Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Serio pytasz? Bierz i nie zastanawiaj się. W tej cenie nie ma alternatyw. Tyle w że to zimna dioda, pamiętaj.

 

EDIT :

Ulepszona wersja za 16 dolarów. Jak ktoś lubi te świecidełka to chapać, bo jest okazja ! http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_641210.html

 

Co tam nowego w tym modelu znajdziecie w moim wpisie https://diodek.pl/srebrny-convoy-s2-nowa-jakosc-latarek-convoy-serii-s2/

 

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ostatnich stron i chciałem się zapytać, czy ta latarka:

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_641210.html?wid=21

w wersji V2 -1A (ta najtańsza za 57 zł)

+ ten kolimator

http://www.leddna.com/20mm-elliptical-spot-lens-optic-20-x60-for-cree-xhp50-xml2-xm-l-led/

Będą dobre dla kogoś kto jeździ głównie po mieście?

Jak będzie wyglądała sytuacja kiedy częściowo będę się przemieszczał po alejkach w parku - jakiś inny kolimator? Jak ten standardowy - sprawdzi się w tej sytuacji (w parku), czy lepiej dokupić jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przeczytałem masę stron wątku, osobne strony o convoy s2+ i mam taki syf w głowie, że para leci z uszu.

 

Nie znam się na modach, sam ich nie zrobię, nie wiem, które rzeczywiście beda mi potrzebne. Mocno zglupialem.

 

Potrzebuję lampki do roweru, która 80% czasu ma byc jedynie światłem w mieście - żeby bylo mnie widać, 20% ma świecić w terenie i musi świecić mocno.

Convoy. Wiem.

Czy ktoś może pomóc mi w ogarnieciu tej latarki w konfiguracji, która będzie dla mnie dobra? Ważne żeby byl jakis bardzo oszczędny tryb do oświetlonego miasta. Mody tylko te realnie potrzebne.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wiktorgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie mi twoje materiały pomogły ;)

Powiedz mi, czy nowszy, srebrny convoy wymaga zmiany na noctigon czy zastosowane w nim podłoże jest w zupełności wystarczające?

 

Czy wymaga jakiegoś dodatkowego uszczelniania, czy deszcz wytrzyma bez problemu?

 

Czy dodanie kilomatora to trudny zabieg?

 

I jak wygląda tam kwestia sterownika?

 

Zastanawiam się czy brać nowsza wersję i dodać do niej tylko kilomator. Czy starsza wersję i zlecac komus modyfikacje

Edytowane przez wiktorgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz doczytałem, chodziło mi o dostępne tryby.

Myślisz, że można śmiało kupować starszą wersję i nie trzeba jej modowac żeby posłużyła?

Przy jakich zastosowaniach warto dopłacić do nowszej wersji?

 

Sterownik nanjg to jakis customowy sterownik? Bo ktos z forum oferuje latarki z nim.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanjang to najprostszy i najzwyklejszy sterownik jaki jest, do tego skandalicznie tani. To na jego bazie powstaje masa pomodzonych projektów.

 

Generalnie wystarczą Ci tryby 5-40-100. 5% jako pozycja do miasta będzie super, 40% to około 1A w diodę przy sterowniku 2,8A. A to już spoko ilość światła do normalnej jazdy. No a na szpanowanie i śmiganie w terenie masz 100%.

 

 

Sterowniki z bajerami dadzą CI tyle, że nie będziesz skazany na te konkretnie trzy tryby a będziesz mógł dobrać sobie bardziej precyzyjniej dokładnie to, czego potrzebujesz. Ja np zaczynałem od trybów 1-10-32-100 a ostatecznie od dawien dawna zostałem na 10-25-32-100.

