Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że nie.

Punkt widzenia z poziomu kierowcy zawodowego.

Wojny wywoływać nie będę.

Ale jednak chciałbym usłyszeć dlaczego tak uważasz. Też jeżdżę samochodem i jak miga to wiem, że raczej na pewno napotkam rowerzystę. I bardziej zwraca moją uwagę. To moje zdanie i rozumiem, że ktoś może się nie zgodzić ;-)

 

..

Edytowane przez hanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie.

Punkt widzenia z poziomu kierowcy zawodowego.

Wojny wywoływać nie będę.

Nie chodzi o wojne, ale o konkretne argumenty. Ja jestem kierowca -amatorem, ale wiem, ze z daleka mrugajace swiatelko szybciej zobacze niz ciagle. Szczegolnie w natloku innych (czesto mocniejszych) swiatel. Dlarego sam jezdze po miescie z mrugajacymi lampkami (i nie mowie tu o potoku swiatla z modowanych convoy'ow tylko zwyklej lampce na kierownice).

Masz duzo wiecej doswiadczenia, wiec wiekszosc podejdzie do Twoich argumentow z szacunkiem (nawet jesli sie z nimi nie zgodza).

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze z daleka mrugajace swiatelko szybciej zobacze niz ciagle.
 

Ludzkie oko nie ma kontaktu z migającymi źródłami światła w naturze, nie jest do tego przystosowane. 

Ludzkie oko meczy się przy migającym źródle światła, migające źródło światła szybciej oślepi człowieka niż źródło światła które nie miga.

Przykład: producenci telewizorów prześcigają się w częstotliwości odświeżania ekranu, tak samo było w przypadku monitorów lampowych.

 

Szczegolnie w natloku innych (czesto mocniejszych) swiatel.

Które lampki na choince łatwiej policzyć ? Te co świecą czy te co migają ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rowerzysta :

Migające TYLKO I WYŁĄCZNIE z tyłu. Na przodzie nigdy. A za strobo na froncie to już powinni karać. Najgorsze że co mijam "migaczy" to 1/2 osiołków ma światła na przodzie skierowane na wprost ! Nie schyli, bo po co. Później jak jedzie taki delikwent to naprawdę potrafi innych oślepić (ze "stałym" światłem też się trafiają agenci w mieście, ale to już inny temat). Pomijam tutaj gdy ktoś na przodzie świeci migającym światłem bo aku siada, ale to pojedyncze przypadki.

 

Jako kierowca :

Daj Bóg by cokolwiek miał. XXI wiek a lampka, nawet najprostsza, najmniejsza byle świecąca, to dla niektórych wynalazek. Migania tak czy siak nie popieram.

 

Oczywiście wykluczam tutaj migające światła w przypadku dzieciaków, ale ich raczej późnym wieczorem się nie mija na mieście :)

 

To tak z grubsza co ja o tym sądzę i jakie jest moje zdanie na ten temat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzkie oko nie ma kontaktu z migającymi źródłami światła w naturze, nie jest do tego przystosowane. 

Ludzkie oko meczy się przy migającym źródle światła, migające źródło światła szybciej oślepi człowieka niż źródło światła które nie miga.

Przykład: producenci telewizorów prześcigają się w częstotliwości odświeżania ekranu, tak samo było w przypadku monitorów lampowych.

 

Które lampki na choince łatwiej policzyć ? Te co świecą czy te co migają ?

 

Tylna lapka nie jest po to by ją podziwiac, jej wyraz, koloryt, głąbię barw godzinami itp. Tylko by zwrócić na nas uwagę i ostrzec. W naturze taa, własnie spokojny obraz, bez drażnienia bodźcami uspokaja i osłabia czujność. Rzeczy drażniace czy też "meczące" sa szybciej zauważalne. Negatywne bodźce szybciej i mocniej odbierane itp.

