Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja Shimano jest już dostępna na stronie internetowej. Jakbyście mogli mi doradzić w kwestii wybrania pomiędzy Radonem Sram a Shimano: który zestaw będzie trwalszy oraz bardziej niezawodny? Czy 38t z przodu w przypadku dwublatu Srama wystarczy?

Nie uzyskasz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie jest możliwe ją sformułować :) Musiałbyś prześledzić tematy choćby na tym forum, ostatnio toczyła się dyskusja np o napędzie do 29era. 

To czy 38 zębów wystarczy zależy od miejsca, w którym zamierzasz wykorzystywać rower. 

A co do kwestii wytrzymałości - obie firmy robią niekoniecznie trwałe produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskasz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie jest możliwe ją sformułować :) Musiałbyś prześledzić tematy choćby na tym forum, ostatnio toczyła się dyskusja np o napędzie do 29era. 

To czy 38 zębów wystarczy zależy od miejsca, w którym zamierzasz wykorzystywać rower. 

A co do kwestii wytrzymałości - obie firmy robią niekoniecznie trwałe produkty :)

 

A więc zdarza się, że używam roweru mtb "niezgodnie" z przeznaczeniem :D i po prostu robię wycieczki po prostych, asfaltowych drogach. Ogólnie jestem bardziej nastawiony na wersję Srama, ponieważ ta Shimano jest wymieszana (od deore do XT).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

w sumie to chyba powinien by już nowy temat załozony bo zaczyna siękolekcja radona 2014....

Radon już chyba wypuścił na rynek wszystkie modele na 2014 rok przynajmniej te wersje które mnie interesują a jest to model ZR race 29 8.0. Do jazdy popagórkach i górach oraz w maratonach jest super bo jeśli chodzi o lansowanie się nim przed ludzmi to już jest duuużo gorzej bo taki jakiś niewyściowy jest :icon_confused:  Dużo lepiej wygląda mniejsza wersja czyli 650b która też jest w moim kręgu zainteresowania.

Mam 183cm i noga 87cm i z tego co piszecie to rozmiar raczej 18calowy a ja ciągle myślałem że muszę mieć powyżej 19calowego ale widocznie ramy 29 calowych kół rządzą się innymi prawami od tych 26 calowych. W canyonie to by nie było problemy dla mnie bo tam mają rozmiary własnie nieparzyste i 19 dla mnie jak znalazł ale ceny podobnego modelu co ZR race 8.0 jest sporo droższy(AL SLX 8.9) a ja i tak chcę zaczekać na jakieś obniżki Radona na ten upatrzony przeze mnie model.

Widocznie przyjdzie mi czekać coś koło końca zimy na jakieś fajne SALE u nich... :thumbsup:

Może ktoś już ma ZR race 29 8.0 i podzieli się wrażeniami z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w sumie to chyba powinien by już nowy temat załozony bo zaczyna siękolekcja radona 2014....

Radon już chyba wypuścił na rynek wszystkie modele na 2014 rok przynajmniej te wersje które mnie interesują a jest to model ZR race 29 8.0.

 

Mam 183cm i noga 87cm i z tego co piszecie to rozmiar raczej 18calowy a ja ciągle myślałem że muszę mieć powyżej 19calowego ale

 

Może ktoś już ma ZR race 29 8.0 i podzieli się wrażeniami z jazdy?

witaj

 

mam dokładnie 183cm wzrostu i nogę 87cm, mam 29era zr race 6.0 na sramie z kolekcji 2013 i wybrałem ramę 20" i to był świetny wybór, niektórzy (mniejszosć) doradzali mi 18" ale dobrze, że się nie posłuchałem.

Nie wiem czy te ramy z 8.0 i 6.0 mają taką samą geometrię, sprawdz i się zastanów.

