Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

chainreactioncycles - mega negatyw

Zamówiłem koło za 75EUR i adapter zacisku hamulcowego za 6EUR. Po tygodniu procesowania w końcu piszę do nich jaki mają problem. Dostaję odp. że koła mi nie wyślą ale adapter już wysłali. Zwrócą wartość kołą ale kosztów przesyłki 9EUR już nie. To byłby interes życia - gówniany adapter pm-pm za 15EUR dlatego paczki nie odbieram anulując zamówienie w całości.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.formicki-bike.pl/  ocena pozytywna  z dużym plusem !  mieli kiedyś w ofercie piastę DT w dobrej cenie, troche zwlekałem z potwierdzeniem zamówienia, jak już się zdecydowałem, okazało się żę, nie jest już dostepna.. Po paru miesiącach postanowiłem odgrzebać temat, okazało się że mogą ściągnąć piastę, ale z tego co widziałem, wszędzie była ona droższa niż kiedyś. Odgrzebałem stare maile do nich z ustaleniami ceny i ... zgodzili się sprzedać ją po starej cenie. . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ctbike.pl/ ocena negatywna. Sprzedający już miesiąc zwleka z oddaniem pieniędzy w związku z niedostępnością towaru. Nie odpowiada na e-maile ponaglające. Dodatkowo uwaga sprzedający na stronie sklepu uzywa nielegalnie certyfikatu ochrony kupującego Trusted Shops. Oto odpowiedź od Trusted Shops: 

Dzień dobry,
dziękujemy za Państwa wskazówkę. Ten sklep internetowy nie został przez nas zweryfikowany, dlatego nie ma on uprawnień do posługiwania się naszym znakiem jakości.
Niezwłocznie skontaktujemy się z tym sklepem i rozpoczniemy działania prawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tygrysek87 napisał:

www.ctbike.pl ocena negatywna. Sprzedający już miesiąc zwleka z oddaniem pieniędzy w związku z niedostępnością towaru. Nie odpowiada na e-maile ponaglające.

Wyślij sprzedającemu (przedsiębiorcy Michałowi Czajka działającemu pod firmą CTBike) wezwanie do zapłaty wyznaczając mu termin np. 3 dni. Może być elektronicznie, najlepiej z datą pewną. Wezwanie do zapłaty ma znaczenie przy żądaniu ewentualnych odsetek za opóźnienie przy sporze np. sądowym (trwającym lata ale zwykle pozytywnie zakończonym dla konsumenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎08‎.‎08‎.‎2018 o 01:07, Dokumosa napisał:

chainreactioncycles - mega negatyw

Zamówiłem koło za 75EUR i adapter zacisku hamulcowego za 6EUR. Po tygodniu procesowania w końcu piszę do nich jaki mają problem. Dostaję odp. że koła mi nie wyślą ale adapter już wysłali. Zwrócą wartość kołą ale kosztów przesyłki 9EUR już nie. To byłby interes życia - gówniany adapter pm-pm za 15EUR dlatego paczki nie odbieram anulując zamówienie w całości.

Zmieniam ocenę na  nautralną 

Po wymianie kilku maili jednak oddali kasę za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 21:04, R10 napisał:

Wyślij sprzedającemu (przedsiębiorcy Michałowi Czajka działającemu pod firmą CTBike) wezwanie do zapłaty wyznaczając mu termin np. 3 dni. Może być elektronicznie, najlepiej z datą pewną. Wezwanie do zapłaty ma znaczenie przy żądaniu ewentualnych odsetek za opóźnienie przy sporze np. sądowym (trwającym lata ale zwykle pozytywnie zakończonym dla konsumenta).

Konsultowałem sprawę z prawnikiem. Zasugerował złożenie wniosku do prokuratury o ściganie oszustwa internetowego na podstawie artykułu 286 kodeksu karnego. Także w najbliższym tygodniu złoże taki wniosek o ściganie pana Michała Czajki. 

Edytowane przez Tygrysek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://centrumrowerowe.pl : negatyw

