Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ufff... Przeczytałem cały temat :) Prawdziwa skarbnica oświetleniowej wiedzy. A efekt jaki? A taki, że zarejestrowałem się na światełkach, odnalazłem wspominanego tu Dariusza70 i kupiłem 2 sztuki Convoya s2+, jedną z reflektorem OP i drugą z kolimatorem 60 x 20. Zaskoczył mnie nieco wywiad środowiskowy przeprowadzony przez Dariusza: gdzie jeżdżę? jaki teren? głównie las? jaka prędkość maksymalna? jaka średnia? Ale to tylko świadczy o jego profesjonalnym podejściu do klienta. Jutro wysyłka, a po odbiorze od razu w las! Wypada też Wam podziękować za dyskusję, z której każdy wyciągnie takie wnioski, jakie chce. Ja idę w Convoye ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz biegałem po zmroku w leśnych chaszczach. Na głowie zwykła czołówka z Deca (swoją drogą daje radę i będę myślał o zamontowaniu jej na kasku). Tylu błyszczących w krzakach zwierzęcych oczu to nie widziałem przez cały sezon. Strach pomyśleć, co będzie, gdy wparuję tam z Convoyami... Biedne stworzonka szoku chyba dostaną ;) Tym bardziej, że brałem od Darka w sumie dwa takie zestawy (kolega się skusił hehe).

W sumie nie odczuwałem nigdy potrzeby zakupu jakiegoś poważniejszego oświetlenia na rower, bo z reguły latam, gdy jest jeszcze widno. Ale ostatnio pojechałem w las ok. 16:30 i w pewnym momencie normalnie jakby ktoś światło wyłączył. I tak sobie w tym półmroku wracałem do domu, spocony jak szczur przez stres, że zaraz gdzieś zaliczę dzwona. I to ten jeden moment, gdy nagle w lesie zrobiło się niewygodnie ciemno, sprawił, że zacząłem czytać ten temat ;) Nie ukrywam, że Twoje posty były szczególnie pomocne w dokonaniu wyboru oświetlenia. Dzięki!

Darek zaproponował też uchwyty i ogniwa, więc w sumie załatwiłem sprawę świateł za jednym zamachem (ładowarkę już mam - Nitecore). To teraz tak: Gdzie ten kurier?! :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carrion napisał:

Strach pomyśleć, co będzie, gdy wparuję tam z Convoyami... Biedne stworzonka szoku chyba dostaną ;)

9e8JUGj.jpg

https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2-3000-realnych-lumenow/

 

A tak na poważnie... gdzie anty fani Convoyów ? Coś dawno ich nie było słychać na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. Ja fanem Convoyów jeszcze nie jestem, bo po prostu jeszcze ich nie mam. Za parę dni się określę ;)

Swoją drogą, porównując cenę, jakość świecenia i tysiące pozytywnych opinii, to ja naprawdę nie wiem, jak można brać pod uwagę inne oświetlenie na rower :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, porównujesz LATARKĘ przerobioną na lampkę kontra lampkę i tutaj są główne powody do sporów. Oczywiście każdy ma swoją rację, ale fani marki Convoy chyba przeważają, przynajmniej w dyskusji. Za każdym razem gdy pada co kupić zgadnij kto się głównie odzywa :)

Teraz, carrion napisał:

Ja fanem Convoyów jeszcze nie jestem

jeszcze... ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dziubek napisał:

jeszcze... ;)

Ale nie ma co z convoyów robić jakiegoś 7 cudu świata,nie to że jest zły sprzęt,wręcz odwrotnie bo sam mam kilka modowanych sztuk,ale polecanie zawsze i wszędzie kup convoya też jest niepoważne.

Moim zdaniem era typowych latarek używanych na rower powoli się kończy,sprzętu od groma,i to nawet w rozsądnych cenach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, muszę jednak znowu zasiać trochę niepewnościB). Otóż myślałem, że poprzestanę na Kross Turismo Sport, ale pojawiło się nowe światełko Krossa: GYRO, trochę z XXII wieku, więc nie omieszkałem wydać 250,00 plnów i taki efekt: (załączone grafiki celowo czarno - białe, żeby nie było, że coś rozjaśniałem - wręcz odwrotnie). Lampka w pełnej automatyce, daje tyle światła, ile wymaga otoczenie, na zmiany reaguje błyskawicznie (1/10000 s.). Powala na kolana doświetlanie zakrętów - tego się nie odda na zdjęciu, trzeba zobaczyć w praktyce. W nocy światła główne (mijania) oraz drogowe, automatycznie zmieniają się, gdy nadjeżdża samochód z przeciwka. W dzień światło dzienne (inne źródło niż w nocy) pulsuje stopniowo rozjaśniając się i przygasając. Po 30 s. bezczynności światła gasną - zapalają się natychmiast po wykryciu ruchu. Zasilanie z akumulatora litowego 1400 mAh ładowanego przez USB. Montaż na mostku przy pomocy załączonego uchwytu. Chyba już mnie nic nie zaskoczy :D

Po kolei:

- drogowe;

- mijania;

- doświetlanie lewego zakrętu;

- doświetlanie prawego zakrętu.

Tutaj można poczytać na stronie producenta.

 

Drogowe.jpg

Mijania.jpg

Zakręt lewy.jpg

Zakręt prawy.jpg

Edytowane przez komandos65
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym do ludzi. Convoy ma tę zaletę, że jest wymaksowaną konstrukcją. Wymaksowaną znaczy się może mieć sterownik z wysoką sprawnością, piguła dobrze odbiera ciepło z emitera, szkiełko jest czyste i nie kastruje strumienia na wyjściu z latarki. To jest potężna przewaga modów Convoi.