20" z 6.0 ma górną rurę (wirtualnie) 620mm, mój poprzedni rower miał 605cm i też 20" i właśnie czułem że jestem zbyt zbity na nim. Mostek seryjny w radonie ma 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam model 8.0 z serii 2013 ... jeśłi czekasz na obniżki to weź poprawkę na to iż w 2013 jedeyne jakie się pojawiły były na wersję 7.0 w kolorze pomarańczowym ... dopiero posezonowe wyprzedaże na inne modele pokazały się chyba w sierpniu - ale to już tylko na pozostałe na magazynie rozmiary - głównie 16"

Odnośnie rozmiaru - mam 20" ale 190cm wzrostu i stosunkowo długie nogi - 94cm. (taki rozmiar ramy w wyniku porad na tym forum - głównie "guru" tego działu ;-)

W moim wypadku nie problemem okazała się długość ramy - jest ok (choć 1 cm więcej byłoby równie dobre ;-) ale kąt podsiodłówki - jest dość ostry i mimo podsiodłówki z offsetem nie jestem w stanie tak cofnąć siodełka aby uzyskac włściwą (zalecaną) pozycję kolana w stosunku do osi pedała (rzepka wystaje przed oś pedału dość znacznie) ... zwracam na to uwagę bo na forum o tym cisza - a w moim wypadku jest to problem ... który częściowo zmniejszyłem podniesieniem siodełka jak najwyżej (prawie do dopuszczalnych granic)

 

 


 

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmiaru - mam 20" ale 190cm wzrostu i stosunkowo długie nogi - 94cm. (taki rozmiar ramy w wyniku porad na tym forum - głównie "guru" tego działu ;-)

W moim wypadku nie problemem okazała się długość ramy - jest ok (choć 1 cm więcej byłoby równie dobre ;-) ale kąt podsiodłówki - jest dość ostry i mimo podsiodłówki z offsetem nie jestem w stanie tak cofnąć siodełka aby uzyskac włściwą (zalecaną) pozycję kolana w stosunku do osi pedała (rzepka wystaje przed oś pedału dość znacznie) ... zwracam na to uwagę bo na forum o tym cisza - a w moim wypadku jest to problem ... który częściowo zmniejszyłem podniesieniem siodełka jak najwyżej (prawie do dopuszczalnych granic)

 

 

wg tego co piszesz to masz jak znalazł za małą ramę

z takim wzrostem i nogą 94cm to 22" spokojnie a i długość rury miałbyś bodajże 635mm i nie musiałbyś kombinować z offsetami na sztycy czy wyskością siodła na max

 

mam kolesia 190cm wzrostu (nie wiem ile cm noga) ale wziął 22" i wybrał dobrze - tak twierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie zrozumieliśmy ;-)

 

długośc ramy ma się nijak do mojego problemu ... powtórzę - nie jestem w stanie prawidłowo (wg wytycznych dostępnych w sieci) ustawić kolana w stosunku do osi pedała ... i nawet gdyby rama miała długość 70 cm nic by to nie zmieniło (no dobra - nie sięgałbym do kierownicy ;-) 

Problemem jest kąt (!) rury podsiodłowej - wynoszący 73,5 stopnia. Skoro jestem w stanie ustawić przy ramie 20" prawidłową wysokość siodełka w stosunku do osi suportu to wysokość ta byłaby taka sama w wersji 22" - a więc przy tym samym kącie podsiodłówki umiejscowienie siodełka w przestrzeni w stosunku do ramy 20" nie zmieni się ani o milimetr. (w przypadku 22" miałby bardziej wyciągniętą górną cześć ciała) Gdyby rama nie pozwalała na prawidłowe wysunięcie sztycy to co innego - ale tu taka sytuacja nie następuje ...

 

W moim wypadku rozwiązaniem byłaby rama o mniejszym kącie podsiodłówki ... np. 72 stopnie - tak wyszydzanym na tym forum jako "nie sportowy" ...

 

Niemniej jednak przyzwyczaiłem się ... zwłaszcza iż na 26" tez miałem ten problem - tyle, że byłem go nieświadomy ;-) 

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1



 

 



chyba się nie zrozumieliśmy ;-)

 

długośc ramy ma się nijak do mojego problemu ... powtórzę - nie jestem w stanie prawidłowo (wg wytycznych dostępnych w sieci) ustawić kolana w stosunku do osi pedała ... i nawet gdyby rama miała długość 70 cm nic by to nie zmieniło (no dobra - nie sięgałbym do kierownicy ;-) 

Problemem jest kąt (!) rury podsiodłowej - wynoszący 73,5 stopnia. Skoro jestem w stanie ustawić przy ramie 20" prawidłową wysokość siodełka w stosunku do osi suportu to wysokość ta byłaby taka sama w wersji 22" - a więc przy tym samym kącie podsiodłówki umiejscowienie siodełka w przestrzeni w stosunku do ramy 20" nie zmieni się ani o milimetr. (w przypadku 22" miałby bardziej wyciągniętą górną cześć ciała) Gdyby rama nie pozwalała na prawidłowe wysunięcie sztycy to co innego - ale tu taka sytuacja nie następuje ...

