Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie zestawu Moon Storn na przód i Moon Cerberus na tył. Ktoś testował te modele? Kupiłem Prox Wega na tył właśnie i wkurza mnie mnogość trybów. Trzeba się naklikać żeby wybrać odpowiedni. W cerberusie wygląda to chyba lepiej. Zależy mi żeby tylna lampka była drobna, pionowa i chowała się w obrysie sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cerberusa to to chowa się w obrębie sztycy ale jakiś super drobny to nie jest.

Ogólnie bardzo dobra lampka. Mocna, z dobrym trybem dziennym, widocznością boczną i spoko baterią. Jest tež tryb ręczny w którym możesz wybrać tryb i co do lumena określić moc strumienia.

Wady ? Przycisk jest słabo wyczuwalny i wymaga nieco siły. W czasie jazdy kiepsko się go obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 17:53, pszczak0 napisał:

Nie spodziewał bym się żeby ta lampka była wstanie oświetlić drogę podczas przejazdu nocą w lesie ale jako zwykła pozycyjna w mieście spełni wymagania kodeksu. Co do licznika to gdzieś widziałem opinię, że ciężko sprawdzić wyświetlane wartości ze względu na kąt pod jakim jest ustawiony wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@CoolBreezeOne

Odnośnie kopi Walliego, to z własnego doświadczenia mogę polecić Prox Gemma do wyrwania za ok dwie dyszki plus przesyłka.

nalezy zauwazyc, ze ta konkretna lampka jest przeznaczona do montowania w poziomie, nie nadaje sie do chowania za sztyca ze wzgledu na polozenie lamelek w lewym reflektorze.

takie i podobne lampki na baterie swieca na swiezych bateriach/akku mocno i dobrze, ale wraz z czasem napiecie spada i lampka swieci moze i dlugo ale coraz slabiej.

dlatego, przy wszystkich swoich wadach, baterie litowe maja tutaj przewage - trzymaja napiecie prawie do konca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ta konkretna lampka jest przeznaczona do montowania w poziomie, nie nadaje sie do chowania za sztyca ze wzgledu na polozenie lamelek w lewym reflektorze.

Bardzo to skomplikowane. W pionie nie będzie świecić?

Brak polskich liter - dobra, może nie umiesz zainstalować polskiej klawiatury, ale co się stało do choinki z wielkimi literami? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam takiej lampki przedniej w formie małej latareczki, świecą niemiłosiernie mocno, to co pokazane w linku jest realne tak u mnie wygląda oświetlenie trasy kiedy włączę swoją

 

https://militarniak.pl/pl/p/Latarka-Cree-XML2-T6-900-lm-kpl-rowerowy-mod-8600/102

Edytowane przez Izochietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi proszę dobrą lampę do przodu z aliexpress (optymalizacja ceny). Głównie do jazdy po bezdrożach, rzadziej po asfalcie, zasilanie najlepiej z zewnętrznego akumulatora 7.4V, może być solo bez aku i ładowarki. Ofert jest od groma, dlatego proszę o jakąś rekomendację sprawdzonego produktu.

Edytowane przez frobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 16:43, Izochietka napisał:

Używam takiej lampki przedniej w formie małej latareczki, świecą niemiłosiernie mocno, to co pokazane w linku jest realne tak u mnie wygląda oświetlenie trasy kiedy włączę swoją

 

https://militarniak.pl/pl/p/Latarka-Cree-XML2-T6-900-lm-kpl-rowerowy-mod-8600/102

Faktycznie jest się czym chwalić. Takich "mądrych inaczej" codziennie praktycznie spotykam na drogach -  wypalają oczy mnie i innym z naprzeciwka, bo muszą oświetlać czubki drzew przed sobą.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych ma tylną lampkę prox gemma (taka kopia wall-e) ? Kupiłem jedną i przy mocniejszych wstrząsach sama się wyłącza. (kombinowałem z dogięciem elementów stycznych z bateriami i nie pomogło), wymieniałem baterie na alkaiczne, zwykłe, akumulatorki - nie pomogło. Pomyślałem że to może wina egzemplarza i kupiłem drugą identyczną. Ma ten sam problem przy dużych wstrząsach np. jak wjadę w dziurę w jezdni potrafi się wyłączyć. Strasznie to denerwujące - nie jestem w stanie cały czas kontrolować czy lampka świeci. Reklamować? Może jest jakiś hint na to ? Nie jeździć po wertepach ? (miałem wcześniej jakąś chińska podróbę wallego - i tam był problem odwrotny - jak już ją uruchomiłem to nie chciała się wyłączyć - trzeba było wyciągać baterię :D ) Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Też tak miałem z Gemmą. 

Problemem są "luźne" baterie. Zrób sobie "podkładkę" z kawałka papieru (nie za grubo), połóż na baterie i dopiero zatrzaśnij pokrywkę. Sprawdź na sucho, uderzając dłonią, czy zadziałało. U mnie po w/w zabiegu jest ok.

 

Sprawdzę dzisiaj i dam znać :) myślalełm że one źle stykają z elementem przewodzącym, a nie z obudowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Molekpl

Takie maleństwa z Deca:

https://www.decathlon.pl/p/lampka-rowerowa-led-cl-500-przednia-tylna-usb/_/R-p-186411?mc=8584259

Uwielbiam je, mam ich chyba z pół kilo - na każdy rower + oświetlenie schowka w samochodzie (nie było fabrycznie). Mam zamiar używać nawet jako oświetlenia w namiocie - właśnie ze względu na rozmiar i wagę.

 

Edyta:

W komplecie taniej:

https://www.decathlon.pl/p/zestaw-lampek-rowerowych-st-500-przednia-i-tylna-usb/_/R-p-301360?mc=8584245

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukuję zestawu lampek na przód i tył do roweru MTB, do kwoty maksymalnie 200 zł. Zestaw musi być z Polskiego sklepu więc Ali itp. odpada. Czy któryś z poniższych zestawów będzie w porządku:

PROX CRATER 880lm + IRIS 50lm ~140 zł
PROX HADAR 900lm + GEMMA 2x0.5W ~200 zł

Edytowane przez Daroufo
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie latarkę rowerową Acebeam BK10.
Mam problem z zamocowaniem jej na kierownicy. Uchwyt z którym przyszła jest na kierownice o dużo większej średnicy niż moja.
Albo znajdę, kupię i przytnę pasek grubej gumy by zniwelować różnicę średnic albo znajdę mocowanie w który zdołam wsunąć uchwyt pod spodem tej latarki. 
Na stronie producent i w menua.pl nie znalazłem nic takiego.

Czy wiecie jaki typ uchwytu szukać? Są jakieś standardy?
Lub gdzie mogę dostać takie gumy do mocowań? Sklepy budowlane i przeróbki własnymi rękoma to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...