Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie zestawów na Ali nie ma, a przynajmniej ja nie spotkałem. To co jest na allegro w wielu przypadkach woła o pomstę do nieba. Dodają głównie ładowarki, czasem i akumulatory o kant potłuc. Są też wyjątki, aby nie było że tam samo zło.

Z zakupami u Simona użyj mojej zniżki https://diodek.pl/znizka-na-latarki-convoy-dla-czytelnikow-diodek-pl/ Co do kolimatorów, ma on je w ofercie https://pl.aliexpress.com/item/1577614278.html Ale nie pamiętam jak z ich dopasowaniem. Ktoś kiedyś o tym pisał ze mną, ale nie pamiętam gdzie była rozmowa.

Aku i ładowarkę bierz w kraju. Z tanich modeli SC1 czy SC2 XTARA za kilkanaście złotych kupisz. Ogniwa na allegro też do wyboru... Możesz szukać 18650 w Chinach, ale czekać teraz na nie nie wiadomo ile, moim zdaniem szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dużo tutaj offtopicu i burdelu, jest tez dużo starszych wpisów a technologia idzie do przodu i pojawiają się nowe modele.

Idzie tez zima i już ciemno jak w dupie i mam plan co by sobie spróbowac po nocy pojeździć. Lampki mam gówniane po 20zł takie żeby były jak wracam skądś żeby mnie było widać ale nic one nie oświecają. Co tu trzeba kupić żeby sobie pojeździć po lesie w nocy. Najlepiej z aliexpressu.

Czy taki zestaw zapożyczony ze strony enduro to jest aktualnie dobry zestaw ?

Brać to czy wyszły jakieś nowe odpowiedniki z kosmicznymi możliwościami.?

Musi to świecić 2 godziny, pasuje mi ta opcja z akumulatorkami bo sobie mogę wozić drugi zapasowy.

Edit. Nie potrzebuje tej lampki czy latarki używać później do czegoś innego. Ma świecić konkretnie w lesie, na drodze nie będę tego używał. I wiadomo im taniej tym lepiej 300zł nie wydam na lampkę. raczej 150

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam przyszłości. Planuje po prostu zakupy na 11.11. Teraz poczytałem o convoy s21a ale decyzja jeszcze nie zapadła. Testy testami czymś się trzeba kierować ale czy będzie człowiek zadowolony tego nie wiadomo ;P

Gaciron 1600 będzie za 49$ jak się użyje kodu

Convoy s21a jest za 17.4 przy zakupie 3 (miałbym od razu prezenty dla brata i ojca) i kodem to

15.03$ +25zł bateria + 15zł uchwyt, ładowarkę mam więc wychodzi ok 25$ usd czyli połowę taniej niż gaciron. Pooglądam jeszcze na YT i coś z tego wybiorę.
Kody są na pepperze jak by ktoś szukał 7$/50  $7 | 50 PLANETPLUS7 (-14%)     $7 | 50 SINGLEDAY7 (-14%)

Nie wykluczam tez opcji cos na kierownicę plus coś na głowę

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuję jakiejś sensownej lampki przedniej na rower. Cena do powiedzmy 150 zł. To co mnie interesuje to dobry czas pracy na baterii i w miarę sensowne (mocne, dobrze rozświetlające, a jednocześnie nie oślepiające) światło.

Czy do tej ceny convoy s2+ jest jedyną sensowną opcją? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji najlepiej?

A może jest coś innego równie dobrego/lepszego od convoya s2+? Może lumintop B01, może coś jeszcze innego?

Do tego też fajnie by było z jakimś oświetleniem na tył, co polecacie, w tym wypadku dowolność, fajnie by było jakby długo trzymało na baterii (może być na baterie AAA, oczywiście nie musi), cena nie wiem, czy 50zł będzie wystarczające na coś sensownego?

Dzięki za pomoc

Edytowane przez trawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trawel napisał:

Głównie po ulicy/DDR (myślę, że 80%) przy czym zdarzają się również parki (w tym nieoświetlone aleje). Tak na dobrą sprawę 95% moich wyjazdów przechodzi przez park i w dużej mierze przez nieoświetlone jego części.

