Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

A jak mam Ci zmierzyć parametry? Masz podane w linku z gearbest (łącznie z opiniami innych), ale sam pewnie wiesz, że na aukcji można napisać miliard lumenów a potem okazuje się, że jest mogiła. Inna sprawa, że w przypadku tej lampki nie ma nigdzie "żygania tęczą" i wypisywania tego miliarda lumenów i 24h pracy na najjaśniejszym trybie.

Miałem kilka lampek, w tym convoye i ta wg mnie wypada lepiej. Tak jak napisałem, sprawdziłem ją sam w terenie zupełnie nieoświetlonym (las poza miastem) niejednokrotnie i dawała zdecydowanie radę. Druga sprawa, że dzięki temu, że używka to jako plus to, że jest niezawodna, tzn nic się z nią nie dzieje, nie przerywa, dioda nie zdechła itd.

Jak kupisz w tej cenie coś sprawdzonego z akumulatorami w zestawie to śmiało, nie zmuszam do kupna akurat tej :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to chociażby czas pracy. Może jakieś zdjęcia jak świeci... To Twoje ogłoszenie, Ty chcesz sprzedać a nie ja. Opinie z GB i ich parametry to jedno, a praktyka to drugie. I nie oni jedyni są tutaj wyjątkiem.

Dziękuje za poradę. Ja jednak mam swoją miłość BL70s, bądź skromniej Lumintop B01 która zastąpiła s2+ w terenie :)

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia też są w linku :). Nie prowadzę sprzedaży hurtowej, więc nie będę robić bóg wie jakiego ogłsozenia testów i reklamy. Sprzedaję sprawdzone światełko na przód w cenie niżej o ponad 50% od nowej i uważam, że to ejst na tyle zachęcające żeby rozważyć jej zakup. 

Czas pracy ciężko mi określić, na pewno min 4h na najwyższym stopniu świecenia, bo tyle testowałem, dłuższych nocnych tras nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2020 o 12:59, Dziubek napisał:

Lumintop B01 która zastąpiła s2+ w terenie :)

Miałeś może okazję widzieć w działaniu Mactronic Scream02? Jestem ciekaw jak w praktyce ma się 450lum Lumintop B01 do deklarowanych 400 lum scream'a zarówno w jasności świecenia, jak również (przede wszystkim) dystansu?

Edytowane przez xnx3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xnx3000 Mactornic to zwykła latarka, a B01 jest lampką z odcięciem, czyli inaczej umiejscowiona dioda co będzie skutkowało tym że inaczej świeci. Scream pewnie sięgnie dalej, ale będzie bardziej walił po oczach, natomiast B01 będzie bliżej, ale rozłożenie światła będzie, moim zdaniem, o niebo lepsze. Zobacz sobie na filmie jak B01 świeci. Teraz jest nawet w dobrej promocji i kosztuje niewiele ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dziubek napisał:

@xnx3000 Mactornic to zwykła latarka, a B01 jest lampką z odcięciem

Tak, tak, rozumiem. Używam SFL-01 z odcięciem do jazdy po mieście, ale w zupełnych ciemnościach się nie sprawdza (za blisko i za wąsko), stąd zainteresowanie B01. Scream'a używam poza drogami publicznymi, stąd pytanie o porównanie tych dwóch, żebym wiedział mniej więcej czego się spodziewać po B01 i czy warto kolejną stówkę inwestować w eksperymenty.

Przy okazji - na necie znalazłem informację, że może pracować bez aku, tylko czy przy natężeniu z powerbanka usb daje tak samo radę mocno świecić?

Jak długo czekałeś na dostawę z BG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SFL, znam jej ból, ale gdzieś zgubiłem do niej uchwyt a planowałem testy porównawcze.

Pracuje bez aku, ale nie porównywałem ich jasności. Jak ma się do 02 bezpośrednio nie powiem, nie mam Scream-a. Na forum chłopaki tutaj planowali zamówić tą B01, ale nie wiem czy w końcu złożyli zamówienia. Może oni by też dysponowali 02 i by ktoś Ci fotkę cyknął, ale moim zdaniem nie ma co bezpośrednio porównywać tych lampek. Inne ligi.