Widziałem tutaj kilka pozytywnych opinii i pomimo tego że mój ostatni zakup w CR nie za bardzo był udany, pomyślałem, że zaryzykuję, może się w końcu poprawiło. Niestety znów nie wyszło. Zamówiłem stojak rowerowy z zestawem akcesoriów: tacka magnetyczna i pokrowiec. Dostałem sam stojak bez dodatków. Po złożeniu reklamacji dostałem odpowiedź, że to jest błąd w opisie na stronie i że mam do wyboru albo odesłać stojak na koszt sklepu, albo dostanę rabat 30 zł (nie pokrywa kosztu brakujących elementów). Jednocześnie cena stojaka podskoczyła na stronie o 100 zł, opis pozostał bez zmian.  Słabo. I nie chodzi mi o samą pomyłkę sklepu, bo to się może zdarzyć każdemu, ale o sposób rozwiązania problemu. Jeżeli zawarłem ze sklepem umowę kupna (a została zawarta w chwili potwierdzenia przyjęcia zamówienia zgodnie z kodeksem cywilnym i regulaminem CR), sklep powinien się z niej wywiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeśli to faktycznie pomyłka, to postąpili zgodnie z prawem i moim zdaniem w porządku wobec ciebie. Dlaczego mieliby tracić / dokładać do biznesu (cały czas zakładając pomyłkę)? Moim zdaniem negatyw byłby jakby nie oddali ci całej kasy (za towar i za obie przesyłki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Z drugiej strony jeśli to faktycznie pomyłka, to postąpili zgodnie z prawem i moim zdaniem w porządku wobec ciebie. Dlaczego mieliby tracić / dokładać do biznesu (cały czas zakładając pomyłkę)? Moim zdaniem negatyw byłby jakby nie oddali ci całej kasy (za towar i za obie przesyłki). 

Tylko, że Polskie prawo mówi, że wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży i jest wiążące (art 543 Kodeksu Cywilnego) W skrócie, sklep wystawia za 100zł, po zaakceptowaniu warunków czyli zakupie powinien za tyle sprzedać (analogicznie jeśli oferta zawierała kilka części składowych produktu, w tym samym zestawieniu towar winien być wydany). Tyle w teorii bo praktyka mówi, że w tym kraju prawo i rzeczywistość to dwie odległe krainy, niestety nie tylko w kwestii prawa konsumenckiego...

W gestii tematu:

Dadelo.pl - opinia Pozytywna Szybka wysyłka bez komplikacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: centrumrowerowe.pl

Ocena: Pozytywna

Chyba wracają do formy. Zamówienie złożyłem w środę wieczorem, w piątek rano było w Paczkomacie. Podoba mi się że podają ile sztuk mają w magazynie, jeżeli więcej niż jedną to można brać w ciemno nie martwiąc się że gdzieś się zapodziała i realizacja się przedłuży.

Jedyne co bym zmienił to statusy realizacji zamówienia. W rowerowy.com mają jeden dodatkowy status mówiący że paczka jest gotowa i czeka na wysyłkę. Wtedy wiadomo że wszystko jest OK i paczka wyjdzie jeszcze dzisiaj. W CR siedziałem jak na szpilkach do 16:00, dopiero wtedy dostałem maila z InPost że paczka została wysłana, status na stronie zmienił się dopiero po 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, testudo napisał:

Tylko, że Polskie prawo mówi, że wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży i jest wiążące (art 543 Kodeksu Cywilnego) 

Wydaje mi się,  że jest tam wyłączenie na wypadek pomyłek / błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Z drugiej strony jeśli to faktycznie pomyłka, to postąpili zgodnie z prawem i moim zdaniem w porządku wobec ciebie. Dlaczego mieliby tracić / dokładać do biznesu (cały czas zakładając pomyłkę)? Moim zdaniem negatyw byłby jakby nie oddali ci całej kasy (za towar i za obie przesyłki). 

Mysle, ze powinni dosłać brakujące elementy. Pomylić się może każdy, ale za pomyłki się płaci, gdyby tak nie było to było by dużo naciągaczy. Wyobraź sobie, że w sklepie na półce co drugi towar jest podpisany 2x niższa ceną a ty przy kasie się dowiadujesz, ze musisz zapłacić więcej. Jedyne co mógłbyś zrobić to odłożyć towar, a sklep pozostałby bezkarny. Tymczasem masz prawo kupić towar za tyle, ile jest naklejone na półce. To samo byłoby w internecie. Cena towaru byłaby 80zl, a przy dokonywaniu przelewu wyskoczyło by ci 90zl, lub opis przedmiotu zawierałby akcesoria, a przy potwierdzaniu zakupu i wyborze metody platnosci miałbyś drobnym druczkiem napisane, ze kupujesz bez akcesoriow lub wcale by nie było takiej informacji. Z resztą najlepiej zapytać na forum prawnym, upewnić się swojej racji i wtedy postraszyć sklep konsekwencjami.

