Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Dziubek napisał:

A co Ci konkretnie się stało ?

Nie świeci z dłuższym ogniwami. A dokladniej to gdy wciśnie się głębiej ogniwo to przestaje świecić. Zrobiłem taki test, że zwarłem minus z obudową i wciskałem coraz głębiej ogniwo i w pewnym momencie przestawał świecić. W praktyce świeci z ogniwami unprotected, ale z dłuższymi (protected) nie.

Gdyby to był tylko taki problem, że protected się nie mieszczą, to bym olał i używał unprotected. Ale unprotected się mieszczą, można zakręcić zakrętkę. Martwię się, że używając ogniw unprotected jakiś wstrząs spowoduje duży nacisk, podobnie jak to się dzieje przy użyciu unprotected, i latarka zgaśnie. 

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę H03 ma zaimplementowne zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa, więc po co kombinujesz z zabezpieczonymi akusami. Nie masz problemu, a go szukasz. Jak chcesz sprawdzić czy Ci się nie wyłączy podczas wstrząsów to zafunduj jej terapię wstrząsową i daj znać, będziemy wtedy się martwić. Szkoda nerwów na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Martwię się, że używając ogniw unprotected jakiś wstrząs spowoduje duży nacisk, podobnie jak to się dzieje przy użyciu unprotected, i latarka zgaśnie. 

Tak na marginesie to lepiej jak ogniwo siedzi ciut luźniej bo obie sprężyny, przy ewentualnym upadku będą przyjmować na siebie siłę uderzenia. Oczywiście za luźne sprężyny, też nie wróżą dobrze, bo przy dużych wstrząsach są przerwania w działaniu.

Ogólnie używanie zabezpieczonych ogniw, gdzie lampka ma sterownik z wbudowanym układem zabezpieczającym, moim zdaniem mija się z celem, ale rób jak uważasz. H03 ma na główce od strony sprężyny rezystory smd, być może za długie ogniwo gdzieś coś przyciska (jakiś błąd fabryczny?) i robi się zwarcie, czego następstwem jest nie uruchamianie się latarki. Mam H02 od dawna i tego problemu nie ma, ale driver też inaczej jest zabudowany. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to naładowanie tego zabezpieczonego ogniwa i wtedy test (nie pisałeś na jakim napięciu testujesz), ewentualnie test na innym ogniwie zabezpieczonym. Jak nici dalej to napisz na swiatelka.pl post i tam może coś doradzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@mageek a co tutaj wymagać od portalu który jest od wszystkiego, a autor pisze o szczepionkach, autach i oświetleniu ? Nie mam do niego osobiście kompletnie nic, ale po kompromitacji spidera z września 2017 (dziedzina SEO/SEM) nawet tam nie zaglądam. Artykuły pisane "dla odsłon". Ale to moje osobiste zdanie tylko.

Jak rozumiem z treści prototyp ma CRI ponad 90, szał, NICHIA już w styczniu pokazała diody z CRI ~ 95 - Optisolis. Cennik będzie i tak na start dość wysoki, patenty, reklamy itp. 

Na chwilę obecną Cree/NICHIA to liderzy i mają naprawdę potężne diody. COB-y dostępne u nas też są bardzo dobre (te markowe w hurtowniach elektronicznych np. TME, a nie z Chin). Ponad to powyższe teksty wsadził bym między bajki. Li-Ion-y już bodaj od ponad 10 lat mają być zamienione przez następce którego nie widać. Czasem też wspominają o tym że ich pojemność znacznie wzrośnie za jakiś czas. Jakiś, czyli bliżej nie ustalony. Co chwila są ochy i achy, ale konkretów brak.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziubek napisał:

@mageek a co tutaj wymagać od portalu który jest od wszystkiego, a autor pisze o szczepionkach, autach i oświetleniu ? Nie mam do niego osobiście kompletnie nic, ale po kompromitacji spidera z września 2017 (dziedzina SEO/SEM) nawet tam nie zaglądam. Artykuły pisane "dla odsłon". Ale to moje osobiste zdanie tylko.

Jak rozumiem z treści prototyp ma CRI ponad 90, szał, NICHIA już w styczniu pokazała diody z CRI ~ 95 - Optisolis. Cennik będzie i tak na start dość wysoki, patenty, reklamy itp. 

Na chwilę obecną Cree/NICHIA to liderzy i mają naprawdę potężne diody. COB-y dostępne u nas też są bardzo dobre (te markowe w hurtowniach elektronicznych np. TME, a nie z Chin). Ponad to powyższe teksty wsadził bym między bajki. Li-Ion-y już bodaj od ponad 10 lat mają być zamienione przez następce którego nie widać. Czasem też wspominają o tym że ich pojemność znacznie wzrośnie za jakiś czas. Jakiś, czyli bliżej nie ustalony. Co chwila są ochy i achy, ale konkretów brak.