 

W moim wypadku rozwiązaniem byłaby rama o mniejszym kącie podsiodłówki ... np. 72 stopnie - tak wyszydzanym na tym forum jako "nie sportowy" ...

 

Niemniej jednak przyzwyczaiłem się ... zwłaszcza iż na 26" tez miałem ten problem - tyle, że byłem go nieświadomy ;-) 

 

 

Spotyka się stosowanie mniejszych kątów podsiodłówki w dużych rozmiarach ram, lub generalnie mniejszy kąt podsiodłówki, po prostu kupiłeś rower który nie odpowiada Twoim preferencjom, niestety zauważyłeś to po fakcie.

Atrakcyjna cena i lepszy osprzęt to nie wszystko co powinno się brać pod uwagę przy zakupie roweru ;) nauka kosztuje ...

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to skomplikowane z doborem ramy tak żeby wszystko książkowo grało... do tej pory wsiadałem na rower ustawiałem siodełko i po prostu kręciłem.

Czyli mam rozumieć że przy moim wzroście 183 i długości nogi 87cm to radon nie jest dla mnie? Bo kupno roweru za 5-6 tyś dla samej nauki że tym czymś będę się męczył albo nabawię się jakiejś kontuzji to raczej odpada...

To jaka geometria byłaby dla mnie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy można się dowiedzieć po objechaniu kilku ram w zróżnicowanym terenie, dopiero wtedy wiadomo która jest optymalna we wszystkich warunkach, ja mam 182 cm i nogę jak Twoja - celował bym w 18",  20" jest  za krowiasta.

18" była by dla mnie "mniejszym złem", nie całkiem optymalna ... najlepiej gdybym miał rozmiar pomiędzy 18" a 20" i krótsze tylne widełki i łagodniejszą sterówkę ... :whistling:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to skomplikowane z doborem ramy tak żeby wszystko książkowo grało... do tej pory wsiadałem na rower ustawiałem siodełko i po prostu kręciłem.

Czyli mam rozumieć że przy moim wzroście 183 i długości nogi 87cm to radon nie jest dla mnie? Bo kupno roweru za 5-6 tyś dla samej nauki że tym czymś będę się męczył albo nabawię się jakiejś kontuzji to raczej odpada...

To jaka geometria byłaby dla mnie dobra?

 

jak pisałem mam te same wymiary i radon jest jak najbardziej dla mnie, jeździ mi się rewelacyjnie, no i mam 20' ramę. Chcesz to bierz 18", sam zdecyduj ale ja ciesze się, ze wziąłem 20" a nie 18", zresztą to jest też kwestia preferencji jaką pozycję na rowerze się preferuje, czy bardziej wyciągniętą czy bardziej zwartą. A inaczej, jeśli masz teraz jakiś rower mtb to sprawadź jaki masz wirtualny wymiar górnej rury i mostek ?

 

Co do tego kąta podsiodłówki to może poszukaj roweru o podobnej geometrii i się przymierz, może Cube ? Ja nie mam nic do swojej podsiodłówki, pozycje ustawiłem sobie odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rama 20" przy wzroście 183 to nie tylko pozycja, ale również zbyt wysoko umieszczona górna rura. Przy 180 według mnie należy szukać długiej 17" lub 19" z obniżonym przekrokiem, coś jak w rowerach Ghost, Agang.



