Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bikester przedstawię jeszcze jedną sytuację.
Kupiłem koszulkę i miałem kupon 40zł, ale się rozmysliłem i chciałem zmienić kolor w zamówieniu. Dzwonię na infolinię i mówi gościu, nie da się jest zautomatyzowane, ale jak nie chcę koszulki to moge jej nie odbierać i oddadzą pieniądze. Nastepnie mu powiedziałem o kuponie 40zł, to on mi wystawił kolejny kupon na 40zł od tak xD. Więc, łącznie sklep dał mi 80zł zniżki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 22:52, Pawlos88 napisał:

Właśnie przerabiam identyczną historię z tym sklepem.

Miesiąc temu zamawiałem parę rzeczy. Złożyłem zamówienie poprzez stronę internetową, zapłaciłem przelewem.

Po paru dniach dostałem maila, że nie mają niektórych rzeczy które zamówiłem. Padła propozycja zamiennika. Zgodziłem się, dzień albo dwa póżniej okazało się że jednak nic mają. Mieli zwrócić kasę. Wysyłałem maile, zero oddzewu, kasy nie widać.

Raz udało mi się dodzwonić, mieli ogarnąć przelew, ale leci już ponad tydzień od tego czasu, a kasy nie ma. Kontaktu też, bo od wczoraj wszystkie numery milczą.

Oszuści, tak to z mojej strony wygląda.

Mega NEGATYW, nie polecam.

 

CTbike

Epilog wygląda tak. Wystąpiłem z pismem do Miejskiego Rzecznika Konsumentów z prośbą o interwencję. MRK z kolei wysłał do "sklepu" a w zasadzie gangu, pismo interwencyjne z wezwaniem do oddania przywłaszczonych pieniędzy. Ostatecznie po około miesiącu od interwencji, czyli w sumie po dwóch od mojego przelewu, zwrócili pieniądze. Oczywiście o żadnym wyjaśnieniu, pokajaniu się, przeprosinach, nie ma mowy. Po prostu zostali to tego zmuszeni. W przeciwnym wypadku nie oddaliby. I na to liczą, że ludziom nie będzie chciało się dochodzić swego i odpuszczą. Ja nie odpuszczam nigdy. Polecam zrobić to samo. Najlepiej prowadzić korespondencję przez ePUAP. Idzie sprawnie.

Potwierdzam ponownie  NEGATYW

 

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerzysta.pl

Niby wszystko pięknie i ładnie, link do płatności dostałem po potwierdzeniu, że rower jest dostępny u producenta. Wybrałem przesyłkę najdroższą, że rower jest skręcony, wyregulowany i gotowy do jazdy. Rower dostarczony, dobrze zapakowany, gotowy do jazdy i wyregulowany, ale prawie, a prawie robi różnice. Nie wszystkie przerzutki wskakują, także zapewne one bedą do regulacji w serwisie, a tak to wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expertbike.pl

Zamawiałem tutaj rower KELLYS SPIDER 10, sklepu jeszcze nie znałem, więc wypytałem najpierw sprzedawcę o dostawę, płatność itd - wszystko było ok i rower dotarł do mnie w terminie, który deklarował sprzedawca. Bardzo mi się podobało to, że rower był wysłany dopiero po gratisowym przeglądzie zerowym potwierdzonym podpisem i pieczęcią w karcie gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: biostern.abstore.pl

Ocena: POZYTYWNA

Zamawiałem kompletny napęd na podzespołach Shimano SLX/XT, wartość zamówienia około 1400-1500 zł, pod uwagę brałem kilka sklepów rowerowych. Biostern już na starcie miał ofertę najkorzystniejszą cenowo w porównaniu do innych, a na dodatek po kontakcie zaoferował jeszcze mały rabat, gdzie pozostałe sklepy cenę na stronie miały ostateczną. Poza tym ekspresowa wysyłka, bardzo dobry i miły kontakt. Nie mam żadnych zastrzeżeń i szczerze polecam.
 

 

Sklep: sbike.pl

Ocena: POZYTYWNA

Zamawiałem komplet hamulców tarczowych przód-tył Shimano SLX. Bardzo dobra cena, szybka realizacja i stały kontakt. Ponadto ostatnio wysyłałem do nich zapytania odnośnie kompatybilności kilku podzespołów i otrzymałem bardzo fachową odpowiedź, dlatego również polecam ten sklep.


 

Sklep: cyklomania.pl

Ocena: POZYTYWNA

Szybka realizacja zamówienia, towar fajnie zapakowany, bardzo dobry kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbike.pl - NEGATYWNA. Ściemniacze i cwaniaki. Okazuje się, że czas wysyłki podany na stronach większości produktów - 24h - to ilość godzin... roboczych! Pierwszy raz spotkałem się z tak śmieszną (żenującą?) sytuacją, no ale klienta trzeba jakoś ściągnąć. Szkoda tylko, że ten klient został "z ręką w nocniku" i musi wystawić negatywną opinię... Kolejny sklep na czarnej liście, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: biostern.abstore.pl

Ocena: POZYTYWNA

szybka wysyłka, dobre ceny. polecam kupować przez stronę sklepu, nie przez Allegro (Xtremes), bo jest taniej.

Sklep: Bitul.pl

Ocena: POZYTYWNA

żadnych problemów z indywidualnym zamówieniem. szybka wysyłka, tanie i dobre narzędzia. polecam!

Sklep: karbonowy_pl (Allegro)

Ocena: POZYTYWNA

żadnych zastrzeżeń.

