Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie sklepu cyklomania - jeśli jeszcze kiedykolwiek cokolwiek mnie skusi w ich ofercie, to z pewnością dokonam zakupu za pobraniem. Nie lubię sytuacji, kiedy na stronie z informacjami o wysyłce widnieje informacja o treści:

Cytat

Wysyłkę realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, oraz Paczkomatów InPost.
Zamówienia złożone do godziny 10:00 realizujemy tego samego dnia*.

* - Dotyczy przesyłek pobraniowych lub opłaconych za pomocą systemu Dotpay/Blue Media.

A po opłaceniu zamówienia dostaję info o treści:

Cytat

Z uwagi na dużą ilość zamówień czas realizacji może wynieść nawet do 10 dni.
Najmocniej przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Póki co nie mam żadnej więcej informacji o realizacji zamówienia, dodzwonić się na podany na stronie numer nie sposób. Jako konsument czuję się wprowadzony w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cyklomania

Ocena: Neutral

Termin wysyłki i szybkość odpowiadania na maile trochę nie pasuję do aktualnych standardów, ale informują o tym na stronie, zgodziłem się na to, więc na ocenę to wpływu nie ma.

W wakacje kolega dorzucił do swojego zamówienia gąbki olejowe RS. Gąbki odebrałem, wydawały się ok, nie sprawdzałem dokładnie. Ostatnio robiłem serwis, coś mi nie pasowało i okazało się że przyszły grubości 5mm zamiast 4mm. Minęło kilka miesięcy, koszt to około 14 zł więc machnąłem ręka, błędy się zdarzają.

Ostatnio postanowiłem zrobić nowe zapasy gąbek, więc zamówiłem ilość na kilka serwisów. W notatce do zamówienia dodałem informację że ostatnim razem się pomylili i proszę o dokładne sprawdzenie wymiaru przed wysłaniem. Zamówiłem 32x4, dostałem 35x5.

Zgłosiłem to w Poniedziałek popołudniu, dzisiaj rano ( Środa) dostałem maila że wyślą odpowiednie gąbki a po odbiorze mam zwrócić te w złym rozmiarze.

Więc dlaczego Neutral? Pomyłki się zdarzają, ale nie dwa razy jeżeli chodzi o ten sam produkt i nie gdy pojawia się dodatkowa informacja z prośba o sprawdzenie wymiaru.

Zobaczę jakie gąbki przyjdą i dodam informację, mam nadzieję że tym razem będzie to odpowiedni rozmiar.

Najgorsze jest to, że jeszcze rok temu właściwie ciężko się było do czegoś przyczepić. Dobre ceny, produkty niedostępne w innych sklepach. Ale widać coś poszło nie tak, bo na Allegro też posypała się masa Negatywnych komentarzy.

Sklep Token

Ocena: Pozytywna

Szybko i solidnie. Polecam.

Junbikepl ( Allegro)

Ocena: Pozytywna

Jak wyżej. Szybko, wszystko zgodnie z opisem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:

Żeby nie było. Cyklomania wywiązała się z umowy. Dostałem właściwy rozmiar gąbek, a w paczce etykietę zwrotną.

Centrumrowerowe.pl 

Ocena: Pozytywna

Zamówiłem pedały. Po odbiorze paczki okazało się że jeden latał luzem, przez co obydwa się obiły i powstały odpryski lakieru. Machnąłem ręką, bo to pedały. Problem był taki, że musiałem je odesłać, bo nieco niepokoiła mnie praca łożysk. Pedały odesłałem, ale pedały nie zostały wymienione, bo nosiły ślady użytkowania ( czyli obicia od transportu...) i poleciały na reklamację. Reklamacja została odrzucona, bo pedały się jeszcze "rozjeżdżą". Problem jest taki, że w paczce zwrotnej otrzymałem pudełko które wyglądało jak wyjęte psu z d... gardła ( odesłałem w stanie idealnym), a pedały były poobijane jeszcze bardziej. Po kontakcie mailowym dostałem zwrot o wartości kilku % zamówienia.

