Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Niedawno był wymieniany Prox Kastor, ewentualnie niemal bliźniaczy Specter Quattro - obie w granicach 240 zł na popularnym serwisie aukcyjnym, ale być może da radę kupić taniej.
Tył to już małe miki - tu nie trzeba mieć niewiadomo czego.

A czy ta lampka ma odcięcie bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aopolods napisał:

Dzień dobry, by nie tworzyć niepotrzebnych tematów wykorzystam temat zbiorczy.

Potrzebowałbym kupić jakiś zestaw przód/tył w przedziale od 200 do 250 zł (maksymalnie 300) jeśli chodzi o to gdzie jeżdżę:

Głównie jeżdżę po drogach z innymi użytkownikami ruchu drogowego, ale sporadycznie zjeżdżam na ubite leśne trasy - tak 70% po drogach i 30% po leśnych/gruntowych. 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

 

Podpinam się do pytania, te same pieniądze, ale zależy mi na widoczności w terenie. Na co zwrócić uwagę albo co macie/możecie polecic

Edytowane przez Ananasowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
17 godzin temu, turtles86 napisał:

A czy ta lampka ma odcięcie bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Wydaje mi się, że obie mają - tzn. Prox oficjalnie to podaje ( masz 4 diody i możesz używać ich w kombinacji ), ale Specter to prawie bliźniak, więc zgaduję, że jest podobny pod tym względem ( to co widać w oficjalnym info, to mniejsza pojemność aku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 07:54, Ananasowo napisał:

Podpinam się do pytania, te same pieniądze, ale zależy mi na widoczności w terenie. Na co zwrócić uwagę albo co macie/możecie polecic

A spójrz na Prox Kastor-X - ma tryb z odcięciem, ma tryb bez odcięcia, jest na akumulatory 2x18650

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastor ma bardziej ograniczenie oślepiania niż odcięcie. Wiązka ma bardziej prostokątny rozkład ale sporo światła nadal idzie ponad punk docelowego oświetlenia. Wygląda to sporo gorzej niż w w nieco podobnym rozwiązaniu w lampkach Ravemena.

W ogóle nie ma porównania do dobrych lustrowych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam lampki JY-6056 https://miastorowerow.pl/lampki/26569-lampa-p-t-akumulator-10led-60lm-30lm-usb-jy-6056-lampki-5907437521939.html

Podczas ładowania białego światła dioda jest zielona, a czerwonego cały czas żółta, tak powinno być? Zostawiałem obie lampki do ładowania na dobę i dalej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Zazwyczaj te najtańsze lampki mają małe pojemności wbudowanego akumulatorka, więc jeżeli często jeździsz, to konieczne będzie również częste ładowanie.
Dlatego jestem zdania, że na baterie będą lepsze - w końcu napisałeś, że to mają być tylko lampki pozycyjne, a nie jupitery.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądajac FB natrafiłem przypadkien na reklame Prox Spike. Wyszukiwanie dało taki wynik

https://aljot.pl/pl/p/LAMPA-PRZOD-PROX-SPIKA-1100Lm%2C-5000mAh%2C-USB/6166

Rozbawił mnie ten fragment opisu: "Jako, że światło łatwiej rozproszyć niż skupić, mamy możliwość uzyskać równomierne, szerokie doświetlenie pierwszego planu po zastosowaniu dyfuzora, np. z samoprzylepnej, matowej folii, czy innego materiału który mamy pod ręką. "

Czyli np. pończochy :) ...A może prezerwatywy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może polecić lampkę na przód z dobrym uchwytem na codzienne dojazdy do pracy, tak żeby w zimie też fajnie świeciła o zmierzchu.

Na tył mam zamiar kupić taką:

Lampa rowerowa tylna Mactronic WALL'E, 18 lm 10743460923 - Allegro.pl

Na przód tak do 100 zł planuję wydać.

Bym zapomniał, teren miejski jak coś.

Edytowane przez pablo945
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 14:53, mariush19 napisał:

Ktoś używa tego Prox Kastor-X? może gdzieś jakiś test jest? albo ktoś robił jakieś zdjęcia? mało info na temat tej latarki jest? Jak to się ma do np. gaciron v9d-1600??

 

Bardzo wstępnie (kiedyś jak ją przetestuje w nocnych warunkach to może dopiszę więcej). Lampka ciężka. Akumulatory wbudowane - brak możliwości ich wymiany w trasie. Jakikolwiek tryb odcięcia - fikcja. Napierdziela światłem od stóp po czubki drzew - cały ten "tryb świateł mijania" to jedynie zmiana barwy cieplnej światła i to wszystko. Beznadziejny jak dla mnie tryb szybkiego wyłączenia - żeby ją wyłączyć trzeba przeklikać wszystkie tryby: Max-Średni-Słaby-Flash szybki-Flasz wolny - jak jesteś na trybie Max to czeka Cię 4 krotne klikanie do wyłączenia. Dwukrotne szybki klikniecie włącza wszystkie 4 diody - wówczas dostępne są tylko trzy tryby: max-średni-słaby. Kupiłem ją żeby doświetlać sobie zupełne ciemności na jakiś zadupiach - typu lasy, drogi gruntowe - moją główną podstawową lampką jest Fenix BC25R i ten Kastor-X absolutnie nie ma szansy by zastąpić ją w tej funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem, szukam sobie przedniej lampki na szosowe przejażdżki po zmroku. Obecnie korzystam z Cateye HL-EL135N i nie jest tragiczna, ale jednak zależy mi na czymś, co będzie znacznie mocniej oświetlało drogę przede mną. Mam bardzo mocną latarkę Olight, ale ma bardzo punktowe światło, które pewnie oślepiałoby innych uczestników ruchu. Wolałbym coś na baterie na wypadek gdyby mnie podkusiła jakaś dłuższa trasa - jak widzę czas pracy tych latarek na USB to łapię się za głowę. Chętnie zamknąłbym się w 200 zł, ale na bardzo dobry model mógłbym wydać i 300. Ma ktoś coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...