rury 620mm - według mnie minimalna wartość to 640mm. Ze względu na crossową geometrię, ten rower bym odrzucil. Rama może być mała, konieczna przymiarka, wiele zależy od preferencji, lecz geometria jest turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...