Więc dlaczego pozytyw? Bo powinienem od razu zgłosić że pedał wyleciał z mocowania i jest poobijany. Za gapowe się płaci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wciąż brak płatności "online", mimo że regulamin chyba o tym wspomina. Dzwoniłem do nich w listopadzie 2019, to mówili że w grudniu już będzie.

Dodatkowo wydaje mi się że koszt przesyłki InPost nieco odstaje od standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski - to się zgadza, ale mówiąc szczerze - nie mam jakichś specjalnych problemów z wyszukiwaniem u nich. Szczególnie, że zwykle "przychodzę" już po konkretne rzeczy.

@skom25 - z tymi płatnościami to faktycznie trochę upierdliwe. Człowiek przyzwyczaił się do BLIKa, a tu trzeba zwykły przelew robić. ;) W moim przypadku jednak nie wpływa to na czas realizacji, bo mam konto w tym samym banku, więc przelewy wewnętrzne przechodzą natychmiast. I też zwróciłem uwagę na cenę wysyłki do paczkomatu, ale z racji wygodu rozwiązania da się przełknąć. ;) I tak całościowo wychodzi taniej niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.12.2020 o 21:43, Rafał87 napisał:

ktoś coś o sklepie dobrerowery.com ?

 

Kupuję u nich stacjonarnie i moim zdaniem jest to jeden z najlepszych sklepów w mojej okolicy, na potwierdzenie dodam,
że dojeżdżam do nich z Chorzowa, a sklep MK Bike (dobrerowery.com) znajduje się w Sosnowcu!
Wysyłkowo u nich nigdy nic nie kupiłem, nawet nie mam założonego konta w ich sklepie więc tutaj się nie wypowiem jak z realizacją zamówień internetowych.
Obsługa sklepu na bardzo wysokim poziomie, zatowarowanie bardzo dobre, cenowo różnie bywa, sklep raczej do najtańszych nie należy ale mogę wydać te 5-10 zł
więcej za całokształt. Zdarzają się jakieś promki i obniżki przy większych zakupach.

Zresztą w mojej okolicy dosyć dobrze mam rozeznaną sytuację ze sklepami rowerowymi i jak pomyślę o takiej Activii z Rudy Śląskiej
czy najdroższym sklepie świata Twomarku z Chorzowa to wolę jechać te 20 km do MK Bike.

Z internetowych sklepów polecam jak wyżej Biostern, który jest jednym z najtańszych i najlepszych w sieci.
Ponieważ jestem w trakcie zimowych serwisowych zakupów w kilku miejscach postaram się później wrzucić kilka opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: rowerowy.com

ocena: pozytywna

Szybka wysyłka i bardzo dobre ceny za moje zamówienie.
Podoba mi się przejrzystość ich strony, na każdym etapie realizacji zamówienia był dodawany komentarz
pracownika sklepu podpisany z imienia i nazwiska, co bardzo wyróżnia się na tle wielu sklepów internetowych
gdzie ma się wrażenie, że jesteśmy obsługiwani przez bota.
Polecam bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgbikes.pl (allegro pgbikes) - pozytywna

Kupiłem na allegro ochraniacze na buty Kross, bo potrzebowałem na szybko z racji nadchodzących mrozów. Zamówienie w poniedziałek przed północą, dzisiaj (środa) po 9:00 do odbioru w Paczkomacie. Mieli jakieś zamieszanie w ofertach tych ochraniaczy, dlatego kupiłem je 10 zł taniej niż stoją dzisiaj (zaktualizowana cena). Nikt jednak żadnych problemów z tego powodu nie robił.

decathlon.pl - pozytywna

Zamówiłem wieczorem na próbę małą paczkę ocieplaczy chemicznych do stóp za 15 zł. Następnego dnia rano, tuż po otwarciu sklepu (a raczej - punktu odbiorów), zamówienie czekało na odbiorcę. Odebrać zamówienie może dowolna osoba, pomyśleli o tym i przy jego składaniu są specjalnie pola na wpisanie jej danych. Fajnie. :)
Jedyne, co mi się nie podobało, to fakt, że trzeba założyć konto w celu złożenia zamówienia. A żeby to zrobić, trzeba podać mnóstwo danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...