Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takiej lampce Mactronica?:

 

http://www.mactronic.pl/pl/products/lampy_rowerowe/2815/lampa_rowerowa_tylna_mickey_2_x_05w_led/9119.html

 

Potrzebuję lampki tylnej o porządnej widzialności (jako druga na tył do roweru trekkingowego).

Pierwszą lampkę zasłania mi fotelik rowerowy.

Martwi mnie tylko trochę ta deklarowana "bryzgoszczelność"... a nie "wodoszczelność". 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość łożysk dostępnych jest bryzgoszczelna a nie wodoszczelna, i potrafią działać latami bez problemów.

 

Skrzynki telekomunikacyjne i teletechniczne, tez nie są wodoszczelne a funkcjonują bez problemu podczas opadów deszczu.

 

Nie potrzebna ci lampka wodoszczelna, bo z nią nie nurkujesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie,

 

Po rozmowie z Dariuszem, którego polecacie zestaw wyszedł mnie ok. 230 zł za convoya z ładowarka itp. Nie ukrywam że dla osoby, która będzie jeździła tylko po mieście i w dodatku sporadycznie to duża kwota. Znalazłem taki zestaw, Co Wy na to?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6724516050

 

Pozdrawiam,

Pioter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zestaw, Co Wy na to? Latarka CONVOY S2+ Ogniwo+ ładowa.+ uchwyt+ lampka (6724516050) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

ogniwo 10800mAh - HA HA HA, trochę wstyd coś takiego napisać - ale chińczycy mogą też napisać, że ma 100Ah i z 3 takich (szeregowo będzie akurat 12V) można odpalać Passata 1,9TDI :) 

Czyli podsumowując - Convoy jak Convoy - chociaż nie wiadomo co za dioda tam siedzi i jaki sterownik, a reszta według mnie to szmelc (ładowarka też najpodlejsza jaka istnieje)

 

Poszukaj lepiej - są tam (na Alle..) sensowne zestawy na rower, i to z ładowarką.

Ja bym unikał wszelkich ogniw z nazwą "ultrafire"  - bo zazwyczaj jest to wielka ściema z pojemnością - Kiedyś sprawdzałem takiego niebieskiego Ultrafire 3000mAh - miał ... 1100mAh i to sprawdzane prądem 0,5A - a w latarkach mamy przy pełnej mocy 2 lub blisko 3 A....

no i każde z napisem >3500mAh to wg mnie też ściema. 

 

Edytowane przez mageek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zatkała pojemność tego ogniwa. Ludziom wciskają taki sh*t a później lament że miała tydzień świecić a po 20 minutach def. Te 230 to faktycznie żeś se panie kombinację wybrał u Dariusza. A skoro będziesz jeździł tylko po mieście i to sporadycznie to po co Tobie taka latara? Kup sobie jakąś małą lampkę rowerową na paluszki żeby tylko Ciebie widzieli, do sporadycznej jazdy w oświetlonym mieście w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Latarka nie jest modyfikowana, ogniwo o pojemności z kosmosu, ładowarka wątpliwej jakości a lampka tył, to już rzecz gustu. Ja nie lubię takich bajerów :)

 

 

Serwis- Wszystkie sprzedawane przedmioty objęte są gwarancją producenta, realizowaną przez naszą firmę.

 

Czyli jak nawali to odsyłasz do nich, oni do Chin i czekasz Bóg wie ile. Chociaż nie bardzo rozumiem to stwierdzenie bo wg. allegro to osoba fizyczna, nie firma. Danych firmowych też żadnych nie widzę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na ebay, 125 funtów + 6 funtów przesyłka.

600zł za lampkę ? Jedna gleba przez kierownicę i można się pozbyć drogiej lampki.

Nie zaglądam Ci do portfela i proszę byś Ty nie zaglądał do mojego. :)

 

Aukcje z eBay'a dotyczą wersji na rynek brytyjski. Inna wtyczka i nie wiem jak z gwarancją i serwisem. Teraz miałem lampkę Lezyne. 19 stycznia oddałem do naprawy gwarancyjnej i do dziś lampka nie jest naprawiona. Ponoć została wysłana do Stanów Zjednoczonych czy tam jakieś części zostały wysłane z drugiego końca świata do Polski i dotrzeć nie mogą. Nie wiem. Wiem, że potrzebuję lampkę, która sieci długo, jasno i ma dobry snop światła (nie świeci w punkt jak latarka).

 

Rozważam Cateye Volt1200, bardziej jestem skłonny kupić Fenixa BC30, ale ten Moon to jest mój ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś różnice pomiędzy tymi dwoma Convoy S2 ? Zakupiłem rower Lazaro Integral V2 i szukam lampek. Cykl mieszany - miasto/parki.

Wpadła mi w oko Convoy S2+ / S2. Jakieś różnice ? Które są ok, a których unikać ? Po czym poznać czy to podróbka ?

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html?wid=21

http://www.banggood.com/Convoy-S2-7135+4-2Groups-3-Or-5-Modes-LED-Flashlight-p-909336.html?currency=PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodów zazwyczaj nie warto - bo sie okazuje że wychodzi drożej z kodem niż bez ... ale zawsze możesz sprawdzić przed zapłaceniem - i wszystko bedzie jasne.
uchwyt trzeba oddzielnie kupić (też są na GB).
S5 nigdy nie miałem, elektrycznie pewnie się nie różni, ale może inaczej świecić - inny odbłyśnik może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest wytrzymała? ;)

Może, w testach typu : zrzuć komórkę z 1 metra ;)

 

Nie zaglądam Ci do portfela i proszę byś Ty nie zaglądał do mojego. :)

 

 

Mnie twój portfel nie interesuje.

Nie widzę sensu zakupu lampki za 600zł, za mniejsze pieniądze osiągnie się lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu zakupu lampki za 600zł, za mniejsze pieniądze osiągnie się lepszy efekt.

 

 

Ludzie kupują rower w cenie samochodu i dla wielu też nie jest to zrozumiałe. Można kupić tańszy sprzęt, ale jak go stać na lepszy, i taki chce, niech kupuje. Kto bogatemu zabroni ? ;)

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie twój portfel nie interesuje.

Nie widzę sensu zakupu lampki za 600zł, za mniejsze pieniądze osiągnie się lepszy efekt.

Super, cieszymy się razem z Tobą, ale nie każdy lubi jeździć z dwoma chińskimi latarkami* na kierownicy.

 

*latarka nie służy do oświetlenia drogi rowerowej i nie ma wyglądu lampki rowerowej.

 

 

 

Super, cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latarka nie służy do oświetlenia drogi rowerowej

 A gdzie znajduje się taki zapis ? Bo idąc w tą stronę to dywan powinien leżeć, a na wschodzie od nas wieszają go na ścianach, i co ? Zabroni im ktoś ?

 

Bywają "dedykowane" lampki na rower które są wielkie, paskudne i drogie ale mimo to znajdują chętnych. Latarka wygląda tutaj o wiele lepiej moim zdaniem. Zaczepiamy się tutaj już o gusta i nie będę wchodził w ten temat, każdy wybierze coś dla siebie. Druga sprawa o czym pisałem wcześniej, nie dajmy się zwariować "jedynej i słusznej" lampce na rower. Naprawdę jest z czego wybierać w ofertach w sieci. Jeden zadowoli się lampką za 5 zł a drugi kupi za 600. I każdy zadowolony będzie.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...