Popieram  w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W lidlu pojawiły się zestawy lampek led za 30zł. Przód z odcięciem, wydaję mi się że siedzi tam dioda pokroju XP-E. Barwa światła zimna, ale nie trupio blada. Świeci całkiem nieźle, nie testowałem jeszcze podczas jazdy. Najgorsze, że nie wiem jak rozebrać lampkę, zobaczyłbym co siedzi w  środku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja swoje problemy z oświetleniem już rozwiązałem, dzisiaj przyszła mi zamówiona lampka przednia Kross Turismo Sport i naprawdę nic więcej mi nie trzeba. Byłem wieczorem na działce i nieodparte wrażenie jakbym jechał samochodem na światłach mijania. Naprawdę nie spodziewałem się takiego efektu, znakomicie skierowana smuga światła zająca poczucie komfortu jazdy, a wszystko dzięki pojedynczej led Cree XPE2 R3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem zupełnie nieogarnięty w temacie oświetlenia. Chciałbym kupić lampkę tylko na przód za max 50zl. Na gearbest można wyrwać za tyle convoy S2, ale nie wiem czy to będzie dobry wybór. W ogóle nie jeżdżę po lesie tylko pozamiejskie drogi asfaltowe i mam wątpliwości co do oślepiania kierowców i czasu świecenia convoy'a. Nie wiem, czy nie lepszym wyborem byłby np taki zestaw z lidla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucafabbro Convoy jest maglowany tutaj do znudzenia, poza tym na samej latarce się nie kończy, poczytaj mój wpis o zestawie na start https://diodek.pl/convoy-s2-jako-idealna-latarka-kompletujemy-zestaw-na-start/ Oślepianie to mit, wystarczy dobrze ustawić latarkę. 

Ta z lidla mocą się nie będzie umywać do Convoya, nie ta liga, nie ten sprzęt (latarka vs lampka). Nawiązując raz jeszcze do Lidla, moc tej aktualnej to trochę śmiech - 50 luxów. Ale zależy co komu potrzeba. Pytanie jak szeroko świeci itp. Zestawy rok czy dwa wcześniej miały 200 lumenów i były całkiem przyzwoite. Widziałem w akcji.

@mihau000 Osobiście obstawiałbym powerleda / COB niż coś z Cree. Przy tak niskim prądzie jaki tam leci szkoda pakować XP-E. Chyba że mają gest ;)

Przy okazji tematu przypominam się że jak ktoś ma ten zestaw, i jest z Łodzi, proponuję ustawkę i porównanie z Convoyem. Będzie co wrzucić na forum dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Zrobisz jakieś zdjęcia? Parametry wyglądają nieźle. Ciekawe byłoby porównanie z innymi podobnymi lampkami np. Xanesem sfl01 czy spanninga axendo.

Jutro (czyli dzisiaj :) ) mam nockę w pracy, zrobię zdjęcia w miarę dokładne i podrzucę link, mamy w pracy rozległy pusty parking, postaram się zrobić, zanim włączę lampy - aparat mam 20,1 Mpx, powinno pokazać prawidłowo, lampka ma odcięcie, zrobię oba tryby - to stosunkowo nowy model Kross'a, jeszcze nie widziałem nigdzie ocen, cena ok  - 60,00 do 80,00 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucafabbro oślepianie to nie mit, jeśli rzeczywiście jeździsz tylko po drogach to lepiej kupić lampkę z odcięciem. Problem jest taki, że o ile lampek bez odcięcia do wyboru jest mnóstwo, to z odcięciem znacznie mniej. Alternatywnie convoy (lub podobna) ale z ręcznie dorobionym daszkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dziubek napisał:

moc tej aktualnej to trochę śmiech - 50 luxów. Ale zależy co komu potrzeba. Pytanie jak szeroko świeci itp. Zestawy rok czy dwa wcześniej miały 200 lumenów i były całkiem przyzwoite.

50 lux to całkiem sporo, kwestia jak jest rozłożone, czy to tylko mała jasna plamka, czy szeroko i równomiernie.
Tak samo 200lm może być różnie skierowane i dać inne efekty.
No i nie mieszałbym porównywania z różnymi jednostkami, bo z 200lm możesz zrobić 20lux jak i 200lux, kwestia skupienia światła.

11 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Parametry wyglądają nieźle

Opis na stronie Krossa jest po prostu śmieszny. " Technologia Power Energy Saver Control łamie Prawo Zachowania Materii"
Co zasługuje na uznanie, to wydajność lampki. Deklarują 130lm i 8h pracy. 3xAAA to 3,6-4,5Wh (akumulatorki 1,2V, baterie 1,5V, przyjąłem pojemność 1Ah) co daje jakieś 0,45-0,56W co daje 230-280lm/W - szacun (producent podaje 130lm/W przy 1W, wątpię, żeby przy połowie prądu wydajność zwiększyła się dwukrotnie).

Także jakieś prawa łamią ale raczej solidnej matematyki i etyki niż fizyki ;)

Zdjęcia chętnie zobaczę jak im wyszedł rozkład światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zekker napisał:

50 lux to całkiem sporo, kwestia jak jest rozłożone, czy to tylko mała jasna plamka, czy szeroko i równomiernie.
Tak samo 200lm może być różnie skierowane i dać inne efekty.
No i nie mieszałbym porównywania z różnymi jednostkami, bo z 200lm możesz zrobić 20lux jak i 200lux, kwestia skupienia światła.

Opis na stronie Krossa jest po prostu śmieszny. " Technologia Power Energy Saver Control łamie Prawo Zachowania Materii"
Co zasługuje na uznanie, to wydajność lampki. Deklarują 130lm i 8h pracy. 3xAAA to 3,6-4,5Wh (akumulatorki 1,2V, baterie 1,5V, przyjąłem pojemność 1Ah) co daje jakieś 0,45-0,56W co daje 230-280lm/W - szacun (producent podaje 130lm/W przy 1W, wątpię, żeby przy połowie prądu wydajność zwiększyła się dwukrotnie).

Także jakieś prawa łamią ale raczej solidnej matematyki i etyki niż fizyki ;)

Zdjęcia chętnie zobaczę jak im wyszedł rozkład światła.

Myślę, że dzisiaj zobaczysz, około 21.00 :) . Zasilanie lampki u mnie to Panasonic Enelope Pro 3xAAA (3x930 mAH)

Edytowane przez komandos65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...