Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dobry, poszukuję zestawu lampek p-t tak do 100-130 zł mogą być używane, często jeżdżę po lesie i po cywilizowanych drogach, więc przydało by się coś co by nie oślepiało kierowców. Mój starożytny Cateye niestety wyzionął ducha i teraz nie mam nic na przód a z tyłu mam bazarową lampkę za 5zł. Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ilość lumenów do podziału polecam też odjąć co nieco od pojemności akumulatora którą deklarują :) W zasadzie to nawet można podzielić wynik bo bzdet do potęgi piszą - "wbudowana jedna bateria 21700 10000MAH" (średnia pojemność takiego aku to ~ 5000mAh), tak więc tego... Dodatkowo temperatura barwowa 7500K to porażka, będzie tak zimna że pewnie wchodzi w niebieski odcień.

Podejrzewam że 250lm to mocno zniżony wynik i w szczycie osiągnie te 500-700, cudem może troszkę więcej przez bardzo krótki czas, zależnie jak tam rozwiązana jest sprawa prądu który idzie w diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rudkar napisał:

Też smigam po lesie nocą i miałem prox 350 tą malutką zamówiłem coś takiego: https://lampki-rowerowe.pl/lampki-rowerowe-przednie/75-uniwersalna-lampka-sygnalizacyjna-pomaranczowa.html

Dziś przyjdzie napiszę recenzję :)

Ten opis to jakiś bełkot, zapewne "przetłumaczony" za pomocą translatora. "FOX1200  profesjonalna lampka rowerowa dwie diody  LED  o mocy świecenia  1200lm . Polecenie wyboru w  ofercie , dzięki lampie świetnie oświetla drogę za kołem, wzroku w Dal lub obie te opcje na raz. Na ty ustawiasz tryb świecenia"

Jest też na Allegro https://allegro.pl/oferta/lampka-rowerowa-specter-fox-1200lm-power-bank-usb-12246720759.

Tu przynajmniej sprzedajacy zamieścił istotną informację o kształtowaniu strumienia światła, której brakło w pierwszym opisie.

obraz.png.c233513fc07e6cdf7bf89c458d4cda21.png

 

Zastanawiam sie, czy osoby pracujące w takich firmach jak ta pierwsza maja jakiekolwiek pojęcie o sprawach technicznych i angielskim czy tylko potrafią kopiować i wklejac oraz zajmowac się głupotami na Facebooku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zależy jak mocna, i czy ma być ładowana przez USB, czy wystarczą baterie (dłuższy czas pracy)...  Ja wychodzę z założenia, że na tył nie muszę mieć niewiadomo czego, tym bardziej, że używam głównie jesienią i zimą - dlatego wystarcza mi Author Spitfire za kilkanaście złotych. Nie robiłem testów, ale myślę, że widać mnie z kilkuset metrów (w sumie mam dwie, więc mogę kiedyś sprawdzić).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, osis25 napisał:

Mocna tylna lampka pionowa, długo działająca to ? 

Ja polecę ze swojej strony Moon Cerberus https://road.cc/content/review/269533-moon-cerberus-rear-light można kupić spokojnie w PL.

@KrissDeValnor kwestia jest dużo bardziej złożona niż czas świecenia - jeśli chodzi o zwykle baterię akumulatorowe lub akumulatory nimh (np. Eneloop) vs wbudowane akumulatory. Dobra lampka z wbudowanym  akumulatorem ma dobry sterownik i dobry akumulator, to wszystko daje możliwość świecenia bardzo długo taką sama jasnością światła przez cały czas. Patrz wspomniany Moon Cerberus lub niektóre lampki Knogg i Bontragnera. Tego nigdy nie da lampka zasilana baterią, bo tam spada napięcie wraz z rozładowaniem akumulatora, czyli im bardziej rozladowana bateria, tym słabiej świeci. W dobrych lampkach z dobrym akusem tego nie ma. Znajdzie się jeszcze więcej dobrych producentów. Lampka tylna jest kluczowa i warto zainwestować w coś dobrego, co nas nie zawiedzie w trasie lub trudnych warunkach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

prośba o pomoc w szybkim wyborze pomiędzy:

1. MERIDA HL-MD063

oraz

2. ProX Minor COB LED

Różnica to pojemność akumulatora w mAh - 700 Merida i 800 ProX. Jeżdżę aktualnie na Meridzie HL-MD057 tzw. Walle no i dwa razy w ostatnim czasie jadać w grupie zostałem poproszony o jej wyłączenie bo dawała po oczach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pchełki z Decathlonu? Świecą niby do 8 godzin ale nie są specjalnie jasne. Może nie będą przeszkadzać w grupie?

Mam kilka, żeby zawsze mieć coś pod ręką naładowanego. Mogą świecić albo mrugać,na biało lub na czerwono.

Coś podobnego do tych -

https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-x301360?mc=8584245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1: kierujemy wallego w ziemię nieco, żeby nie walił w gały tym z tyłu.

Opcja 2: (którą ja praktykowałem w posiadanych lampkach - rozpraszamy światło. Ja to zrealizowałem poprzez spolerowanie papierem ściernym soczewki skupiającej. Zmieniła się geometria, lampka przestała tak walić w tył skupioną wiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowość Specter Meteor. Wyszukiwarka na forum nic nie znalazła. Więc zapytanie - uzywa ktoś? Zastanawiam się nad dobrą lampką przednią a tu widze że ta wygląda całkiem sensownie :)

image.png.4411b61040932867cfcc692702070f1a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...