 

Co do pokazanego Krossa... 1400mAh akumulator to mały pikuś, ileż z tego może być światła, skoro to świeci ileśtam godzin? Rozkład światła super, ale nadal uważam, że za ten sam pieniądz masz dwa S2, które poświecą tak samo mocno kilka razy dłużej albo tak samo długo dając 6x więcej światła jeśli potrzeba. No to tak - dziękuję, wolę potęgę a nie bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No cóż ja wolę raz nacisnąć i jechać bez konieczności pstrykania co chwilę. Jako że często wracam z działki w egipskich ciemnościach, doceniłem doświetlanie zakrętów, a światła mi nie braknie na leśnej ścieżce - najważniejsze, że doładować można każdą ładowarką USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosta rzecz. Ja nienawidze nadgorliwosci i udowadniania, ze ktos wie lepiej niz ja sam co potrzebuje.

Czy cervandes ma racje z danymi? No ma.

Czy komandos jest swiadom co ma i jest z tego zadowolony? No jest.

To po co udowadniac, ze nie jest? Poczytal, wybral, jemu pasuje i tyle. Dal odpowiedz, dal fotki i nie narzuca nikomu, ze jego zdanie to swiatlosc wiekuista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komandos65 napisał:

 No cóż ja wolę raz nacisnąć i jechać bez konieczności pstrykania co chwilę.

Lampka będzie myślała za mnie i włączy/przełączy światełko kiedy sobie uzna? A można ten automacik wyłączyć? Bo jak nie, to węszę niezłą katastrofę. :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis producenta cudownej lampki Gyro Krossa : " technologia Power Energy Saver Control łamie Prawo Zachowania Materii, wydłużając czas pracy do 3 - 20 h"

Taki rozkład światła jak na tych zdjęciach daje dowolny klon Solarstorm czy też Magicshine, z tym, że nie za 250 zł , tylko za około 100 zł, z pakietem czterech ogniw 18650, co pozwala na kilka godzin pracy lampki bez łamania praw fizyki :) . Wszelkie cudowne doświetlania zakrętów zarówno prawych jak i lewych można sobie spokojnie darować, podobnie jak inne "inteligentne" czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cervandes napisał:

Z czym do ludzi. Convoy ma tę zaletę, że jest wymaksowaną konstrukcją. Wymaksowaną znaczy się może mieć sterownik z wysoką sprawnością, piguła dobrze odbiera ciepło z emitera, szkiełko jest czyste i nie kastruje strumienia na wyjściu z latarki. To jest potężna przewaga modów Convoi.

Jest bardzo fajną konstrukcją,mam 3 po modach,więc zdarzyło mi się widzieć jak świecą.

Ostatnio zdarzyło mi się pośmigać z znajomym który miał bl70s i jakiś custom pakiet,moje dwa convoye rozkład miały lepszy,ale wygar był całkiem podobny,plus bl70s,pojawił się w momencie,kiedy u mnie padły aku 2x,a tam pakiet jeszcze świecił.

Ogólnie,kiedy mój aktualny sprzęt odejdzie do krainy wiecznego świecenia,nawet się nie zastanowię nad wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pietern napisał:

Lampka będzie myślała za mnie i włączy/przełączy światełko kiedy sobie uzna? A można ten automacik wyłączyć? Bo jak nie, to węszę niezłą katastrofę. :)

Nie można wyłączyć - można ręcznie włączyć światła drogowe, co sygnalizowane jest zieloną pulsującą diodą.

Ale patrz na post zacytowany poniżej … :thanks:

 

8 minut temu, shotgun napisał:

Panowie, prosta rzecz. Ja nienawidze nadgorliwosci i udowadniania, ze ktos wie lepiej niz ja sam co potrzebuje.

Czy cervandes ma racje z danymi? No ma.

Czy komandos jest swiadom co ma i jest z tego zadowolony? No jest.

To po co udowadniac, ze nie jest? Poczytal, wybral, jemu pasuje i tyle. Dal odpowiedz, dal fotki i nie narzuca nikomu, ze jego zdanie to swiatlosc wiekuista.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład światła lampki spełniającej normę StVZO (czyli z odcięciem, odpowienidk świateł mijania w samochodzie) powinien wyglądać tak jak na obrazku poniżej (źródło: http://www.light-test.info/pl/lampki-rowerowe/69-philips-saferide-40-saferide-80 ) Widać odcięcie światła od góry.

philips_saferide_80_lux_high.jpg

 

Na zdjęciach Kross Gyro nic takiego nie zauważyłem, nie widać żadnego odcięcia. Świeci i na drogę i w niebo (lub w oczy kierowcom samochodów).

Czym więc jest to przełączanie świateł drogowych na światła mijania? Na stronie producenta jest tylko informacja : ""System wykrywania światła automatycznie przełącza tryb światła z High na Low w momencie gdy wykryje inne źródło światła" Czyli niezupełnie to o co chodzi. Podobnie "doświetlanie zakrętów" Jest silniczek który steruje reflektorem, czy jakieś inne rozwiązanie "łamiące prawo zachowania materii" ?

 Ja rozumiem, że kupiłeś i jesteś zadowolony, ok. Ale to nie znaczy że jest to cudowna lampka warta kupna. Nic niestety jak na razie na to nie wskazuje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...