Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2021 o 16:45, Dave99 napisał:

"magicshine seemee" ("magicznyblask zobaczmniee") Chińczyki to mają łby do nazw ;) 
Ps. 120 zł za takie gówienko z mikroskopijnym akumulatorkiem? Za taką cenę to bym oczekiwał czegoś z normalnym akumulatorkiem 18650 2400mah. To coś pewnie ma max 300-400mah.

Nie wszyscy chcą jeździć ze szperaczem z tyłu. Nie którym zależy żeby lampka była mała i zgrabna, sam aku 18640 jest dość spory a gdzie jeszcze reszta, na przód to jeszcze rozumiem. Jako tylne oświetlenie to w ogóle nie ma sensu. Ta chińska lampka jest świetna, ma świetne wykończenie, dużo trybów i nie kosztuje pierdyliard zł jak produkty od Bon... a jest fajna alternatywą dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adrian8308 napisał:

 

Problem jest taki że te gówienka z kosmiczną ceną mają akumulatorki mniejsze niż stare dumb-phony (800mah). Efekt jest taki że w trybie np day-flash (chyba najbardziej widoczny) muszę swoją ( https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-eyen-augon-50-pd19965/ ) ładować co 5 dni. Lampeczka z biedronki na dwa paluszki trzymała minimum 2 tygodnie.

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dave99 napisał:

Problem jest taki że te gówienka z kosmiczną ceną mają akumulatorki mniejsze niż stare dumb-phony (800mah). Efekt jest taki że w trybie np day-flash (chyba najbardziej widoczny) muszę swoją ( https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-eyen-augon-50-pd19965/ ) ładować co 5 dni. Lampeczka z biedronki na dwa paluszki trzymała minimum 2 tygodnie.

Smartfona ładujesz co dzień, jest to problem? Po części może i tak ale każdy przywykł, to nie powód żeby wozić z tyłu pokraczne lampki. Każdy lubi co innego, jak masz fajna, dynamiczną sylwetkę roweru to takie zabiegi psują cały urok maszyny. Z resztą gdzie się spotkałeś z lampą na tył z Aku 18650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adrian8308 napisał:

gdzie się spotkałeś z lampą na tył z Aku 18650?

Nie było to do mnie, ale w nawiązaniu do Twojego pytania - na poprzedniej stronie dałem taki przykład. Nie jest to rozwiązanie dedykowane typowo pod 18650, ale jak ktoś umie dłubać przy elektronice, bez problemu zrobi sobie wymienne akumulatorki. Sensowność dyskusyjna, ale już jakiś zalążek takiego zasilania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adrian8308 napisał:

Smartfona ładujesz co dzień, jest to problem? Po części może i tak ale każdy przywykł, to nie powód żeby wozić z tyłu pokraczne lampki. Każdy lubi co innego, jak masz fajna, dynamiczną sylwetkę roweru to takie zabiegi psują cały urok maszyny. Z resztą gdzie się spotkałeś z lampą na tył z Aku 18650?

Nie ,nie ładuje codziennie. Mam tel z baterią 23 Wh i ładuje co kilka dni. Ździwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dave99 napisał:

Nie ,nie ładuje codziennie. Mam tel z baterią 23 Wh i ładuje co kilka dni. Ździwko?

Kończąc tą rozmowę dziwne jest, to że nie potrafisz zaakceptować faktu że ktoś ma inne wymagania i potrzeby. Bardzo poręczny musi być ten twój telefon. A jak masz problem żeby podłączyć nowego smartfona na godzinę albo lampkę raz na 5 dni pod prąd, to nie mamy o czym rozmawiać. 20min w tych czasach wystarcza na pół dnia pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoye z daszkami dają jeszcze radę czy teraz lepiej inwestować w Lumintopa B01? Mam swojego starszego Convoya na diodzie XM-L2 T6 4C i myślałem nad zmianą na Convoya SST40 lub właśnie Lumintopa. Bardziej do jazdy po mieście, mógłbym niby używać do tego Sofirna IF25A ale chyba nie chcę innych dręczyć 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie - jakie macie opinie o lampkach Eyen? Konkretnie interesuje mnie ten model: Streak 400. Szczególnie podoba mi się czas pracy na baterii :)

Będę jeździł głównie po mieście, w tym po nieoświetlonych częściach (od czasu do czasu leśne ścieżki, ale to awaryjnie, jak mnie na wyjeździe noc zastanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 15:34, funshy napisał:

Jest coś lepszego w podobnej cenie niż to? Nie mam wymagań co do ładowania czy zasilania.

a ja Ci polecę:
i-water-resistant-usb-rechargeable-led-b

https://pl.aliexpress.com/item/4001349719200.html

kupiłem sobie dwa komplety (przód i tył). Podczas nocnej setki (6h) jedna się rozładowała, a druga dalej śmigała.

Zalety:

  • uchwyt na gumkę o-ring dostępna wszędzie
  • ładowanie na micro usb (w razie czego można ratować się powerbank'iem
  • czas działania na jednym ładowaniu
  • cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szczerze ?
Za to powinny być mandaty !
Nie może być tak, że ktoś sobie montuje tęczowego stroboskopa w dowolnym miejscu.
Przecież to jest potencjalnie niebezpieczne - opisywałem już kiedyś sytuację, w której jechałem przez las, i z przodu zobaczyłem czerwone światełko, które było coraz bliżej, więc pomyślałem, że zaraz będę wyprzedzał, a tu nadjechał gość z przeciwka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (do dzisiaj) świetną tylną lampkę Mactronic TL-5 (https://www.ceneo.pl/1808766). Te 10 lat temu miała rewelacyjny stosunek ceny (~20 zł) do jakości, a przede wszystkim zasilałem ją wygodnymi dla mnie akumulatorami AAA, które mi pozostały.

Niestety obecnie nic podobnego nie znajduję. Czy znacie jeszcze coś w stylu tego reliktu, zwłaszcza w kontekście zasilania lub coś równie przyjemnego w granicach 40-50 zł? Niestety widzę, że teraz albo tanie chińskie z mini aku starczające na 1h, albo jakieś firmowe niby-wypasy za 80 zł+. Z drugiej strony jeśli mi powiecie, że macie coś fajnego po taniości z Ali do polecenia, to też nie odmówię. Przejrzałem ostatnie 20 stron tego wątku, ale nic dla siebie nie znalazłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...