Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

@Dziubek w jakim chińskim AliExpressowym sklepie można kupić najnowszą srebrną wersję? Albo jaki sklep po prostu polecasz?

chcesz ją na rower używać ?

 

niezbyt ta wersja z diodą XPL- HI  i reflektorem SMO gładkim się nadaje.  To jest bardziej konfiguracja pod mini szperacz, a nie lampkę do praktycznie wszystkiego jaką dałby reflektor  OP  (orange peel - skórka pomarańczy). 

XPL-HI  daje bardzo skupione światło.

 

masz OLN  w miejscowości , z Olsztyna też jesteś ?   To się możemy umówić na rower pokaże ci jak to świeci  i moje inne  na diodach XML2  T6-4C.

Edytowane przez dymcio111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to srebrnego Convoya bym nazwał mini wersją c8. Zawsze centrum oświetlenia można rozłożyć kolimatorem. Z HPLką tego jeszcze nie testowałem (mowa o wersji HI, nie HD).

Jak będziesz pchać się w kolimator zmieniający światło na szerokie to lipa bez z używania jej jako EDC. Z drugiej strony zawsze możesz zmieniać reflektor z kolimatorem w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawiam się nad jakąś lampką na rower, do auta, biwak. Tak aktualnie mieszkam w Olsztynie ;-) i chętnie bym zobaczył jak to świeci.

Jak coś PW. Do wtorku jestem jeszcze na urlopie to gdzieś rowerem mogę podjechać. Na Zatorzu mieszkam. Aktualnie do roweru sobie zrobiłem S2+ XML2 T6-4C + Noctigon + nowy sterownik i kolimator 30x60. Mam różne ogólnie zabawki [emoji16]

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały czas ten Convoy i Convoy wałkowany :D Taki on cudny, że już byłem na niego zdecydowany, ale przeczytałem, że nie nadaje się na szosę (?), a ja właśnie tylko po tego typu terenie się poruszam. Łeb już mi pęka, bo robię wielkie rowerowe zakupy i już nie mam siły wdawać się w kolejne szczegóły dotyczące zamawianych produktów, a jak przeczytałem na wikipedii coś o kolimatorach to już czacha zaczęła dymić :D Tak więc, bez wdawania się w szczegóły, bardzo proszę, czy byłby ktoś tak miły i obeznany, by polecić zestaw oświetlenia (przód i tył) do około 100 zł? Głównie zależy mi na jak najlepszych doświetleniu drogi z przodu, a tylne światło tylko aby zaznaczyć moją obecność na drodze. Jak wspomniałem, poruszam się jedynie po mało uczęszczanych, pozamiastowych, nie oświetlonych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cały czas ten Convoy i Convoy wałkowany :D Taki on cudny, że już byłem na niego zdecydowany, ale przeczytałem, że nie nadaje się na szosę (?), .

S2+ z kolimatorem 20x60 polecam. Ewentualnie zawsze możesz sobie w prosty sposób zrobić daszek z puszki aluminiowej i pomalować na czarno.

 

Na tył to ja używam Mactronic Walle i jestem zadowolony i z daleka mnie widać chociaż.

 

 

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś w Polsce można dostać? Bo zależy mi na czasie. Modyfikowanie tych latarek jest konieczne? Nawet dla kompletnego laika? Nie wystarczy kupić latarki, uchwytu, akumulatorków i tego kolimatora? 

 

EDIT// właśnie zauważyłem linki w twojej stopce, tam chyba dowiem się wszystkiego.

Edytowane przez Sziqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lumenus.pl/oświetlenie-rowerowe/9-lampka-rowerowa-nitefighter-158c.html

 

Lampka nieco przekracza budżet wątku, ale w zestawie dostajemy "siekierę" z akumulatorem i ładowarką. Użytkuję tego typu lampkę od lat i jestem bardzo zadowolony. Z przodu jak w dzień, do tego z tyłu walle i naprawdę nie potrzeba żadnych kamizelek odblaskowych, tudzież innych ustrojstw psujących jazdę :) Co ważne jest naprawdę kompaktowa.

Edytowane przez Mattm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z chińskimi wersjami nie wiem, ale podróbki z Singapuru ściągane przez znajomego serwisanta prezentują konkurencyjną jakość :) Z bateriami guzikowymi chyba dość krótko poświecą, u mnie korzystając z w pełni naładowanego akumulatora (4400 mAh) mogę się cieszyć nocną jazdą na pełnej mocy co najmniej przez 3 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o lampce z chin traktuj z dystansem, to kompletna chińska podróba. Mocy nawet nie ma co porównywać, począwszy od zasilania, poprzez diodę COB vs Cree. Z czym do ludzi.

Ogółem ta obudowa jest dość popularna, dużo odmian tej lampki można spotkać.

Osobiście uważam że akumulator, z tego modelu o którym mówisz, jest do bani. Mogli się wysilić i dać chociaż te 6000 mAh. Biorąc pod uwagę hurtowy zakup dla producenta, cena nieznacznie by poszła w górę, a pojemność już odczuwalna. Waga praktycznie by została ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Convoy S2+ na Gearbest http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_154256.html

Uchwyty też tam są dostępne, ale nie na kolimatorów. Ktoś wie gdzie dostać tanio  kolimator 20x60, 30x60 u ryżowych braci?

 

Ok już znalazłem http://www.leddna.com/20mm-elliptical-spot-lens-optic-20-x60-for-cree-xhp50-xml2-xm-l-led/

                           http://www.leddna.com/20mm-elliptical-spot-lens-optic-30-x60-for-cree-xhp50-xml2-xm-l-led/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...