Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

cervandes no jak najbardziej. No bo taka zwyklejsza co mam z diodami pare lat temu kupiona za 40zl to jak ogniwo do niej dam to za duzo nie zmieni?

Nie moge znalezc na forum jakie dariusz70 sprzedaje... A od dziewczyny to akurat ostatnio musialem baterie do swojej latary pozyczac:P

 

MaxWayne gdzie te rzeczy tego Dariusza70 ? Jakos zakupy z zagranicy mnie nie przekonuja chyba jednak, dosc jest tego u nas

 

 

http://allegro.pl/latarka-led-convoy-s2-mod-cree-xm-l2-650lm-18650-i4021541517.html

 

O takiej s2 mowimy? bo kurde tyle tego ze juz nie wiem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=141108&sid=41e36594d6866bdbf628c0d642e94e85#141108 tutaj są latarki od dariusz, do zwykłej latarki nie wsadzisz litowe bo za długe, a napięciem 4V spalisz poprostu układy na płytce, w tych latarkach znajdują się sterowniki 2.8A 2.8-4.5V i dioda cree xm-l2 tego nie przeszkoczysz

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Li-ion ma wyższe napięcie i o wiele więcej energii. Różnica jest KOLOSALNA.

 

No i kwestia ceny: w PL zapłacisz dokładnie dwa razy tyle co zamawiając samemu z fasttech. Tylko na przesyłkę trzeba czekać około 3 tygodni, to jedyna wada.

 

Latarki od Dariusza są warte każdej złotówki, bo są już przerobione. I termicznie i pod względem ilości światła. A to bardzo, bardzo duża różnica.

 

 

Ogniwa możecie zamawiać od Woytazo, też z forum światełka. Sanyo 2200mAh po 5pln sztuka...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy, ja polecam convoy m1 zamiast s2 bo lepszy zasięg. Ale nie kupisz tego w Polsce. https://www.fasttech.com/products/0/10002364/1212404-convoy-m1-cree-xm-l-t6-3c-2-group-35-mode-led-flas

Ewentualnie m2, świeci jak m1 tylko 120zl http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12874 Ogólnie to w Polsce gorszy wybór i ceny dwukrotnie wyższe. Ale to musisz samemu zdecydować.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali wyżej bierz Convoy M1 ale z reflektorem OP. Świeci dość szeroko i ma przyzwoity zasięg. Jeżeli chcesz mieć coś co świeci naprawdę szeroko i daleko to tylko Convoy S3 z reflektorem OP i C8 z reflektorem SMO i diodą XML2. Przesiadłem się na taki zestaw właśnie z M1 bo brakowało mi trochę zasięgu. Teraz jest wypas :icon_lol: A wszystkie latarki z zoomem można sobie o kant d**y...

Edytowane przez Arturo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jedną diodą może coś zobaczysz, tą z 3 mam z biedronki widać małe kółko przez tą soczewkę i nie da się jechać w całkowitych ciemnościach, tylko sygnalizacyjna. Tym się rózni od tej za 70, że ma diodę pewnie coś około 0.5W, nawet w lidlu piszą 3w jak dioda ma max 1.5W, to samo mactronic, no ale wracając do tematu, to diody mają również inną sprawność są takie 30lm/w, a są osiągające szczytową sprawność 160lm/w lub przy maksymalnej mocy 90lm/w taką diodą jest cree xm-l2 w latarkach za 50zł z chin.przy maksymalnej mocy 3A to dioda ta generuje ponad 1000 lumenów co stanowi 2/3 żarówki samochodowej h7.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej sie nie moge zdecydowac, bo jeszcze nie moze mi wytlumaczyc roznicy, na razie ino odczuwam roznice w cenie.

No byc tu madrym skoro sa takie np:

Wersja z driverem programowalnym 3,04A Sterownik rozszerzony na Attiny25V.
Zabezpieczenie termiczne, stroboskop, dwukierunkowa zmiana trybów i pomiar napięcia na ogniwie.

 

Wersja z diodą XM-L2 T6 4C lub XM-L2 T6 3B na zwykłym MCPCB, driver 2,8A trzy tryby stałe (5% - 30% - 100%)
lub (5% - 50% - 100%), możliwość włączenia strobo i SOS (strobo szybkie na 100%).

 

za wersję z driverem programowalnym std v1.3 grega i XM-L2 T6 4C na zwykłym MCPCB.

 

za wersję z driverem 2,8A trzy tryby stałe i XM-L2 na MCPCB Sink PAD.
Wszystkie wersje poprawione termicznie z szybkami akrylowymi z powłokami AR (UCL Lens USA 98% przepuszczalności).

