Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2018 o 00:41, rithien napisał:

CTbike.pl ( allegro) - negatyw Klasyka gatunku. Po 2 dniach od zakupu email informujący o opóźnieniach 1-2 dni a towar faktycznie jest wysyłany po 2 tygodniach. Gburowaty pan z obslugi nie widzi w tym  nic złego.  Pomimo wysłania przeze mnie dwóch emaili informujacych o rezygnacji z zakupu, to  i tak wyslali paczke.

Potwierdzam NEGATYW dla CTBike M.Czajka (www). Przedwczoraj zamówiłem opony przez ich stronę, zgodnie z opcjami zapłaciłem z góry przelewem. Na drugi dzień otrzymuję maila, że rzekomo opon nie ma na stanie i może zparoponować zamiennik. Od tego czasu moje 4 (cztery) maile i brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony sklepu pana Czajki. Wygląda na to, że facet obraca naszymi pieniędzmi, wynika to choćby z przyjęcia zamówienia przez system i automatyczną odpowiedź cyt. "15-07-2018 Zamówienie numer: 32xxx Dziękujemy za złożenie zamówienia w sklepie. W przypadku braku jakiegokolwiek z zamówionych produktów zostaną Państwo powiadomieni telefonicznie bądź mailowo o przewidywanym terminie dostawy mBank 21 1140 2004 0000 3102 5258 5220 CTbike.pl Michał Czajka" i kolejno już po dokonaniu przelewu cyt. "16-07-2018 Zamówienie numer: 32xxx Data złożenia zamówienia: 2018-07-15 Informujemy, ze zamówienie złożone w sklepie zmieniło swój status. Aktualny stan Twojego zamówienia: W trakcie realizacji". ODRADZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich zakupów:

https://centrumrowerowe.pl - zamówienie złożone w piątek koło 22, dziś o 14 u mnie w łapkach, kompletne, w dobrym stanie. Pozytyw. Poprzednie zamówienie złożone złożone w poniedziałek rano, dotarło we środę, ale pod zły adres (podany był inny adres dostawy i inny do faktury, wysłali na adres z faktury), Ogólnie nie był to dla mnie wielki problem, więc Pozytyw.

http://rowerek.pl/ - z racji dystansu zamawiam z odbiorem osobistym; zamówione dzisiaj z samego rana (przed 8:00), dziś o 15 mail, że gotowe do zabrania. Poprzednie zamówienia także kompletowane były z dnia na dzień, kompletne, w dobrym stanie. Przy okazji obsługa na sklepie stacjonarnym jest sympatyczna i pomocna. Zastanawiają jedynie miejscami ogromne dysproporcje między cenami stacjonarnymi, a internetowymi (rzędu nawet 40-45%). Ogólnie z ostatnich 7 zamówień na przestrzeni ponad roku - Pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, R10 napisał:

Potwierdzam NEGATYW dla CTBike M.Czajka (www). ODRADZAM!

Chuyek z CTBike M. Czajka po przyjęciu mojej kasy już na maile nie odpowiada i nawet telefonów (żadnego z 3 numerów) nie odbiera, rozłącza lub po pierwszej próbie połączenia wyłącza. Ale moje pieniążki na jego koncie pewnie mu smakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: biostern.abstore.pl / Xtremes na Allegro

Ocena: Pozytyw ze sporym minusem

Cena, szybkość przesyłki, bez zastrzeżeń.

Minus za sposób pakowania. Wcześniej o tym nie wspominałem, sądziłem że to incydent, niestety chyba nie. Poprzednio zamawiana kierownica przyszła zabezpieczona kartonem, natomiast końcówki były widoczne i zawinięte w fabryczną folię. Trudno, nic się nie stało chociaż widać co było w środku.

Natomiast dzisiaj zostałem dość niemiło zaskoczony. Przerzutka przyszła w oryginalnym opakowaniu które było osłonięte jedną (!) warstwą folii, taką jak pakuje się kanapki. Pudełko było "wymęczone", doskonale było wiadomo co zawiera przesyłka. Jestem w stanie zrozumieć dużo, ale można było użyć chociaż kawałek folii bąbelkowej.