Z mojego doświadczenia:

Mam: Convoy S3 - używałem go gdy mieszkałem w okolicy gdzie miałem mnóstwo lasów - idealny, robił mi nocą dzień w lesie

Convoy S2+ - kupiony na forum swiatelka.pl (jak i powyższy) - zmodowany/ wstawiony między innymi kolimator - używany w mieście na DDR'ach

Od dwóch miesięcy Fenix BC25R. 

 Convoy S2+ z tym kolimatorem nadal walił po oczach rowerzystom z naprzeciwka i pieszym - te szkiełko aka kolimator nie daje takiego odcięcia jak niektórym się wydaje.

Fenix - ustawiona linia odcięcia na wysokości klatki piersiowej dorosłej osoby - zero reakcji świadczących o tym, że ktoś jest oślepiany. Do Convoy'a S2+ dokupiłem daszek, który można założyć również do S3 - ale lampka musi być skierowana bardziej w dół niż Fenix by utrzymać jakąś tam linię odcięcia na podobnym poziomie. 

Obecnie jeżdżę z dwoma latarkami na kierownicy - Fenix i po drugiej stronie S3 z założonym daszkiem do jeżdżenia po tzw zadupiach gdzie praktycznie nie ma ludzi. Jeśli zależy Ci na możliwości wymiany akumulatora, to weź S2, dokup sobie daszek, żeby nie wypalać oczom ludziom z naprzeciw, bo jakiekolwiek kolimatorki do tej latarki to pic na wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Charvel

a ten Fenix BC25R - rozumiem, że jego też polecasz? Na ile mniej więcej starczy jedno ładowanie, nie wiem jak wydajne są poszczególne tryby i czy normalnie wystarczy przykładowo tryb średni, który wystarcza podobno na 15h jeżdżenia?

A ten lumintop nie będzie równie dobrym/lepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus co do lampek na tył, czy coś z tego: Prox minor albo eyen augon 50? A może są równie dobre ale tańsze alternatywy?

Chociaż nie ukrywam, że zależałoby mi na możliwości szybkiego demontażu lampki, a obawiam się, że ciągłe zdejmowanie gumy i zakładanie może spowodować jej szybkie zużycie (w kontekście eyen augon 50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Molekpl napisał:

Charvel to jeden convoy wystarczy żeby bezpiecznie jeździć po lesie jak jest tak ciemno jak teraz?

Tak - ale ... moje były modowane, wymieniona dioda, lepsze odprowadzanie ciepła poprzez jego przekazywanie na całą obudowę (czasami doładowywałem swojego dawnego g-shocka nią - w max trybie, po kilku minutach takiego świecenia w domu obudowa miała 70C ), inny sterownik, niż te które masz w standardowych convoyach z ali

 

3 godziny temu, trawel napisał:

@Charvel

a ten Fenix BC25R - rozumiem, że jego też polecasz? Na ile mniej więcej starczy jedno ładowanie, nie wiem jak wydajne są poszczególne tryby i czy normalnie wystarczy przykładowo tryb średni, który wystarcza podobno na 15h jeżdżenia?

A ten lumintop nie będzie równie dobrym/lepszym rozwiązaniem?

 

Do jeżdżenia w mieście po DDR/ulicach - w zupełności wystarcza. Fenix ma 4 tryby - używając po połowie 2 i 3 tryb (150 i 350lm) wychodzi około 8h jazdy. Wartość 15h na trybie 150lm uważam za marketing - nie sądzę by w tym trybie wytrzymała więcej niż 10-11h. Lumintop daje wiązkę bardziej skupioną - świeci dalej - lepsza jest na drogi/szosy. Fenix jest bardziej "miejski" - szersze świecenie, ale krótszy zasięg 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Charvel napisał:

