Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić lampkę rowerową, chodzi mi głównie o dużą pojemność baterii/długi czas działania. Lubię nie raz wyskoczyć poza miasto wieczorami. Aktualnie posiadam Convoy S2+, ale są 2 problemy: czas działania i kąty świecenia. Convoy świeci zbyt punktowo.

Zastanawiam się nad GACIRON V9S-1000 lub GACIRON V9D-1600. Może macie jakieś inne propozycje? Budżet w okolicach 200-250zł. Pewnie głównie będę używać zakresu 200/400lm, 800-1000lm pewnie max. Wiadomo, lumeny to nie wszystko. Zależy mi też na możliwości weryfikowania poziomu naładowania baterii, czy sygnalizacji odpowiednio wcześniej niskiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Convoye ładowałem co jazdę, bo jeżdżę 2h+ a w trybie 30% żarły przynajmniej 1A, tak Gaciron V9D używam generalnie na najsłabszym trybie, ładuję co cztery, pięć jazd a nigdy nie pojawiło mi się to światełko pomarańczowe, że niby w połowie rozładowany. Prądu będziesz miał dość, a światło bielusieńkie, więc nie trzeba aż tyle lm aby widzieć doskonale. Ja jestem Gacironem 1800 zachwycony, po naprawdę długim poszukiwaniu lampki idealnej zdecydowałem się właśnie na tę i ani myślę o zmianie. Z Convoyami i to w wersji full wypas jeździłem 5 lat. Nie wróciłbym do latarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Potrzebuję niedrogiego zestawu przód + tył na wieczorne powroty do domu. Lampka nie musi za bardzo oświetlać drogi, za to mają mnie inni widzieć. Fajnie jakby lampki działały możliwie długo. Mam ładowarkę do aku, więc lampki mogą być na "paluszki".

Czy jest sens zastanawiać się nad czymś innym niż Walli? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walliego nie polecam, bo jest zwyczajnie za mocny i trzeba go albo ustawiać w dół albo kombinować z rozproszeniem światła. Po co pakować tyle prądu w diody, że je z księżyca widać... a potem i tak świecić tym w ziemię, bo za mocno. Osobiście mam poza wallym lampkę Meridy z diodą COB. Pasek kilka cm, świeci światłem stałym i migającym, baterie w trybie migającym na naście czy dziesiąt godzin... A świeci tak, że mnie widać.

Poza tym paluszki to już tak lekko starawe źródło prądu. Mała gęstość energii na g akumulatora, lepiej moim zdaniem kupić coś z wbudowanym akku litowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cervandes napisał:

Poza tym paluszki to już tak lekko starawe źródło prądu. Mała gęstość energii na g akumulatora, lepiej moim zdaniem kupić coś z wbudowanym akku litowym.

Na przód tak. Ale do tylnej lampki gdy jeździmy sporadycznie w nocy? W marketach mozna kupić bateryjki alkaliczne AAA pod ich marką w dobrej cenie, przykład https://leclercdrive.lublin.pl/baterie/1060507174-eco-baterie-alkaliczne-aaa-lr03-8szt-3601010002311.html

Używam tego typu marketowych bateryjek i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal1983 napisał:

Cześć!
Potrzebuję niedrogiego zestawu przód + tył na wieczorne powroty do domu. Lampka nie musi za bardzo oświetlać drogi, za to mają mnie inni widzieć. Fajnie jakby lampki działały możliwie długo. Mam ładowarkę do aku, więc lampki mogą być na "paluszki".

 

Ale akumulatorki "paluszki" też masz?

Z ciekawostek z Allegro https://allegro.pl/oferta/zestaw-lampek-rowerowych-lampka-przod-i-tyl-led-8854799292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że lampki mają być za darmo. Ale też nie muszą też być zaprojektowane przez znanego włoskiego stylistę, nie muszą co 25m łączyć się przez satelitę z moim domowym komputerem, który to wyśle smsa na moją komórkę z informacją, że właśnie jadę rowerem. Nie muszą strzelać laserem ani pluć plazmą.

Po prostu mają to byś zwykłe, solidne lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lu5asz napisał:

Bontrager flare r city

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/lampki-rowerowe/tylne-światła-rowerowe/tylna-lampka-rowerowa-bontrager-flare-r-city/p/14241/

Ciekawostką jest automatyczne dostosowanie poziomu jasności do otoczenia, czyli w nocy pewnie nie daje kierowcom po oczach. Natomiast cena bardzo wysoka a z opinii wynika, że zdarzają się buble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również szukam czegoś na przód na sporadyczne, wieczorne powroty. Bardziej chodzi mi o to aby to mnie widziano ale poprawa widoczności przed przednim kołem nie zaszkodzi.
Interesuje mnie tylko gumowy uchwyt.

Znalazłem coś takiego: https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-prox-alpha-przod-pd16336/

Warto wziąć ? W sumie wolałbym zwykłe baterie bo znając życie zapomnę ją naładować i będzie nic nie wyszło a tak pierwszy z brzegu kiosk i lampka świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nastar napisał:

 W sumie wolałbym zwykłe baterie bo znając życie zapomnę ją naładować i będzie nic nie wyszło a tak pierwszy z brzegu kiosk i lampka świeci.

To może taka? https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-mactronic-falcon-eye-spectre-pd3965/

Uchwyt mozna dokupić https://allegro.pl/oferta/u2-uchwyt-rowerowy-do-latarki-lampki-uniwersalny-9380095400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Nastar, szukam czegoś takiego:

Szukam małą "awaryjną" lampkę, ładowaną przez usb, z łatwym zakładaniem i ściąganiem z kierownicy, bez bajerów w stylu czujnik światła lub ruchu. Coś takiego jak Xanes SFL-01. Miałem Xanesa ale nie gdzieś mi się zapodział, poza tym ma niepotrzebne pierdoły. Czy znacie coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego twora aliexpress.com/item/4000235110178.html Była już maglowana na forum pod marką PAGAO 300 LM 3 lata temu. Jakieś pseudo odcięcie jest. Jak dobrze pójdzie to będę z nią w terenie w tym tygodniu to mogę podesłać fotę jak świeci. Do jazdy awaryjnej ogólnie ok, jak lampka główna szału nie ma. W ciemnym lesie różowo nie będzie. Ma około 150 lumenów jak mierzyłem kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...