Żeby nie być gołosłownym:

RD.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rzezniol napisał:

Wymęczone pudełko kiepsko wygląda na rowerze czy zawartość była uszkodzona ?
Jak przerzutka jest w całości to nie widzę powodu do narzekań ... to przedmiot użytkowy a nie kolekcjonerski.

A ja widzę problem. Przesyłka nie została zabezpieczona w jakikolwiek sposób, oprócz cienkiej folii. Nieistotne czy pudełko jest z cienkiego papieru czy pancerne jak sejf, oczekuję że zawartość będzie odpowiedni zabezpieczona. Tak, za zawartość także uważam oryginalne pudełko. Mam nadzieję że nie, ale podejrzewam że z takim sposobem pakowania pewnego dnia właściciel sklepu się "przejedzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz np TV czy lodówkę to też oczekujesz że sprzedawca włoży to w dodatkowe pudełko ?
Sprzedający uznał że oryginalne pudełko wystarczająco zabezpiecza zawartość i ryzyko uszkodzenia jest bardzo niskie tak też to wysłał ... no ale problem można widzieć wszędzie.

;)

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wszystko jest OK, na spokojnie :D Po prostu zwróciłem na to uwagę i opinię o sklepie mam jak najbardziej pozytywną, inni mogą się uczyć :) Przywykłem do nieco innych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przejedzie" bo przy takim sposobie pakowanie nie trudno o zniszczenie paczki, zwłaszcza że wiemy jak kurierzy obchodzą się z Paczkami.

Teraz, michuuu napisał:

Wyluzowałeś widzę po ostatnim poście.:D

E tam, po prostu po wyjęciu paczki z Paczkomatu zrobiłem "WTF" :)

Chociaż, patrząc na ceny manetek XT 9s, to jakby zachować pudełko i przerzutkę w idealnym stanie to za kilka lat pewnie można by było zgarnąć trochę kasy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep : centrumrowerowe.pl

ocena : 6/6

ostatnim czasem kolejne dwa zamówienia (3 w ciągu ok 1,5miesiaca)

aż dziw bierze co tam się wyrabia.

Stany magazynowe tak jak na stronie(przed zamówieniem kilku rzeczy kontaktowałem się tel).

od zamówienia do dostarczenia 24h

można? można.

przy jednym byłem zmuszony wymienić towar(buty shimano , okazały się za małe), od odesłania przeze mnie do ponownej dostawy 3dni robocze(nie licząc week)

tak więc wszystko idzie w dobrym kierunku. pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 21:41, skom25 napisał:

"Przejedzie" bo przy takim sposobie pakowanie nie trudno o zniszczenie paczki, zwłaszcza że wiemy jak kurierzy obchodzą się z Paczkami.

E tam, po prostu po wyjęciu paczki z Paczkomatu zrobiłem "WTF" :)

Chociaż, patrząc na ceny manetek XT 9s, to jakby zachować pudełko i przerzutkę w idealnym stanie to za kilka lat pewnie można by było zgarnąć trochę kasy :rolleyes:

A ja rozumiem kolegę. Pracuję w firmie wysyłającej towar na Polskę. Wszystko pakujemy w drugi karton niezależnie od opakowania oryginalnego. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie paczki, ale także o ukrycie jej zawartości. Ktoś widząc opis na kartonie może pokusić się o kradzież. Po drugie TV czy inny sprzęt RTV AGD jest zabezpieczony w kartonach w folie bąbelkową, styropian i jeszcze gruby karton. Karton przy przerzutkach itp to raczej cienkie pudełeczko służące do ozdoby, a nie do ochrony. Kurierzy to w wielu przypadkach idioci nie szanujący przesyłek. Rzucają je, przygniatają i nawet po nich chodzą. Dodatkowy karton w tym przypadku powinien być jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie złoci, co się stało z centrumrowerowe.pl ? Zamówienie (Maxxis Ikon 29x2.20 i zestaw linek i pancerzy)  złożone i opłacone w nocy z niedzieli na poniedziałek (godzina 3.00), o 17.28 we wtorek już w paczkomacie. Czy oni powariowali? Przyzwyczaili ostatnio do totalnej kaszany i dawali wiele powodów do krytyki - nawet w tym temacie krytykowałem nie tak przecież dawno dadelo.pl (właściwie ten sam sklep). Tymczasem mega pozytyw za szybkość i obsługę ostatniego zamówienia, jak napisali (wysyłka 24h), tak i wysłali. Jeśli to utrzymają i nic nie popsują to będę wracał częściej. Krócej: centrumrowerowe.pl ostatnimi czasy WIELKI POZYTYW. Niniejszym potwierdzam opinię kolegi Pokerman9 parę postów powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://trekking24.pl/pl/  NEGATYW