Sklep: Rowerplus.pl

Ocena: POZYTYWNA

jak wyżej, żadnych zastrzeżeń. fajne ceny oraz promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

sbike.pl - NEGATYWNA. Ściemniacze i cwaniaki. Okazuje się, że czas wysyłki podany na stronach większości produktów - 24h - to ilość godzin... roboczych! Pierwszy raz spotkałem się z tak śmieszną (żenującą?) sytuacją, no ale klienta trzeba jakoś ściągnąć. Szkoda tylko, że ten klient został "z ręką w nocniku" i musi wystawić negatywną opinię... Kolejny sklep na czarnej liście, niestety. 

Miałem podobną sytuację do Twojej jednak z diametralnie innym zakończeniem. Zamówiłem coś w sbike we wtorek, potrzebowałem tych gratów na weekend. W czwartek zaniepokojony brakiem maila potwierdzającego wysłanie skontaktowałem się z nimi (grzecznie, najpierw ich pochwaliłem, że jestem stały klient i zawsze wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku i tylko dlatego u nich zamawiam dalej a tu taka niemiła niespodzianka i nie będę miał co w weekend robić...). Miły pan sprawdził co z zamówieniem, przyznał, że faktycznie czegoś im zabrakło, przeprosił i obiecał że stanie na rzęsach ale towar będzie u mnie najpóźniej w sobotę do godz. 10 (pomimo, że nie mają takiej opcji standardowo). Tak się też się stało.

Niestety w PL takie zachowanie to rzadkość bo w 9 na 10 przypadków w takiej sytuacji usłyszałbym odpowiedz "nie wysłaliśmy twojego zamówienia i możesz nam naskoczyć".

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowertour.com

NEGATYWNA

Są promocje więc się pokusiłem na zakupy w ww. sklepie jakoś na początku miesiąca. 

No niestety było dobrze tylko do maila z info, że towar jest przygotowany do wysyłki i potrwa to jeden dzień. 

Niestety trwa tydzień, a po mojej interwencji (2× mail) dostałem dziś łaskawie wiadomość, że wyślą we... wtorek!

Z tego co wiem to nie pierwsza taka akcja tego sklepu, ale cóż, Polak mądry po szkodzie. 

Jeśli więc komuś się spieszy i chce coś z promo to NIE POLECAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci powie

16 minut temu, moreluz napisał:

Jeśli więc komuś się spieszy i chce coś z promo

Muszę ci powiedzieć że ze zdziwieniem przeczytałem twoją opinię o tym sklepie. Reklamowałem kask, bez problemu. Dętki shwalbe pękały po napompowaniu, reklamowałem i bez problemu, zapakować - kurier przywiezie nowe wybrane prze zemnie i odbierze reklamowane. Kupowałem kilka razy u nich i zawsze OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wklejał maili od zamówienia, aż do ostatniego, bo nie w tym rzecz. Nie chce też nikogo oczerniać.

Rozumiem, że mają sporo asortymentu i zamówień, ale w dobie maili itp mogli by uprzedzić, że będzie obsuwa. 

Zgodnie z tematem przekazałem opinie. Mam nadzieję, że jej nie potwierdzę kolejnym wpisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

sbike - zero problemów, ale zamówienie małe. termin realizacji OK. Pozytyw

Bike-discount.de- także zero problemów ( jak zawsze zresztą )- Pozytyw

Amazon.de- zakupy bez problemów, dostawa 2 dni wcześniej niż początkowo sugerowano. Cena- mniejsza niż w PL. Pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sbike brałem coś na początku grudnia, zamówienie szybko i sprawnie zrealizowane (korba, pompka, suport i jeszcze jakieś drobiazgi).

W biostern klikałem w święta hamulce, suport, błotniki, dętki i lancuch. 31 grudnia już wszystkie graty u mnie.

Oba sklepy bardzo polecam dobre ceny i duży asortyment.

Endurastore - szybko odpowiadają na pytania i doradzają, paczka u mnie po jednym dniu od wysłania. Również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RepublicBikes (Allegro)- Pozytywna +

Zostałem bardzo mile zaskoczony. Z przyczyn nie do końca zależnych od sklepu wysyłka paczki opóźniła się o jeden dzień. Napisałem w tej sprawie maila, a po kilku godzinach otrzymałem odpowiedź, z wyjaśnieniem oraz informacją że do zamówienia zostanie dorzucony gratis. Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Zamówiony towar zgodny z opisem, a gratis bardzo mile mnie zaskoczył.

rowerowy.com oraz centrumrowerowe.pl- Pozytywna

Nie ma co się rozpisywać, jak zawsze wszystko w porządku. Dodatkowo centrumrowerowe.pl ostatnio dość często robi dni darmowej dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kask na OLX Specialized Propero 3. Wszystko fajnie tylko po rozpakowaniu brak Wyściółki. Dzwonię do faceta i tłumaczy że do tych kasków trzeba dodatkowo dokupić wyściółki. Sprawdzam na stronach sklepów i wyściółki są. Napisałem maila i nazwałem go kłamcą i tyle. W internecie wpisując nazwisko okazuje się że to coś w rodzaju handlowca. Poszukuję w internecie wyściółki do tego kasku i nie mogę trafić. W końcu trafiłem na sklep TWOMARK w Chorzowie, miła Pani powiedziała że sprowadzi do tego kasku wyściółki. Po dwóch tygodniach otrzymałem zamówiony towar za 29zł. Z kasku jestem mega zadowolony! Szkoda że na OLX nie można sprzedającym dawać plusików. Ułatwiało by to zakupy, sparzyć się można raz. Jest w regulaminie, odbiór osobisty. Ktoś z Szczecina znajdzie interesujący przedmiot w Katowicach, jak osobiście odebrać? Tylko zaufanie, które czasami zawodzi.

Obsługa - POZYTYW +

Przesyłka - dam NEUTRALNY gdyż wysyłają tylko DHL za 18zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...