Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie szukania odpowiedniej lampki rowerowej, która posłuży mi głównie w mieście i na przedmieściach (mały ruch jednak fajnie jest być widocznym). Wybrałem dla siebie dwie lampki jak poniżej tylko teraz mam dylemat. Którą wg bardziej doświadczonych użytkowników/rowerzystów powinienem wziąć lub może inaczej, która wg was jest lepsza.

KROSS Turismo Sport

MERIDA 3W LED HL-MD048

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak to co ludzie mówią o społeczności forów internetowych to prawda. Zamknięta grupa, pomocy nie ma co szukać bo odsyłają do starych postów albo opcji szukaj. Nikt nie ma wiedzy na temat o który pytam? Nikt nie może polecić? Każdy jest oślepiony chyba swoim convojem s2+

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko. Od pół roku przymierzam się do zakupu oświetlenia do swojego roweru (MTB) i od tego czytania i oglądania różnych filmów już mam taki mętlik że dalej mi się czytać nie chce. W związku z tym chciałbym się was zapytać co ostatecznie wybrać. 

Zacznijmy od tego że roweru używam rekreacyjnie. Głównie w dzień po mieście i drogami nieutwardzonymi w okolicy, ale zdarza się, że wracam już gdy się ściemnia i po zmroku i chciałbym w końcu mieć oświetlenie. Na tył wybrałem Mactronic Red Line i myślę że tego wyboru nie zmienię. Podoba mi się jego wygląd i przyleganie do sztycy oraz to, że nie muszę w nim wymieniać baterii tylko zabrać do domu i naładować raz na jakiś czas ( przy moim użytkowaniu pewnie raz w roku...). 

Problem mam z lampką na przód. Jak pisałem wyżej głównie jeżdżę po mieście. Drogami rowerowymi, ulicą. Jeżdżę też drogami leśnymi np. wkoło jeziora, albo na działce nad jeziorkiem też mam fajne ścieżki leśne którymi czasami jeżdżę jak jest szarówka albo prawie zmrok. Lampka ma być w miarę uniwersalna i wydawało mi się przez dłuższy czas, że wystarczy mi Mactronic Scream 3.2. Przynajmniej recenzje tej lampki jak i dostępne zdjęcia (jeśli są prawdziwe) utwierdzały mnie w tym przekonaniu.

Wydawało mi się bo dotarłem do tego wątku i... sami wiecie co dalej. Teraz czytam i szukam na Allegro Convoya ale czy jest sens? Cenowo prawie to samo a tą latarkę trzeba usprawnić (odprowadzanie ciepła, mocowanie sprężyny itd).

Czy ktoś utwierdzi mnie w przekonaniu że ten Scream 3.2 mi wystarczy czy może jednak odwrotnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Screama to na nim jeździłem. Robiłem tysiące kilometrów i było dobrze. Potem miałem coś mocniejszego, potem jeszcze mocniejszego i z perspektywy czasu uważam, że Scream świecił na czarno :D.

 

Serio. kup raz a dobrze. Convoya modowanego z kolimatorem np 20x60 stopni, ewentualnie jeśli chcesz lampkę typowo rowerową to może Prox Crater, Mactronic XTR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cateye robi taki uchwyt do tylnego bagażnika https://www.centrumrowerowe.pl/uchwyt-do-lamp-na-bagaznik-cateye-pd17644/ 

Albo ten : https://allegro.pl/oferta/cateye-uchwyt-do-lamp-na-bagaznik-7809124292

Trzeba dopasować model do swojego bagażnika, dokładniej do rozstawu otworów pod lampkę z tyłu bagażnika.

Możesz do niego zamontować różne lampki tego producenta, np. tą : https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-cateye-tl-ld135-r-omni-3-pd8996/

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na faceboku pojawiła się wyprzedaż od Magicshine:

Wyprzedaż magazynu!!!

- opaska na głowę MJ-6060- 18zł
- opaska/mocowanie na kask -17zł

Opaski pasują do wszystkich lamp z mocowaniem oringiem na kierownicy.