Do jeżdżenia w mieście po DDR/ulicach - w zupełności wystarcza. Fenix ma 4 tryby - używając po połowie 2 i 3 tryb (150 i 350lm) wychodzi około 8h jazdy. Wartość 15h na trybie 150lm uważam za marketing - nie sądzę by w tym trybie wytrzymała więcej niż 10-11h. Lumintop daje wiązkę bardziej skupioną - świeci dalej - lepsza jest na drogi/szosy. Fenix jest bardziej "miejski" - szersze świecenie, ale krótszy zasięg 

 

A jeszcze jedno, jak się sprawdzą te lampki przy trochę szybszej jeździe (30-35km/h). Obecnie mam convoya s2+ bodajże (nie pamiętam konkretów) i jak jadę parkiem kiedy jest ciemno to niestety za dużo nie widzę. Liczyłem, że znajdę coś co zapewni lepszą widoczność w takich przypadkach, a jednocześnie jadąc po mieście też się sprawdzi. Rozumiem, że ten fenix sprawdzi się i tu i tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Molekpl napisał:

Charvel to jeden convoy wystarczy żeby bezpiecznie jeździć po lesie jak jest tak ciemno jak teraz? 

Przedmówcy już wszystko powiedzieli i moje zdanie raczej mało co wniesie, powiem tyle, że odkąd mi je tu polecono, używam convoyów S2+ ładne parę lat (różne diody i bebechy) i wszystko zależy od twojej prędkości. Ja jeżdżę wolno, tak 15-20 km/h max, i raczej po znanych lasach, w nieznane tylko za dnia, więc taki S2+ w zupełności wystarcza jeden, w porę widać wyskakujące dziki i inne łanie, dwa S2+ to już całkiem wypas. Do szybszej jazdy może jednak już nie dać rady, szczególnie jeśli pędzisz po nieznanych ścieżkach i po urwiskach/hałdach. Coś tam będziesz widział naprzód, ale jak pech, to możesz wylądować w stawie. Convoyki są stosunkowo tanie, na promocji to i za 40-50 złotych ma aliexpressie wyhaczysz jakiegoś w podstawowej konfiguracji (mam 4 i dają radę), ze zniżką Diodka też opcja, potestujesz, zostaniesz przy nim albo kupisz lepszą lampę, a convoy posłuży ci latarkę. Jak masz więcej sałaty, to tak jak przedmówcy polecam swiatelka.pl, od razu kupisz markowe ogniwa np. z demontażu pakietów w przyzwoitej cenie. A, i na dłuższe leśne eskapady obowiązkowo drugie ogniwo na zmianę, bo jak ci sterownik zacznie przygaszać, to będziesz w czarnej d. Niby nie pytałeś, ale z trwałością S2+ jest różnie, niby Kitajce pokazuję różne testy, jak to je topią i zrzucają z wieżowców, ale w praktyce zależy od egzemplarza i szczęścia. Ja miałem 6 S2+ i na razie zajechałem jednego, takiego modowanego z alledrogo, po entym upadku odmówił posłuszeństwa, a nie chciało mi się do środka patrzeć, i pogoniłem na olxie na części.

Edytowane przez vegeta391
błąd, dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję przednią lampę do nowego roweru:

  • Do jazdy po drogach publicznych, w tym po 2 km odcinku nieoświetlonej, asfaltowej drogi rowerowej poza terenem zabudowanym.
  • Także w nocy, o świcie itp.
  • Nie chcę oślepiać innych.
  • 20-25 km/h prędkości "przelotowej", muszę z daleka widzieć przeszkody na drodze.
  • Oświetlenie powinno umożliwiać 2 x 45 minut jazdy po nieoświetlonych drogach + 2 x 60 minut jazdy po oświetlonych drogach, ewentualnie połowa dystansu, ale do ceny trzeba doliczyć ładowarkę do zostawienia w pracy.

Chciałbym, ale nie jest to absolutnie wymagane:

  • pilot na długim kablu do zmiany trybu pracy oświetlenia

Chciałbym zmieścić się poniżej 500 zł za cały zestaw. Czy możecie polecić co powinienem kupić?

Rower będę miał dopiero w styczniu, więc mogę poczekać na dostawę od majfrendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...