 

No to takie sa przyklodowo opcje, hmm... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery programowalne 3,04A, diody na miedzi, szkiełka akrylowe i inne gadżety są dobre dla maniaków latarek :icon_wink: Dla rowerzysty np takiego jak ja, który jeżdzi w nocy po lesie i latarki używa przeważnie na rowerze wystarczy "fabryczna" latarka ze sterownikiem 2,8A i 3 trybami. Jak juz się zdecydujesz to weź latarkę z diodą 4C bo ma cieplejsze światło i lepiej oddaje kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, 4C mam w obu latarkach i uważam to za najlepszy wybór.

 

Ale w kwestii sterownika nie do końca się zgadzam. O ile 3,04A aż takiej różnicy nie robi o tyle np pomiar temperatury czy możliwość programowania to bardzo dobra sprawa.

 

Dla mnie idealne są tryby 25% i 32%. 10 jest troszkę za mało, jeździć się da ale to nie jest wykorzystywanie potencjału. A 50% zeżre baterię szybciutko i trochę światła się marnuje bo jest go wręcz zbyt dużo. Sterownik 5-30-100 czy 5-50-100 jest dla mnie wręcz nieużywalny. Ja mam zestopniowane latarki tak: 25-32-50-100% i w czasie jazdy operuję tylko pierwszymi trzema trybami. 100% służy raczej tylko do wywoływania szoku wśród pozostałych użytkowników drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ja też różnicy nie zauwaze oprócz ceny. No zdecydowałem się na s2 jakąś tam dobiore. Teraz kwestia ogniwa i ladowania. Dariusz mówił że najlepsza jest jakąś za 30zlhmm..troszkę sporo jak na takie coś. Do tego ladowarka za 18 lub 30 no chyba wezmę ta tańsza. Jakas jednokanalowa no więc chyba różnicy nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sporo, bo w chinach jest za 6$, co daje 19.07zł taka jest marża. Convoy s2 w chinach też jest za 45zł, co prawda dariusza jest poprawiona, ale według mnie nie potrzeba żadnych poprawek, taniej zmienić diode jak padnie po kilku latach bo kosztuje 4,5$, niż płacić 2x tyle +wysyłka która z chin jest darmowa. Co prawda jak chcemy kupić z diodą xm-l2 4c to zapłacimy 53zł, ale to dalej jest dużo mniej jak ktoś chce http://www.banggood.com/buy/convoy-s2.html przy zamówieniu wklepać kod blf to rabat 8%

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ja też różnicy nie zauwaze oprócz ceny. No zdecydowałem się na s2 jakąś tam dobiore. Teraz kwestia ogniwa i ladowania. Dariusz mówił że najlepsza jest jakąś za 30zlhmm..troszkę sporo jak na takie coś. Do tego ladowarka za 18 lub 30 no chyba wezmę ta tańsza. Jakas jednokanalowa no więc chyba różnicy nie robi

Ja używam ogniw wyjętych z baterii od laptopa i dają rade. Kup ogniwa od usera "woytazo", a ładowarke wybierz dwukanałową. Ogniwa mogą być bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że wpadł mi w ręce Mactronic Bike Pro Scream 500lm postanowiłem go porównać: z Mactronic Bike Pro Scream 243lm - którego mam od roku - oraz z Convoy S2 3,04A 4C od Dariusza z forum "światełka". 

 

Kolejność w animacjach: Scream 243lm, Scream 500lm, Convoy S2.

 

Wszystkie zdjęcia manual, balans bieli światło słoneczne, ISO200, 1sek, f/2.8. 

 


07675522127872380998.gif

 

 

 

72025920411105278043.gif


 

 

Jak widać Scream 500lumen wcale nie jest ponad dwukrotnie jaśniejszy niż 243lm. Po drugie świeci troszkę wężej więc większa jasność może wynikać z większego skupienia. Trupia poświata i okropny kolor światła względem XM-L2 4C w Convoy S2.

 

Koszt lampek bardzo porównywalny, okolice 135pln. Oczywiście do Convoya trzeba kupić też akku i ładowarkę ale przecież Screamy na wodę nie są...

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowarka 6$, dwa ogniwa samsung 8$, zwykłej nie można bo zwykła jest na 1.2 V, a potrzebna na 3.7V https://www.fasttech.com/products/0/10002357/1170800-authentic-samsung-icr18650-26f-18650-3-7v-2600mah https://www.fasttech.com/products/0/10000969/1080400-218650-lithium-li-ion-battery-charger-eu możesz też kupić convoy s2 na banggood tam są wersje z xm-l2 która daje 16% wiecej światła i kolor 4C.

Pewnie się zastanawiasz dlaczego tak drogo, chodzi o to że na aliexpress zestawy z ogniwami są o pojemności 500mah i ładowarki ładują do 4.4V zamiast do 4.2V co znacząco skraca żywotność. Te co podałem są sprawdzone i mają prawdziwą pojemność, no i taki convoy s2 świeci 3 raz mocniej od ultrafire z aliexpress, bo ma markowe ogniwa i sterownik 2.8A

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...