 

Edytowane przez Tygrysek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic nadzwyczajnego w takiej sytuacji. Ludzie robili błędy, robią i nadal będą robić. Jak widać mylą się nawet inżynierowie od mostów i wiaduktów ( Genua) 

Ktoś tam w sklepie się pomylił, jeśli kupujący otrzymał zwrot wszystkich środków to osobiście nie widzę problemów. Kodeksy i paragrafy nie zostały napisane pod natchnieniem Ducha Świętego i nie są złotym środkiem na wszystkie sytuacje. Oprócz paragrafów jest jeszcze coś takiego jak  ludzka przyzwoitość. Ciekawe jak by kupujący zareagował na odwrotną sytuację. Znam taką z autopsji...spory zakup na pewnym portalu aukcyjnym. Kilkanaście przedmiotów , wartość coś koło 700 zł. Wśród nich znalazła się dętka zakupiona za 149 zł. Normalna, zwykła, butylowa, wentyl Presta. Oczywista pomyłka, brak przecinka. I co w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo ... kliknął, kupił, zapłacił, zawarł umowę ...tyle ze jako kupujący może odstąpić od umowy bo to zakup na odległość.
Był czas w którym CR pochrzaniło cenę podsiodłówek Apidury ... Zrobił się szum na forum i wtedy wyszli z twarzą i sprzedali po nie do końca rynkowej cenie ofertowej.
Pomyłki się zdarzają owszem ale jak chcesz być profesjonalistą to musisz profesjonalnie te pomyłki brać na klatę. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zakup był na fakturę, a to prawnie wyklucza możliwość zwrotu.

Po drugie musiał to najpierw zauważyć co nie jest takie oczywiste jeśli ktoś faktury przekazuje zewnętrznej firmie księgowej.

Co do honoru to owszem, to jest ważna sprawa, nie uważam jednak, że to jest mus. Po prostu osobiście uważam, że tak jak oczekujemy "honoru" od firmy, tak równie dobrze bym widział "ludzką uczciwość" po drugiej stronie tym bardziej w przypadku gdy strona nic nie traci poza możliwością nabycia towaru po "niechcąco" zaniżonej cenie.

Tak kiedyś się zastanawiałem czytając różne fora. Kto na nich pisze, bo generalnie to same ombnibusy. Jak to więc jest, że teoria swoje, a życie swoje. Dlaczego walą się mosty, rowery po wyjeździe z serwisu nie działają tak jak powinny, programy i aplikacje się wieszają i wywalają  błędy, ściany w domach są krzywe, pociągi i autobusy się spóźniają, sklepy internetowe nawalają, itp itd. Czyżby ta garstka nieomylnych skupiła się na forach, czy może po prostu tak to już jest, że ludzką rzeczą jest się pomylić i czasami warto zachować się normalnie...jak człowiek ....bez oglądania na paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy zakupu stojaka rowerowego w centrumrowerowe.pl. To nie jest przypadek próby wykorzystania pomyłki sklepu. Cena nie była przesadnie zaniżona: 342 zł (z 2% zniżką) za stojak firmy Bike Hand,  czyli średniak do użytku domowego, znacznie tańszy od stojaków Park Tool.

To jest dokładnie taki stojak jak w tej ofercie : https://www.ebay.com/itm/BIKEHAND-Bike-Mechanic-Bicycle-Repair-Workstand-/151402412855, cena w przeliczeniu około 330 PLN, nawet taniej niż w CR. A tacka na narzędzia oczywiście jest w zestawie (sam producent też podaje na swojej stronie że jest).

Odnośnie kwestii prawnych, to w regulaminie CR jest taki zapis:

II.4 : Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia zamówienia w mailu potwierdzającym. Z tą chwilą następuje zawarcie umowy sprzedaży, z zastrzeżeniem pkt. VII. (zastrzeżenia z pkt. VII nic w tym przypadku nie wnoszą).

Nie wiem więc dlaczego miałbym rezygnować z zakupu ? Umowa została zawarta, cena nie była rażąco niska. Stojak jako taki jest ok, nie chcę go oddawać, chcę dostać to za co zapłaciłem. Mam nadzieję że CR dośle mi chociaż tę brakującą tackę, akurat przypadkiem mają ją w ofercie jako osobną pozycję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreestyleXtreme.com Ocena: Pozytywna +++

Złożyłem zamówienie w piątek, z uwagi na darmową dostawę spodziewany termin odbioru paczki to 8-12 dni. W rzeczywistości towar odebrałem po 6-ciu dniach, a potem otrzymałem lawinę e-maili o tym jak mogę zwrócić towar jeżeli jestem niezadowolony, Albo czy na pewno jestem zadowolony z obsługi, bo jeżeli nie, to proszą o uwagi żeby uniknąć nieporozumień w przyszłości. OK,  wiem że to automat, ale miło jest przeczytać że sklep zwraca uwagę na opinie klientów.

Edytowane przez Waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...