 

To będziemy liczyć ilu rowerzystów jedzie czy postaramy się nie rozjechać żadnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze taa, własnie spokojny obraz, bez drażnienia bodźcami uspokaja i osłabia czujność

 

Taaa, i z tego błogiego spokoju zwierzęta same padały pierwszym homo sapiens  pod nogi aby mogli je zjeść.

Inaczej ludzie by umarli z głodu.

Rzeczy drażniace czy też "meczące" sa szybciej zauważalne. Negatywne bodźce szybciej i mocniej odbierane itp.

 

No to proponuję wprowadzić montaż migających świateł w każdym rowerze, motocyklu, samochodzie, autobusie itd oraz pieszy z migającą lampą na czole aby był lepiej widoczny. Psy, koty i gołębie. Taki migający gołąb to lepiej będzie widoczny, nie nas.. na kurtkę bo go wcześniej wypatrzysz.

 

 

Też kiedyś myślałem że migające są lepsze, praktyka zawodowa szybko to zweryfikowała że to jednak mit.

Jałowa dyskusja. 

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie jałowa. ;)

 

Też jestem kierowca zawodowym. I ja akurat uważam że mrugające światła są lepiej zwracające uwagę. Denerwujące czasem ale zwracające uwagę. Dlatego m.in. Wszelkiej maści koguty i lampy ostrzegawcze mrugają a raczej błyskają a nie świecą światłem ciągłym.

 

 

Zwracam uwagę na to jak jeżdżą rowerzyści w Europie i jest to trochę lepiej rozwinięte jak u nas. O ile w PL często zdarza się nieoświetlony rowerzysta nawet w nocy :( to w EU przeważają oświetlone rowery nawet w dzień. W miastach to nawet chyba standard powoli się robi.

 

Ja osobiście również używam mrugających lamp pozycyjnych całą dobę z przodu i z tylu oraz po zmroku latarki Thrunite TN12 ze światłem ciągłym ( nie wyłączając mrugającej pozycyjnej z przodu).

 

Dla mnie jak jadę czy to ciężarówką, osobówka czy nawet motocyklem to mrugająca lampa to oznaka roweru i mobilizuje do zachowania szczególnej ostrożności.

Edytowane przez Przemcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I ja akurat uważam że mrugające światła są lepiej zwracające uwagę. Denerwujące czasem ale zwracające uwagę.
\

No właśnie a co z resztą ?

Instynktownie zwraca uwagę na migające, nie dostrzegając mniej oświetlonych użytkowników, zwłaszcza na linii światło/cień. Ludzkie oko jest zawodne pod wieloma względami, nie jest dostosowane to takiego światła.

 

 

 

Wszelkiej maści koguty i lampy ostrzegawcze mrugają a raczej błyskają a nie świecą światłem ciągłym.

I w takim przypadku wszyscy zwalniają i robią miejsce dla pojazdu uprzywilejowanego, skupiają uwagę na tym pojeździe, jednocześnie tracą koncentrację co się dzieje na chodniku.

Rowerzysta jest zwykłym użytkownikiem ruchu drogowego.

 

Jałowa dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby było tak jak mówisz to kierunkowskazy we wszystkich pojazdach również by się świeciły a nie mrugały.

Jakby tak było jak mówisz to światła pozycyjne wszystkich pojazdów zamiast świecić migałyby .

 

Jałowa dyskusja, tak samo jak świecenie w korku w 30 stopniowym upale, jałowe nic pozytywnego nie wnosi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie i Panowie,

 

Walle 1. Ile czasu Wam świeci w trybie ciągłym? U mnie 4h na eneloopkach i już zaczyna świecić "na pół gwizdka", akku w chwil kilka w ładowarce na discharge zaczynają się ładować. Wg ładowarki mają ponad 700mAh więc zdrowe są. Sprawdzałem na kilku kompletach akumulatorków i wynik jest powtarzalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś na przód 700-800lumenów.