 

No a teraz kwestia modów... Ziarnko do ziarnka i robi się potworek. Szybka akrylowa jest tandetna i obcina kilka % strumienia światła wychodzącego z latarki. Odważni piszą nawet czasem o 10% straty. Dioda im chłodniejsza tym więcej generuje strumienia światła. Sprężynka jest długa i stawia opór, wypada ją zmostkować aby nie było spadku napięcia na włączniku. Gwinty jak przesmarujesz pastą termoprzewodzącą to lepiej będzie odprowadzane ciepło z głowicy. No i się okazuje, że dwa, pozornie identycznie skonfigurowane i wyglądające Convoye świecą całkowicie inaczej. Jeden mocno, a drugi tak mocno, że ludziom kaski zrywa jak się chwalisz swoim światełkiem.

 

Moja rada: kup raz a dobrze. Ja jestem tak zauroczony potęgą współczesnych latarek, że jak tylko założyłem pierwszego to od razu zamówiłem drugiego, z kolimatorem dla równomierniejszego rozkładu światła. A do domowego słownika weszło nowe określenie, jak idę na rower wieczorem to nie idę na rower tylko idę "poświecić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nowsza wersja widziałem, że ma miedziane podłoże więc jeden mod odpada - trzeba jeszcze smarowac pasta?

Ma tez chyba lepsza szybke (nie OP). Do tego lepsze przewody, kolejny mod odpada.

 

W chwili obecnej nowsza wersja ze starym sterownikiem (nie wiem czemu nie ma z nowym?) kosztuje 16 usd. Gdyby kupić do tego kilomator za niecalego dolara to za niespełna 17 usd nie mam prawie kompletnej lampki?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie wszystko ogarnąłem.

 

Wydaje mi się, że nowa, srebrna wersja z racji zmian, które producent wprowadził jest dobrym wyjściem, szczególnie jeśli samemu się nie potrafi modowac i chce mieć w miarę uniwersalna Latarkę. Dioda zimna - najtańsza.

 

Do tego kolimator rowerowy, ładowarka, uchwyt obrotowy i powinno być ok, nawet z podstawowymi trybami sterownika fabrycznego.

 

Ciekawi mnie tylko jak bardzo to podswietlenie guzika rozladowuje baterie jak latarka lezy w szafie?

 

Kto za, kto przeciw? ;)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wiktorgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka akrylowa jest tandetna i obcina kilka % strumienia światła wychodzącego z latarki.

 

A ja sądzę że jest odwrotnie, akrylówka ma 98% przepuszczalności. O której szybce Ty mówisz konkretnie ? Bo domyślnie Convoy ma same szkła.

 

Convoy nie robi latarek z takimi zaawansowanymi sterownikami.

 

Czy ja wiem, 12 grup i 55 trybów to mało zaawansowany sterownik ? Jak na fabryczny, to jest niezły. Przynajmniej moim zdaniem. Porównywać go do zrobionych przez fanów nie ma co, nie ta liga, ale między Bogiem a prawdą, właśnie prostota w użytkowaniu jest jednym z niepodważalnych plusów tych latarek. Ludzie kupują rozbudowane drivery, a raptem 5% z nich może je w pełni wykorzysta. Reszta osób, po wstępnej konfiguracji, używa raptem kilka trybów, a nie rzadko kończy się na używaniu jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sterownik, trybów ma tyle ale żeby były jakieś sensowne te moce to kupa małych trybów, brak zabezpieczenia termicznego.

 

@wiktorgu

Bo ten nowszy FX jest w niektórych C8 a nie dają chyba do S2+. Ewentualnie może te kolorowe dostały ale nie interesowały mnie akurat te kolorowe. Na rower raczej nie brałbym wersji z xpl hi diodą, myślę że normalne soczewki lepszy rozkład będzie nawet mimo kolimatora.

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xpl-hi to bardzo skupiona dioda na długie światło ewentualnie, a kolimatora nie zakładałem do nich bo to się mija z celem. Ta dioda też jest mniejsza niż XML2 i kolimator będzie między diodą luźno i może być problem z ustawieniem na środku przy skręcaniu, chyba że się bawić w jakieś podkładki albo klejenie.

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...