Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

XP-G3 masz cały wachlarz http://www.cree.com/led-components/media/documents/dsXPG3.pdf

 

Co do XANES SFL 02, widziałem tylko jedną jej wersję.


 

 

gdzieś przeczytałem, że górna pokrywa jest z aluminium, możesz to potwierdzić
 

 

Tak. Jest z jakiegoś tworzywa metalowego. Grubsze aluminium, albo metal. A to dlatego że pełni rolę radiatora jak się dobrze przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-ii-2-x-cree-xml-t6-z-akumulatorem-i-ladowarka-prox,531924.html

 

co sądzicie na temat tego wynalazku? Da radę zarówno w miasto, jak i leśne przejażdżki? Chyba że jest coś ciekawszego do okolic 200 złotych?

Zależy mi na czasie, więc Convoye z Chin i inne tego typu wypadają - proszę mieć to na uwadze przy ewentualnych innych propozycjach :)

 

dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz szybko i sprawnie modowanego convoy'a z Polski, jak Ci na czasie zależy ;).

Tylko ze to są dwie różne lampki.

Convoy w lesie żeby dobrze świecił to musi być na full - max 1h poświeci.

Ta lampka z centrumrowerowe świeci zupełnie inaczej. Strumień światła alej jest bardziej skupiony i nawet na średnim trybie powinna dalej świecić niz convoy.

Mam solarstorm x2 oraz convoy s2+ oraz c8.

Solarstorm i c8 na xml2 świecą podobnie.

W S2+ swiatlo jest marnowane bo wali mocno na boki i w gore. Mi nie odpowiada. Ale jako lampka na spacer jest ok.

Na rower s2+ zamontowana na kasku i w trybie full tez jest ok. Na kierownicy nie wykorzystuje się jej potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jezdze po lesie błocie itd.

 

No właśnie.

C8 to wąski strumień,fajny na szosę,widać daleko,ale i tak przydaje się coś pod koła.

Po lesie przydaje się coś szerokiego,dlatego ludzie jeszcze dodatkowo stosują kolimatory.

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy po lesie,bez szerokiego światła pod kołami,chyba,że w tempie emeryckim. 

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

C8 to wąski strumień,fajny na szosę,widać daleko,ale i tak przydaje się coś pod koła.

Po lesie przydaje się coś szerokiego,dlatego ludzie jeszcze dodatkowo stosują kolimatory.

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy po lesie,bez szerokiego światła pod kołami,chyba,że w tempie emeryckim.

No to ja mam odwrotnie. Mam w dupie co jest po bokach. Ważne co z przodu i to jak najdalej żeby się nie wpierdzielić w jakiś syf a jeżdżę szybko. Tylko ze c8 różnią się miedzy sobą. Ja mam na xml2. Z tego co słyszałem na xpl strumień jest mega wąski.

Na xml2 porównywalny z solarstrom.x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-ii-2-x-cree-xml-t6-z-akumulatorem-i-ladowarka-prox,531924.html

 

co sądzicie na temat tego wynalazku? Da radę zarówno w miasto, jak i leśne przejażdżki? Chyba że jest coś ciekawszego do okolic 200 złotych?

Na miasto zdecydowanie za mocna, nawet jeżeli deklaracje producenta są dwukrotnie zawyżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam C8 i to szperacz jest. Też zapierniczam zdrowo i bardzo ale to bardzo ważne dla mnie jest nie tylko to co w dali przed rowerem ale tez i to co obok i dosłownie pod kołem się znajduje. Dlatego mam dwa S2, jeden ref a drugi z kolimatorem. Miałem okazję dokonać eksperymentu z C8 na kierownicy i kompletnie mi takie skupienie by nie odpowiadało. Ja wolę równomierny dywanik ze światła, obie lampki ustawione nisko, ref daje na te dobre kilka metrów przed koło a kolimator daje od pobocza do pobocza jednocześnie niwelując różnicę w jasności między spotem a spillem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem lampkę Matronic Walle na tył - na pierwszy rzut oka jest nieźle wykonana, a światło ... siekiera  :woot: nie spodziewałem się, aż tak mocnego, choć dla mnie to plus.
Pytanie do osób, które mają tą lampkę - czy z czasem od wymiany baterii nie połamała wam się? Bo mam wrażenie, że jest tak mocno spasowana, że po jakimś czasie to pęknie przy wymianie  :icon_confused:  dodatku podczas użytkowania na pewno wpływ będą miały warunki atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarstorm i c8 na xml2 świecą podobnie.

 

 

Poproszę fotę, bo nie wierzę  :devil:

 

 

 

Z tego co słyszałem na xpl strumień jest mega wąski.

 

 

Nie do końca. XPL jest w dwóch wersjach, HD i HI. Ta która świeci bardzo wąsko, to wersja HI, jest pozbawiona soczewki. W c8 praktycznie nie występuje wersja XPL HD.

 

 

 

Nie wiem za co mactronic się tak ceni ?

 

 

Pewnie nazwa (marka) robi swoje. Chińskie klony też dają radę. Ostatnio widziałem jeden z klonów marki Falcon Eye za 21 zł. Też nie rozumiem sensu dopłacania do oryginału, ale o gustach się nie dyskutuje ;)

 

EDIT :

 

Jak tam chłopaki z XANES-em ? Bo ja mam kolejną sztukę i wpadka po całości. Już nie wiem co sądzić o tej marce  :icon_confused:

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up przynajmniej cos dostales. U mnie lampka zwiedza swiat. Ostatnio byla w Turcji ;)

 

2017-10-20 19:09 The item information was created by the seller.

2017-10-28 05:07 Despatched from yanwen sorting center.

2017-11-02 02:16 Origin Item departed from origin

2017-11-03 09:13 İSTANBUL(AVR) - BAŞAKŞEHİR Accepted

2017-11-03 10:24 Turkey The item was forwarded to the destination country (Otb)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety czujnik szwankuje. Tym razem padło na czujnik światła. O ile we wcześniej omawianym modelu działał dobrze, tyle że się wyłączała, tak teraz miałem dyskotekę że hej. Działała albo niedziałała wcale. Za każdym razem gdy przejechałem koło latarni gasła całkowicie. Możecie sobie wyobrazić jak to wyglądało jak jechałem po ścieżce dla rowerów w mieście. Jedna wielka komedia. Działa, niedziała, działa... Oczywiście to jest inny model. Jak wydawała mi się ta marka sensowna, tak teraz wątpię w nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy przejechałem koło latarni gasła całkowicie. Możecie sobie wyobrazić jak to wyglądało jak jechałem po ścieżce dla rowerów w mieście.

Może zalepić czujnik kawałkiem cienkiej taśmy biurowej mlecznej, żeby reagował tylko na silne światło...Czekam na swoją, mam nadzieję że w tym roku dojdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...