- rozdzielacz MJ-6018B -12zł
- oringi mocujące lamp -12zł

- lampa tylna MJ-910R -18zł (działa również z pilotem od MJ-906, 902)

- adapter USB- 60zł (można wykorzystać akumulator jako powerbank)

-oringi do lamp MJ-902, MJ-906 -5zł/szt

- lampa MJ-818R -80zł -1szt
- lampa MJ-872-270zł -1szt
- akumulator 5200 ładowanie przez USB lub ładowarkę-220zł

Ciekawą pozycją na tył wydaje się MJ-818R + np obudowa na 4x18650 z aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Już jakiś czas nosiłem się z zamiarem zakupu lampki. Moje kryteria to:

  • możliwość oświetlenia całkowicie ciemnych miejsc - las/ścieżki poza terenem oświetlonym
  • kompaktowa budowa
  • ładowanie przez USB
  • rozsądna cena

Przeglądając opinie i oferty wybrałem 3 modele:

  1. Prox Aero F III 
  2. Prox Crater
  3. Sigma Aura 60

 1JPG_qssshhw.jpg

Dzisiaj zabrałem wszystkie 3 na ciemną ścieżkę i przetestowałem. Poniżej zdjęcia.

1. 2JPG_qssshrh.jpg

2. 3JPG_qssshrx.jpg

3. 4JPG_qssshre.jpg

I wnioski:

1 i 2 świecą podobnie - 1 dalej, a 2 nieco szerzej i mocniej w centrum. Biorąc pod uwagę, że 2 ma deklarowane 880lm a 1 - 400lm, to takiej różnicy nie widać. Dodatkowo 2 świeci wyżej, a w 1 widać odcięcie. Co do 3, to świeci najdalej, ale na bardzo małym obszarze - oświetlając na 4-5m przed rowerem, nie widać nic przed kołem. Sposób świecenia tej lampki moim zdaniem jest do niczego. Według mnie Prox Aero to naprawdę fajna lampka - za nieduże pieniądze i pozwalająca jeździć w zupełnie nieoświetlonym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki się nie oszuka. Proxy łżą jak pies, taki Crater niby ma 880lm, ogniwo 2600 i czas pracy 3:30. Z czym do ludzi, na takim ogniwie godziny by nie wytrzymał przy tych 880lm a jeśli pracuje 3:30h to ma lumen nie 880 a 400 jak nie mniej.

 

A sam Crater mi się w miarę podoba, chyba sobie takie dwa sprawię. Bo w sumie Convoi S2 już nie pamiętam kiedy używałem w trybie 100%, 32% to wszystko czego mi trzeba więc takie proxy się sprawdzą a mają zaletę w postaci fajnego mocowania i ładowania przez USB czego mi już zaczyna brakować. TO ciągłe wyciąganie ogniw z S2 na rowerze mnie zaczyna męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cervandes napisał:

ciągłe wyciąganie ogniw z S2 na rowerze mnie zaczyna męczyć.

Rozleniwiasz się ;)

Proxy to po części rebrandy chińczyków, stąd też parametry maksymalnej jasności "lekko" odbiegają od realiów. I nie wiem czemu niektórzy się dziwią. Jedyna zaleta to dla gwarancja  w kraju i dość duża dostępność. Na deklarowane ilości lumenów nie ma co liczyć, duża moc to już tylko latarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Pojeździłem wczoraj 3 godziny w nocy po lasach na tej Aero i ogólnie sprawdza się bardzo dobrze - w całkowitej ciemności w nieznanym terenie nie miałem problemu, żeby jeździć swoim standardowym tempem (nie jestem sprinterem). Jedyny minus, jaki zauważyłem, to dość wąskie światło - droga oświetlona jest super, ale otoczenie już nie i jeśli trzeba gdzieś skręcić, to nie widać czasem gdzie. Nie jest to problem uniemożliwiający jazdę, ale da się go zauważyć. Czy ma faktycznie 400lm? Nie wiem, ale odczucia z jazdy są ok.