Czekałem koło 3 tygodni, ale teraz ogólnie dużo paczek może mieć poślizg bo w Chinach świętują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dziubek napisał:

Mam SFL, znam jej ból, ale gdzieś zgubiłem do niej uchwyt a planowałem testy porównawcze.

Może, jak znajdziesz czas, mógłbyś chociaż zrobić statyczne porównanie szerokości i odległości świecenia obu na prostej drodze ze słupkami lub jakimś szerokim i długim polu z punktami odniesienia? To mi powie chyba więcej, czy faktycznie warto zainwestować dodatkową stówę, niż porównanie z latarkowym, jak słusznie zauważyłeś, scream'em.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy jeszcze do czego ta lampka. Ja zamówiłem Cratera i następnego dnia zwrociłem. Za tą cenę nic nadzwyczajnego, wykonanie takie sobie, ale dla mnie największą wadą był strumień światła dyskwalifikujący toto do użytku drogowego. Jak ktoś twierdzi, że Convoy z kolimatorem oślepia, to Crater w takim razie wypala oczy, bardzo dużo światła leci w kosmos. Jedyna zaleta jak dla mnie to wymienne, standardowe aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
Poszukuję lampki gdzie głównym celem jest jazda po szutrach/szosach poza miastami, czasami może po jakiejś nieutwardzonej drodze - rower typu cross. Nie chcę jeździć po nocy, tylko chcę wrócić bezpiecznie do domu jak mnie gdzieś w terenie zastanie zmrok, także zamiarem nie jest używanie częste. Styl jazdy rekreacyjny.

Moje pytanie, ile lumenów ile luxów jest potrzebne (powinno być wystarczające do takich zastosowań)?

No i może jaki model? (tutaj już nie wnikam czy z aku czy baterie, wiem, że to kwestia tego co kto lubi i co praktyczniejsze).

 

Myślałem o czymś w stylu (tak szukając po lux/lumen)

1) Sigma Aura 60

2) Sigma Aura 40 (troche słabsza)

3) CatEye - HL-EL461RC Volt 400 (może coś takiego?)

4) Mactronic Solis (chyba najsłabszy?)

5) Moon Meteor 250

 

Generalnie chciałbym wydać za zestaw do 200 (może troche mniej), bo musze kupić dwa zestawy, dla siebie i dziewczyny. I bardziej tutaj na razie myślę o tym ile tej mocy trzeba na moje wymagania(scenariusz jazdy).

 

Z góry dzięki

emes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lecz w cenie 240 zł u lezyne-a myślę że niczego o tej mocy raczej się nie znajdzie, a ipx4 wydaje mi się że na deszcz wystarczy. Znalazłem za to tą lampkę pod jeszcze jedną nazwą- bikehut 1000 więc jest to poprostó rebrand jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lezyne 1100 XL była niedawno za 270 zł, teraz widzę Lite Drive 1000 XL w tej samej cenie...
W najmocniejszych trybach deklarowany czas pracy Eyen i Lezyne jest podobny, ale w kolejnych - słabszych trybach, Lezyne wypada lepiej pod tym względem.
PS
Możesz obejrzeć lampki Gaciron - np. V9D i V9S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze, że ta moja jednak strobo ma, tylko nie umiałem go włączyć. Robi się to na włączonej poprzez przytrzymanie włącznika. Najpierw gaśnie a po 1sek wali strobo 1800lm. Fajnie się tego używa jako strobo, ludzie spierniczają jakby walec jechał. A potem tylko jeden klik i już świeci w trybie z którego przechodziłem w strobo.

 

Zmieniłem w nim mocowanie, nie podobał mi się brak symetrii. No i okazuje się, że chińczyk poza wirusem to też uchwyty umie wyprodukować spełniające moje oczekiwania!!!

 

479023d7a4cfddae82a707fac6b85ed3.jpg

 

65cb97eb44c05e58cdf6bf9d96fe9ad1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...