Moon lx-760

http://www.moon-sport.com/product-detail.php?id=140

 

Cataeye Volt800

http://www.cateye.com/intl/products/detail/HL-EL471RC/

 

Bontrager Ion 700 R

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-rowerowe/lampki-rowerowe/bontrager-ion-700-r/p/10945/

 

Za lx 760 przemawia cena ok. 300zł i najdłuższy czas pracy w trybie maksymalnym+włącznik zmiany trybów pracy na przewodzie który można umieścić w dowolnym miejscu.

Dwie następnie propozycje to już ok 400zł.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie latarkę Convoy S2+ lub S2  i będziesz zadowolony. Temat wałkowany tutaj już chyba ze 100x. Wystarczy poszperać. Cena o wiele mniejsza niż 300 zł (nawet wersja podrasowana przez specjalistę), a świecić będzie o wiele lepiej niż lampki podane przez Ciebie. Dla tych co nie chcą samemu szukać info. powstał spoko wpis o tym światełku: http://www.1enduro.pl/convoy-s2-plus-latarka-na-rower/

 

Pozdro

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym ta różnica dla Ciebie polega?  Chodzi o logo firmy? Dla mnie lampki, które podałeś powyżej to również latarki tylko, że z firmowym uchwytem oraz z o wiele gorszą specyfikacją niż Convoy'e. Jedno i drugie chińszczyzna, tylko jedno sprzedawane 3x drożej, a drugie normalnie i porządnie wykonane.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w większości po mieście, ale czasem zdarza się i las, nie oświetlone drogi. Chcę mieć pełen zakres, od 150 gdzie będę używał w mieście czy trybu opisującego po 700 w lesie. Chcę mieć gwarancję i żeby to jakoś wyglądało na kierownicy.

Nie mówię, że Convoy to zła opcja dla kogoś kto jeździ w większości po lesie, ale dla siebie tego nie widzę.

Zacny zestaw, aż łzę urodziłem ze względu na sentyment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W convoyach możesz mieć programowalne sterowniki, kilkanaście trybów do wyboru od ułamków % po 100% mocy i sam sobie wybierasz jakie tryby Ciebie interesują.

 

Po drugie jakość wykonania jest doskonała, to są bardzo dobre produkty.

 

 

Zrozumiałbym, gdybyś chciał mieć odcięcie, czyli spełniać normę stvzo - wtedy Ą Ę, doradzimy lampkę rowerową. Ale skoro nie masz takiego kryterium to nie chcesz lampki z najlepszym współczynnikiem ilości światła do ceny? Dla mnie niezrozumiałe, bo za 300pln to kupiłem dwa S2, jeden z kolimatorem i w mieście - owszem, 10% czy czasem 18% sobie latam. Ale jak wyjadę poza miasto, w teren czy inny lat i włączę w obu 100%... Oj, nie raz i nie dwa byłem odpytywany coż to za cudeńka mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam convoya, zakupiłem dwa lata temu modyfikowaną na swiatelka.pl z kolimatorem 60x30 dla szerokiego rozkładu snopa światła i jest świetna, każda dziura na polnych drogach widoczna jak na dłoni że światłem na 50%mocy, na ten sezon zamierzam dokupić jeszcze jedną tym razem bez kolimatora dla zasięgu bo ta jest dobra do niskich prędkości. I za nieco ponad 200 zł robi się zestaw z którym będzie miała problem nie jedna lampka za dwa razy większą kasę która na dodatek ma kabel i puszkę na zestaw baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po niedawnym zakupie roweru przyszło na zakup oświetlenia. Po przeczytaniu kilkunastu stron zamierzam zakupić convoy s2 tylko nie ukrywam, że nigdy nic nie kupowałem z Chin i raczej preferuje allegro. Co myślicie o tym zestawie? Warto?

 

http://allegro.pl/convoy-s2-latarka-na-rower-ogniwo-18650-uchwyt-i6552918088.html

 

Do tego muszę doliczyć ładowarkę ( koszt ok 40-50zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...