Skocz do zawartości

[rower] kross hexagon v3


lulek

Rekomendowane odpowiedzi

nie bylbym soba gdybym sie nie pochwalil ;]

 

kupilem V3 nowke - rocznik 2005 przez co 100zl taniej + wymienione pedaly na jakies aluminiowe... pewnie jakies no-name ale jeszcze zobacze - moze cos tam na nich pisze ;]

 

po przejsciu przez prog sklepu pierwsze co zrobilem to wskoczylem na rower :D i odrazu z niego zszedlem... zeby podniesc siodlo :D zapakowalem na auto i wio do domu...

 

na podworku szybciutko zdjalem rower i pojechalem do kosciola (sluzba wzywa :D ;] )

 

na a po kosciele zostal mi czas tylko na szybki numerek ;] tzn. pojechalem do lasu, na male wertepy, bloto, piasek i kaluze :P z czego najbardziej mnie denerwowaly kaluze bo musialem mocno zwalniac - wiadomo inaczej wygladalbym jak swinia ktora wyszla z koryta - a nie moglem sobie na to pozwolic bo jak juz slyszelisie bylem ubrany tak jak to sie ludzie ubieraja do kosciola... ;]

 

pozniej zakret w lewo i na mala droge asfaltowa... tu w sumie nic mi nie przeszkadalo - odrobine musze pokrecic przy srobie ktora sie reguluje przednie przezutki bo w ustawieniu 2:7 (przod:tyl) lancuch odrobinke ociera sie o przednia przerzutke - konkretnie o ta taka ramke - nie wiem jak to sie fachowo nazywa :D

 

i ponownie zakret w lewo i zjazd na droge szybkiego ruchu ;] przerzutki 3:7 i jazda! :P na tej drodze denerwowaly mnie tylko TIR-y ktore co chwila smigaly mi kolo ucha - wkurzajace...

 

pozniej juz tylko zakret w prawo i do domu ;]

 

pointa bedzie nastepujaca: "teraz wiem czemu makrokesze sie nazywaja makrokesze" :]

znaczy mniej wiecej tyle ze to moj pierwszy rower, a nie makrokesz :D

 

 

 

jutro udam sie do sklepu kupic: porzadne zapiecie i albo licznik albo oslonke na - (tez nie wiem jak sie to fachowo nazywa) tylne ramie ramy :D - to miejsce gdzie zazwyczaj lancuch ociera/odrapuje rame z tylu...

 

teraz zacznie sie zabawa na rowerze! bede pisal jak zauwaze jakies niedogodnosci, wady itp :]

 

pozdrofko!

 

aha jeszcze podporke musze kupic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to w starym rowerze mi przeszkadzala.... bo bez przerwy sie to to otwieralo... ;] nie kupje podorki! kupie oslonke na rame no i chyba licznik ;]

 

@blue spox po xywie juz poznaje to moj kumpel - jego ortografia sie nie nalezy przejmowac - to analfabeta :)

 

a ja i tak nie kupie "podpurki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no! ;] rowerek sie sprawuje ok!

kupilem dzisiaj ta oslone przed lancuha z authora, koszyk na bidon i u-locka ;]

'podpurki' nie kupuje - pozdro wiepsz ;P

 

no i mam problema... do tego u locka jest taki uchwyt ktory przykreca sie do ramy a pozniej mozna w niego wsunac sama "klodke" tylko ze po przykreceniu uchwytu na bidon nie ma juz miejsca na u-locka... macie jakis pomysl na przechowanie tego zamka? jesli nie to pozostanie mi plecak...

 

dzis zrobilem 15 km - nie mam jeszcze licznika ale wg mapy 15 ;] - i jedyna rzecz ktora mnie wkurzala to zle wyregulowane przerzutki - jak sadze...

 

mianowicie chodzi o to ze gdy z przodu mam 2 i z tylu wrzuce 6 albo 7 to lancuch z przodu trze o przednia przerzutke, to samo kiedy z przodu mam 3 a z tylu 7 - chyba juz o tym pisalem ;P chcialem sie upewnic co musze zrobic zeby takie cos wyeliminowac? jak przypuszczam srubke opisana jako H na przedniej przerzutce odkrecic czy dokrecic?

 

thx

 

pozdrofko!

 

---

 

to nie przerzutki :) to zepsuty suport - po nacisnieciu na pedal korba sie przekrzywia i lancuch trze o przednia przerzutke :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ten rower kosztuje w sklepie rowerowym - cena na stronie producenta to 759 ale domyślam się, że można taniej kupić:D nie orientujecie się czy tak w połowie maja mogą być jakieś promocje, obniżki cen, bo niefart chciał, że dopiero wtedy będę miał jakąś kase :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

sluchajcie mam problem, chce kupic V3 ale koles od ktorego chce go kupic (przez internet) pisze mi ze w tej chwili ma tylko w kolorze grafitowo-granatowym (???), na oficjalnej stronie krossa nie ma takich kolorow. Jesli sie do nie go przejade osobiscie to jak rozpoznam rame czy to aby na pewno jest V3 tzn aluminiowa a nie np stalowa z V2 (bo w V2 byl taki zestaw kolorystyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak rozpoznam rame czy to aby na pewno jest V3 tzn aluminiowa a nie np stalowa z V2 (bo w V2 byl taki zestaw kolorystyczny)

Aluminiowa ma dokręcany hak przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym jednak jakąs bardziej fachową opinie na temat tego roweru, nie za bardzo bym chciał żeby moja panna połamała się na jakimś badziewiu.Czy dobrze się na nim jeździ po lesie, korzenie, wertepy wyboje i błoto co jakiś czas. Wiem że większość ludzi powie dołoż 300zł i kup gianta albo cos podobnego ale sam mam gianta bouldera sf shock z 2001 roku który niby to nie nadaje się do jazdy w terenie a mimo to swietnie się sprawuje i w błotku czy jest sucho czy mokro i zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem stopke w swoim Biku skoczyłem a on się poluzowała i jak skręciłem w lewo zawadziłem o nią i wyrżnołem taką glebe że miałem prawie szycie ,ale obyło się. Jak pozbierałem się(wstałem) pociągnołem ją z kopa i ją złamałem wię myślę ze stopka jest nie potrzebna a jak chcesz się zabic proze bardzo :035: :):):):excl:

 

Raczej Hexagon V3 ja tak myślę znam pewna dziewczynę ma taki bike i dobrze jej sie jeździ po lasku i mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica promieni ktore byly brane pod uwage (dla obw 208 i 206) to 6/2pi [cm] czyli w przyblizeniu 1cm... Wiec moze pomylka w mierzeniu (ciekawa)? Sam na razie nie pomoge bo jeszcze nie mam tego bike'a :/

 

Btw. pisz lulek jak tam hexagonik v3 sie sprawuje albo sam kiedys dorwe cie na gg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...