Również jeżeli chodzi o wysokośc górnej rury 18" jest odpowiednie przy tym wzroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kąt rury podsiodłowej ma dużą wartośc rozwiązaniem są sztyce z setback'iem  ;)

 

Coś takiego:

http://allegro.pl/sztyca-thomson-elite-setback-30-9-x-260-gieta-i3639187396.html

 

czy aby na pewno da to możliwość większego cofnięcia siodełka w porównaniu z "zwykłą" podsiodłówką z offsetem ? owszem - tu rura jest podgięta ale mocowanie juz osiowo na rurze ... prawdopodobnie (nie mierzyłem ) wyjdzie na to samo co w rurze prostej z cofniętym mocowaniem ... ktoś może to potwierdzić ?

 

 

Spotyka się stosowanie mniejszych kątów podsiodłówki w dużych rozmiarach ram, lub generalnie mniejszy kąt podsiodłówki, po prostu kupiłeś rower który nie odpowiada Twoim preferencjom, niestety zauważyłeś to po fakcie.

Atrakcyjna cena i lepszy osprzęt to nie wszystko co powinno się brać pod uwagę przy zakupie roweru ;) nauka kosztuje ...

 

Dlatego wcześniej - przed zakupem - duuużo czasu spędziłem na tym forum i wybrałem ramę która odpowiadała Waszym wytycznym odnośnie geometrii i rozmiaru ... (odrzucając ramy o łagodniejszym kącie podsiodłówki np. jak w  Barracudzie - choć ta akurat byłaby za krótka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rama 20" przy wzroście 183 to nie tylko pozycja, ale również zbyt wysoko umieszczona górna rura. Przy 180 według mnie należy szukać długiej 17" lub 19" z obniżonym przekrokiem, coś jak w rowerach Ghost, Agang.

 

Również jeżeli chodzi o wysokośc górnej rury 18" jest odpowiednie przy tym wzroście.

to 183cm czy 180cm ? zdecyduje się bo to robi różnicę. Autor pytania ma 183cm.

Wg mnie 20" jest lepsze niż 18" (sam ten dylemat miałem), przekrok przy nodze 87cm jest bezpieczny, pozycja jak dla mnie optymalnie wyciagnięta.

aaa zresztą róbta jak chceta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno da to możliwość większego cofnięcia siodełka w porównaniu z "zwykłą" podsiodłówką z offsetem ? owszem - tu rura jest podgięta ale mocowanie juz osiowo na rurze ... prawdopodobnie (nie mierzyłem ) wyjdzie na to samo co w rurze prostej z cofniętym mocowaniem ... ktoś może to potwierdzić ?

 

 

 

Dlatego wcześniej - przed zakupem - duuużo czasu spędziłem na tym forum i wybrałem ramę która odpowiadała Waszym wytycznym odnośnie geometrii i rozmiaru ... (odrzucając ramy o łagodniejszym kącie podsiodłówki np. jak w  Barracudzie - choć ta akurat byłaby za krótka) 

 

Powiem szczerze, że mnie zadziwiasz, miałeś doświadczenie z poprzednim rowerem, wiedziałeś, że preferujesz wolniejszy siłowy obrót korbami = siodełko wysunięte do tyłu, a kupiłeś odwrotnie ...forum to nie wyrocznia :whistling:

 

Co do sztycy, cofnięcie nie będzie większe niż w normalnej z offsetem, a jeśli nawet to niewiele ...

 

 

to 183cm czy 180cm ? zdecyduje się bo to robi różnicę. Autor pytania ma 183cm.

Wg mnie 20" jest lepsze niż 18" (sam ten dylemat miałem), przekrok przy nodze 87cm jest bezpieczny, pozycja jak dla mnie optymalnie wyciagnięta.

aaa zresztą róbta jak chceta ;)

 

20" przy 183 cm to dla jakichś niedzielnych turystów, dla których droga szutrowa to już teren ...co to lubią brać zakręty jak okręt liniowy :whistling:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że drugiemu wcale nie musi pasować, a kiedy "Aero74" dokona złego wyboru to kto będzie winny ?

Inna sprawa - nie każdy rower podejdzie każdemu, czego "bipr" jest dobrym przykładem ...

 

"Aero74" - proponuję się przymierzyć do Cube LTD PRO 29"  w rozm. 19" : pozycja będzie zbliżona do Radona 18" , ewentualnie Cube 21" - długość jak Radon 20" :

http://www.cube.eu/bikes/mtb-hardtail/ltd/ltd-pro-29-orange-blue/

Bez przymiarki to robota głupiego ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...