I jeszcze co do czasu świecenia, to testowałem ją "na sucho" w domu i na 100% świeciła 4 godziny, choć nie mam pewności, że pod koniec moc światła nie spadła - świeciłem w ciągu dnia.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2019 o 09:32, MateuszL napisał:

Chłopaki potrzebuje dobrej lampki na bagażnik ewentualnie do sztycy gdzie będzie możliwość łatwego montażu na bagażniku. Jeżdżę z sakwami i one mi zasłaniają lampkę na sztycy. 

Polecam dodatkową lampkę na bagażnik. Chyba każdy bagażnik ma miejsce do montażu lampek. Montujesz i nie myślisz o ściąganiu, zakładaniu. Nic nie zasłania. Drugą lampkę masz standardową, np na sztycę. Dwie lampki to lepsza widoczność, zapas na wypadek awarii. Lub po prostu wyczerpania baterii. Też jeżdżę z sakwami, ostatnio wyczerpały mi się baterie w jednej tylnej lampce, nie miałem zapasowych baterii, na szczęście miałem dwie tylne lampki. Miałem czas spokojnie kupić nowe baterie.

W dniu 11.06.2019 o 12:51, imlonger napisał:

I jak, kupiłeś? 

Też się nad nią zastanawiam, a właściwie nad jedną z nich - Kross Turismo ma modele Sport, Race i Pro 

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_akcesoriow/17732/test_lampy_przednie_kross_tourismo

 

W dniu 13.06.2019 o 09:17, komandos65 napisał:

Kross, mam i lepszej nie trzeba. Wystarczy kupić trzy akumulatorki AAA, ewentualnie ładowarkę. Bardzo dobrze oświetla drogę i boki, ładnie wygląda i ma praktyczne mocowanie. 

Rozważałeś Pro lub Race? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 00:37, Dziubek napisał:

Nagrywanie w nocy to bardzo ciężka sprawa. Obiektyw musi być jasny, a aparat mieć wysokie ISO bez szumów. Oczywiście inne parametry też się liczą.

Moim zdaniem najważniejszy jest zakres tonalny (dynamic range) - zdjęcie musi pokazywać zarówno bardzo jasne jak i bardzo ciemne obszary. Szumy raczej nie są istotne jeśli chodzi o pokazanie jak lampka świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat convoy czy solarstorm x3? Zależy mi na dobrym oświetleniu i długim czasie świecenia lub szybkiej wymianie baterii ( mój obecny mactronic ma wbudowaną baterie). Chciałem brać solara ale rower trzymam w piwnicy i codziennie sciagam/zakladam lampki i licznik wiec tu plus dla convoya. Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bahamut24 Imho trój-diodowe latarki bez regulacji to przerost formy nad treścią, lepiej mieć dwie (ew. trzy) diody w osobnych obudowach i móc manipulować ustawieniem. Do tego zwykłe reflektory są słabe w terenie (wąskie), a także na szosie (oślepiają).

Jeśli jeździsz MTB to latarka w stylu Convoya z kolimatorem, nie zaszkodzi też coś pozycyjnego na wypadek jazdy przez miasto / chwili na asfalcie. Mam taki zestaw (S2+ 2,8A 30x60 ustawiony na wprost + 1W jako pozycyjne oraz doświetlenie koła) i sprawdza się naprawdę dobrze. Choć koniecznością jest poprawienie sprężyn, bez tego Convoy zupełnie nie nadaje się na rower. Chwilami może nieco brakować oświetlenia w dal (np. mocniejsze zjazdy w terenie) i na te chwile najlepiej zaopatrzyć się w czołówkę z dość wąskim światłem (jeśli Convoy to S8, ale z tego co wiem, są lepsze ;) )

Jeśli jeździsz na szosie / po mieście to obie wspomniane lampy nie nadają się do niczego. Kup coś z optyką odcinającą górę (a'la StVZO, oryginały zabijają ceną).

 

Edytowane przez Aramil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...