Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Fenix dotarł, powiem tak odcięcie bardzo ładne baardzo szeroko świeci natomiast jak się ją ustawi tak jak powinna świecić to i tak oślepia. Po drugie światła zdecydowanie za mało nawet jak na miasto, te 600lm to tak średnio się sprawdza. Także raczej idzie do odesłania, szukam dalej coś z odcięciem ale zdecydowanie mocniejszego. Zapomniałem dodać, co do samego uchwytu to jest genialny mocny i praktyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to dla Ciebie za mało światła sądzę że nawet B&M Ixon Space może być niewystarczający. Świeci znacznie dalej (50-70m) nie oślepiając przy tym. Jednak wcale nie jaśniej. Także zweryfikowałbym wymagania. Albo wielokrotnie zwiększył budżet i zainteresował się produktami Lupine: https://www.lupine.de/products/bike-lights/road-bike-lights

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fenixa. W mieście na najwyższym trybie dodaje światło, ale w mieście przy dobrych latarniach mogę jeździć w ogóle bez lampki oświetlającej drogę. Poza miastem jest wystarczająca, robiłem na niej zjazdy na szosie ~50kmh. Największy minus dla mnie to słabe doświetlenie boków w bliskim polu, przeszkadza w ciasnych zakrętach.

Edytowane przez nctrns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez fenix BC30 v 2.0. Znacznie mocniejszy, ładniejsze światło (barwa) niz bc25 ( trochę za ciepławe), wymienne akku, pilot ale niestety sporo droższy i nie ma takiego odcięcia jak bc25. Tu jest raczej rozpraszanie górnej wiązki. Uchwyt taki sam (oba pasują do niego).

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będę to sie okaże tam gdzie ja będę wykorzystywał ta lampke to przewaznie nie ma ludzi. Samochody też jeżdżą ze źle ustawionymi swiatlami i pseudo ksenonami i nikt nie narzeka. Kolejna sprawa wymienne ogniwa i czasy pracy jest przepaść...

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozglądam się za przyzwoitym światełkiem które można zamontować na kierownicę szosową aero. Zależy mi na tym aby pozwalała na jazdę z prędkościami 30-32kmh, nie kosztowała milionów monet i dobrze żeby miała odcięcie.

 

Na dzień dzisiejszy mam EDC X1 ale niestety nie ma odcięcia, ani dobrego mocowania na taką kierownicę :(

 

dlight_cg127p_3_watt_rechargeable_headlight_300lumens_aero_bar_compatible_1538984690_b554b31f2_progressive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 19.06.2021 o 09:56, chrismel napisał:

Navi800 ma jeszcze jedną ciekawą właściwość. Przednia cześć lampki (ta z diodą) ma możliwość obrócenia o 180°. Jest to istotne w przypadku montażu lampki na spodzie uchwytu od nawigacji. Innych lampek z odcięciem nie można w ten sposób zamontować bo będą świecić do góry zamiast na drogę.

 

W dniu 19.06.2021 o 17:28, wolek napisał:

@chrismel dzięki za te informację, czy znasz jakiś inny model mający tą funkcjonalność, albo po prostu dedykowany do montażu w ten sposób?

Cateye GVolt - modele : 70 lub 70.1 i 100

PS
Na upartego, to i GVolt 50 da radę tak założyć, tyle że i włącznik będzie wtedy od spodu ( w/w są dedykowane do montażu w ten sposób ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem lampke ostrzegawczą przednią. https://pl.aliexpress.com/item/1005001489394358.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47a37b40mAcXSc&algo_pvid=446c8cbe-4929-49b3-98bf-dc292d6d6110&algo_exp_id=446c8cbe-4929-49b3-98bf-dc292d6d6110-5

Bardzo fajnie świecie, strobo wyłączyłem podczas testów po 36h, bo akurat poszedłem na rower. Polecam.
Ona nic nie oświetla natomiast widoczność z daleka bardzo dobra, idealna do jazdy dziennej.

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 10:42, osis25 napisał:

Szkoda ze nie ma nic takiego mocniejszego w rozsadnych pieniadzach

Mam Fenixa BC25R - dobry do miasta, ale na bezludzia szukam coś mocniejszego - wpadł mi w oko Prox Kastor-X  - 1800lm, zasilany z akumulatorów, dwa tryby: z odcięciem i pełna lampa na wprost - prawdopodobnie zawita jako moje drugie źródło światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

polecicie jakieś lamki, które mógłbym sprezentować dziewczynie?

Powoli zarażam ją kręceniem, przez co na urodziny zażyczyła sobie lampy do roweru. 

W cenie około 100 zł za zestaw przód i tył.

Najczęściej jeździ ze mną. Nie będzie potrzebować nie wiem jakiej mocy, ponieważ będę zawsze ratował moim Convoyem. ;)

Co sądzicie o poniższej propozycji:

  • Prox Zestaw Lamp Hydra Set 400Lm+Wega 40Lm Usb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 08:40, Roch1920 napisał:

Cześć,

polecicie jakieś lamki, które mógłbym sprezentować dziewczynie?

Powoli zarażam ją kręceniem, przez co na urodziny zażyczyła sobie lampy do roweru. 

W cenie około 100 zł za zestaw przód i tył.

Najczęściej jeździ ze mną. Nie będzie potrzebować nie wiem jakiej mocy, ponieważ będę zawsze ratował moim Convoyem. ;)

Co sądzicie o poniższej propozycji:

  • Prox Zestaw Lamp Hydra Set 400Lm+Wega 40Lm Usb

Prox Aero F III + Prox Minor.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, by nie tworzyć niepotrzebnych tematów wykorzystam temat zbiorczy.

Potrzebowałbym kupić jakiś zestaw przód/tył w przedziale od 200 do 250 zł (maksymalnie 300) jeśli chodzi o to gdzie jeżdżę:

Głównie jeżdżę po drogach z innymi użytkownikami ruchu drogowego, ale sporadycznie zjeżdżam na ubite leśne trasy - tak 70% po drogach i 30% po leśnych/gruntowych. 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...