Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pozycyjnej lampki przedniej, gdzie najważniejszym parametrem będzie duża pojemność ogniwa i możliwość ładowania przez złącze usb-c. Moc światła jest sprawą drugorzędną, aczkolwiek chciałbym, zeby była ona widoczna z odległości ok. 100 m.

 

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho Pojemność ogniwa idzie w parze z oferowaną mocą lampki, oraz przekłada się na wielkość. Ciężko o samą pozycyjną z pojemnym ogniwem. Jak jest istotna jest wielkość lampki i jaki oczekiwany czas działania? Bo może wystarczy "latarkowa" na niskim trybie, np. Sigma Sport Buster 800, Prox Vesta 400, Prox Spika 1100 itp...

 

Edytowane przez saphrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka dla dziecka do popołudniowo-wieczornych powrotów ze szkoły. Jezdnia osiedlowa, oświetlona, ze znikomym ruchem samochodów. Ma być zwyczajnie widoczny z pewnej odległości.
A duże ogniwo po to, żeby nie musiał pamiętać o ładowaniu, albo raczej żebym ja :) nie musiał o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knog Blinder 200lm do wyboru modele z wyświetlanymi wzorami X, Square, Skull, Grid. Świetnie widoczna, łatwo odpinana i niewielka, więc w plecak łatwo schować i zapewne ucieszy dziecko wyświetlanymi wzorami. A co do pamiętania - łatwiej będzie wyrobić nawyk regularnego podpinania po szkole, niż raz na kilka dni ładować rozładowaną do zera.

edit: sorki pomyliłem z Knog Frogv3 ładowanie przez USB-C. Ta jest wpinana bezpośrednio w gniazdo typu A

Edytowane przez saphrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho

https://pl.aliexpress.com/item/1005004478329100.html?spm=a2g0o.productlist.main.87.19b88d2fH6IVvP&algo_pvid=bffeb122-d131-4794-9c0e-ab1ba91e6838&algo_exp_id=bffeb122-d131-4794-9c0e-ab1ba91e6838-43&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000029303248032"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!123.2!80.07!!!!!%402100b1a616689588244514037d0753!12000029303248032!sea&curPageLogUid=kBp3JiQClT9A

 

4 godziny temu, Mihau_ napisał:

oczywiście można, kupując w PL masz tę 2-letnią gwarancję co w przypadku lampek się jednak przydaje

no i nie czekasz na przesyłkę

Albo można mieć dwa komplety do dwóch rowerów, albo kupić na zapas. Niech każdy sam zdecyduje co mu lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakieś lampki w budżecie 100-150 zł, którą da radę zamontować do adaptera GoPro (mam QuadLocka z tym mocowaniem i podoba mi się jak wszystko jest ładnie w jednej linii :) ). Znalazłem jedynie co to Enfitnix Navi 800. Nie jeżdżę po lasach wieczorami, raczej zwykłą drogą i ścieżkami rowerowymi. Zależy mi po prostu aby być widocznym i poprawić swoje bezpieczeństwo, a jak będę gdzieś wracał po zmroku mógł dojechać komfortowo do domu. Wiadomo, że jak znajdzie się coś w niższym budżecie to nawet lepiej. :)

Montowanie coś jak na obrazku:

 

comment_1669134657178iyKBJhp83rIROio5lNj

Edytowane przez warmweather
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestawiasz taką lampkę bez odcięcia na ulicy świadomie w dół, nie ma problemu, a jak świecisz nią na tak jak do jazdy w terenie, walisz ludziom po oczach.

Ustaw rower w nocy z 10-15m przed jakimś murem, zaświeć i ustaw lampkę tak żeby widoczna góra wiązki nie była wyżej jak wys. zamocowanej lampki. I nagle wychodzi, że po takim zabiegu lampka świeci centralnie 5m przed koło... (przykładowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novsight za bardzo dobrą (mało znaną) lampkę z wyraźnym odcięciem, zasilaną na 18650, wprowadził nową, którą określa jako zamiennik. Cóż, w poprzedniej reflektor był zbudowany w kształcie skoczni narciarskiej, z diodą umieszczoną w obudowie z góry, świecącej na reflektor, nowa ma diodę na wprost. Na moją uwagę, że to żaden zastępnik, otrzymałem od producenta info, że dioda na wprost, ale specjalny system reflektorów zapobiega oślepianiu. Załączam zdjęcie od producenta dla bardziej obeznanych ode mnie z optyką, z prośbą o komentarz.

 

Ceny obu lampek na poziomie 35$/165 zł.

 

image.png

Edytowane przez xnx3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo: 

Moja Prox areo III dokonała żywota(upadła) i koniec nie świeci. Przekonałem się że jest jednorazowa, próba naprawy okazała się ostatnią rzeczą którą przeżyła (nierozbieralna) bez trwałych uszkodzeń. Podpowiedzcie co kupić żeby świeciło podobnie a można było np. wymienić ogniowo (baterię, akumulator) 

signal-2022-10-14-190918_002.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 16:10, Zbyszek.K napisał:

Pytanko bo: 

Moja Prox areo III dokonała żywota(upadła) i koniec nie świeci. Przekonałem się że jest jednorazowa, próba naprawy okazała się ostatnią rzeczą którą przeżyła (nierozbieralna) bez trwałych uszkodzeń. Podpowiedzcie co kupić żeby świeciło podobnie a można było np. wymienić ogniowo (baterię, akumulator) 

Lumintop B01, ale żeby kupić w sensownej cenie trzeba zamawiać u majfrenda.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 18:34, keltu napisał:

Lumintop B01, ale żeby kupić w sensownej cenie trzeba zamawiać u majfrenda.

Kupiłem z całe 112 zł 🤔 bez akumulatora. Czas dostawy 27 grudnia... w domu mam całą baterię 1850 po laptopie 🤔. Zobaczę ile z tego nadaje się do ponownego wykorzystania. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 18:12, Roballinho napisał:

Szukam czegoś pokroju Armyteka Elfa C1.ale o jakieś 5 dych tańszego.

Możecie coś podsunąć?

Sofirn SP40, Skilhunt H04 - do tego tuba 18350.

W dniu 28.11.2022 o 21:16, RabbitHood napisał:

Zaspamię wam trochę wątek, bo sam się nie znam na latarkach a tu sami fachmani z 170 stron!
Polećcie jakąś latarkę z dużym światłem do domu od mr Tonga z chin. Lepiej brać coś na AA czy ładowaną?

Co oznacza "dużym światłem" według Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...