Na stronie internetowej mieli podaną pełną dostępność kolorów i rozmiarów interesującego mnie modelu. Po przeczytaniu opinii o sklepie postanowiłem potwierdzić dostępność jeszcze telefonicznie. Dostałem potwierdzenie, więc zamówiłem i zapłaciłem (w poniedziałek). W czwartek stwierdzili, że jednak roweru nie mają. Zaproponowali jakieś alternatywy - faktycznie w korzystnych cenach, ale nie interesowały mnie całkowicie. Kasę zwrócili w kolejny poniedziałek.

https://www.expertbike.pl NEGATYW

Po porażce w trekking24 szukałem dalej Krossa Trans Alpa lub ewentualnie Trans 5.0. Na stronie mieli informację, że Alp jest dostępny w cenie 2199 zł, a 5.0 w 1825 zł. Napisałem do nich z prośbą o potwierdzenie dostępności Alpa i chciałem zbić jego cenę argumentując, że nowy rocznik ma przecenę a stary nie. Okazało się, że Alpa i tak nie mają, więc nici z targowania. Zadzwoniłem i spytałem, czy dadzą radę trochę szybciej niż mają podane na stronie wysłać 5.0. W kolejnym sklepie był trochę droższy, ale dostawa szybciej. W każdym razie potwierdzili szybszy czas dostawy a w rozmowie padła po raz kolejny cena. Zamówiłem więc, zapłaciłem zgodnie z ceną ze strony i potwierdzenia zamówienia 1825 zł. Następnie dostałem informację, że mieli błąd na stronie i rower kosztuje 2199 zł - jak go chcę to mam dopłacić. Odmówiłem, zażądałem zwrotu kasy i zaklepałem rower w trzecim sklepie. Następnego dnia expertbike zmienił zdanie - jednak wysłali mi rower. Zamówiłem go jednak do zaprzyjaźnionego sklepu w Poznaniu, żeby go przygotowali do jazdy i przechowali, bo miał być niespodzianką. I tu kolejny minus. Rower ma obite i podrapane korby pedałów, brak plastikowej zaślepki gum bagażnika i krzywe koło. Można by pomyśleć, że expertbike tego nie dopatrzył przygotowując rower do jazdy zgodnie z tym co podają, i za to mają minus, jednak sklep, który go odbierał twierdzi, że rower był zapakowany fabrycznie przez Krossa, więc o żadnym przygotowaniu do jazdy nie może być mowy.. Na pewno zakupów tam nie powtórzę.

centrumrowerowe.pl POZYTYW

Robiłem tu z 3 zamówienia. Zawsze szybko, stosunkowo tanio i bezproblemowo. Zakupy dotyczyły części i akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o rowertour mam akurat negatywną opinię. Kupowałem przez allegro i popełniłem błąd, bo nie przeczytałem komentarzy innych. W moim przypadku klasyka gatunku. Kup towar, a my go dla ciebie zamówimy u dystrybutora, czyli sprzedaję coś, czego nie mam. Faktem jest, była adnotacja, że wysyłka do 4 dni roboczych, ale po moich mailach i telefonach okazało się, że nawet w tym terminie się nie zmieszczą albo nie są pewni, może tak a może nie. Dla mnie w takiej sytuacji proponowanie jeszcze kuriera za większą opłatą, żeby było szybciej, to nieporozumienie. Zamówiłem rzeczy we wtorek rano z dostawą kurierem, a dowiedziałem się, że (może) w poniedziałek wyślą... Na szczęście formularz odstąpienia od umowy przez allegro i na drugi dzień pieniądze wróciły. Telefon do Biosterna i sprawa załatwiona od ręki w dwa dni.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...